Třinec
1/3
2/3

Vyrovnané utkání skončilo šťastněji pro domácí

Z n o j m o - Již potřetí v této sezóně dokázali Znojemští orli porazit hokejisty HC Oceláři Třinec. Skóre se poprvé změnilo až necelých sedm minut před koncem zápasu, kdy se ve dvojnásobné početní převaze prosadil <b>Ondřej Kříž</b>, pro kterého to byla jubilejní trefa v dresu Znojma. Jednogólový stav vydržel až do konce zápasu, a tak si domácí připisují tři body do tabulky a brankář Trvaj čtvrtou nulu v sezóně.

První třetina začala zostra. Už v úvodní minutě měl šanci Padělek, jehož střelu vytěsnil Vojtek mimo. V zápětí začali hýřit aktivitou třinečtí, Polanský však z otočky na Trvaje nevyzrál. Poté se hrály téměř dvě minuty ve čtyřech, avšak žádný z týmů si nedokázal ve větším prostoru na kluzišti vypracovat větší příležitost. V polovině úvodní části několikrát na Vojtka vypálil Kříž, ale štěstí se k němu nepřiklonilo.

Ve 14. minutě po střele Hamana klouzal puk brankovištěm, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal. Skóre se nepodařilo otevřít ani po útočných manévrech Dopitovy řady, a tak byl po dvaceti minutách stav nerozhodný 0:0.

Do následující části vstoupili aktivněji hosté, ovšem poté je zabrzdilo vyloučení. Orli přesilovou hru nezužitkovali, ale začali si vytvářet více příležitostí než jejich protivník. To vyústilo v další dvouminutovou výhodu domácích, ve které dvakrát nebezpečně pálil Kříž. Třinec zjistil, že pokud nechce odjet s prázdnou, musí prokázat větší úsilí, a na několik okamžiků se pevně usadil ve svém útočném pásmu. Všechny pokusy však spolehlivě zlikvidoval strážce domácí klece Jiří Trvaj.

Za nedovolený zákrok Tvrdíka dostali hosté další možnost převahy jednoho muže v poli, ale celé dvě minuty nevedly ani k jedné přesné střele, kterou by musel Trvaj řešit. Ve zbytku druhého dějství se hrál vyrovnaný hokej a zásluhou výtečně chytajících brankářů nedokázal žádný z hráčů otevřít brankový účet zápasu.

Úvod závěrečné části hry byl útočný z obou stran. Po dalším ubráněném oslabení začalo iniciativu utkání přebírat Znojmo. Velkou příležitost spálil Dopita, když po přenechání Selingra střílel do Vojtka a vyražený kotouč nedokázal usměrnit do sítě.

V posledních deseti minutách ukázali domácí větší chuť po třech bodech a svírali svého soupeře před jeho brankou. Tomuto tlaku dokázali Oceláři čelit pouze nedovoleně a Orlům se naskytla možnost hrát přesilovku pěti proti třem, kterou po rychlém přechodu do útoku proměnil bombou od modré Ondřej Kříž. V 58. minutě mezi kruhy pronikl Růžička a Dopitovu přihrávku napálil do levé spojnice třinecké branky. Znojemští už v závěru udrželi jednobrankové vedení a Trvaj si pohlídal čtvrtou nulu v sezóně.

Miloslav Hořava (Znojmo): Byl to důležitý zápas v boji o play-off. My jsme byli nakonec šťastnější, protože se nám podařilo dát jediný a vítězný gól.

Jan Daneček (Třinec): Bylo to bojovné utkání, v němž převažovala snaha získat body, protože oba týmy bojují o play off. Chyběli nám dva zkušení obránci, které jsme museli nahradit juniory, takže jsme se zaměřili hlavně na obranu. Chtěli jsme zkusit dát gól v přesilovkách. Bohužel jsme je ale hráli katastrofálně a ve dvojnásobném oslabení jsme inkasovali.