LA Stars
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LAS (8:2)

Znojemští mladíci už od prvních minut utkání jasně dokazovali, kdo je pánem na ledě. Skóre se poprvé měnilo již v čase 4:53, kdy se z mezikruží prosadil Matyáš Hložek - 1:0. I nadále byli Orli aktivnějším týmem, gólu jsme se však v úvodním dějství již nedočkali. Za zmínku však jistě stojí dvě nastřelené tyčky branky Stars, na druhé straně kluziště se zase vyznamenal Novotný zákrokem lapačkou po střele Leißera. Stejný hráč zlobil také o pár minut později, když se ocitl sám před znojemským gólmanem.

Pravé brankové žně však odstartovali až s příchodem druhé třetiny. Nejdříve srovnal průběžný stav Vadzim Malinouski, jenž po několika dorážkách dostrčil puk za brankovou čáru – 1:1. Poté ale nastal „čas Orlů“. Hokejovou smršť odstartoval gólem ze samostatného úniku Marek Špaček - 2:1. O necelou minutu později potrestal další chybu v rozehrávce Stars Michael Theimer, který po individuální akci prostřelil brankáře Foltanu – 3:1. Za dalších třicet pět vteřin Michal Kacetl zasunul puk po střele z otočky do klece hostů – 4:1.

Trenér rakouského celku si posléze vybral oddechový čas, a alespoň částečně tak zbrzdil blížící se debakl. Chvilka na uklidnění Stars pomohla a postupně začali prověřovat také pozornost Novotného ve znojemské kleci. Ten si poradil s bekhendovou kličkou při samostatném úniku Antonitsche i s Kastnerovou ránou od modré čáry. S koncem druhé dvacetiminutovky se podruhé v utkání radoval z gólu Marek Špaček - 5:1.

Úvod třetí třetiny patřil jednoznačně mladému obránci Ondřeji Šťávovi. Ten v čase 40:16 propálil brankáře Stars mezi betony ostrou ránou od modré čáry – 6:1. O necelé tři minuty později pak svůj přesný zásah zopakoval – 7:1.

Poslední část hry byla poznamenána častým vylučováním a právě v další přesilové hře se po tvrdé střele z vrcholu kruhu radoval Aleš Pelikán – 8:1. Trestné lavice byly neustále v permanenci a oba brankáři se museli činit. Alespoň snížení hrozivě vypadajícího výsledku se hosté dočkali necelých sedm minut před koncem, kdy se po individuální akci blýskl Gonzalo Ruiz, jenž zamířil mezi betony Novotného – 8:2.

Petr Kučírek (Znojmo): S výsledkem jsem spokojený, ale v naší hře je ještě stále hodně chyb v obranné činnosti. A opět nám vázlo zakončení. Sice jsme dali osm branek, ale šancí bylo o mnoho víc. Toto musíme ještě zlepšit. V minulých trénincích jsme se zaměřili na oslabení, s touto činností jsem dnes byl spokojený. Na soupeři se mi líbilo, že ať byl výsledek 1:3 nebo 1:7, tak pořád hráli stejně. To českým týmům chybí...jak vedete o více branek, tak si chce dát každý ještě další gól. Ale to klukům nemám za zlé. Teď jedeme do Fehérváru, tam to bude pro nás ostrá zkouška.