Erste

V těsném souboji se Slavií Orli podlehli na nájezdy

V těsném souboji se Slavií Orli podlehli na nájezdy
17.08.2017 | Lukáš Peroutka

ZUBR Cup v Přerově zakončili Orli těsnou porážkou proti Slavii. V utkání zásluhou Račukovy trefy vedli, ale Pražané ve druhé třetině vyrovnali a o jejich výhře rozhodl v samostatných nájezdech Krejčík. Znojmo tak obsadí v tabulce turnaje druhou nebo třetí pozici.

tur., čtvrtek 17. 8. 2017, 15:30
2
Slavia
Znojmo
po samostatných nájezdech
1
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 26. Kopta, rozh. náj. Krejčík – 7. Račuk. Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 2:2, navíc Hanousek (ZNO) 5 minut. Bez využití. Diváci: 158. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
HC Slavia Praha: Frodl – Barák, Holý, Kolařík, Kasík, Ryzák, Walter, Růžička – Krejčík, Šafránek, Jankovský – Kopta, Nedvídek, Tejral – Krliš, Kubica, Ondráček – Heldák, Furch, Šmerha.
ORLI ZNOJMO: Halász – Stehlík, Pohl, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Číp, Lattner – Matuš, Špaček, Guman – Beroun, Novák.

Při absenci Pavla Skrbka vstoupili Orli do posledního utkání ZUBR Cupu se šesti obránci a Tomášem Halászem v brance. Utkání začalo svižně, Čípova teč se mezi tři tyče nevešla, na druhé straně Halász zlikvidoval Nedvídkovu akci. V sedmé minutě se Orli ujali vedení, poté co střela Marka Račuka byla tečována za záda brankáře Frodla. V první části hry bylo Znojmo obecně nebezpečnější, Yellow Horn a Němec už ale své šance nevyužili.

Ve druhé třetině měl dvě velké šance Radek Číp, který si nejprve položil brankáře, ale nedostal se k zakončení. Následně dokonce v úniku trefil tyč. Skórovali však slávisté, když se až před branku dostal Ondřej Kopta a nadvakrát se prosadil. Ve 34. minutě mohl vedení na stranu Orlů strhnout zpět Yellow Horn, poté co byl faulován v úniku, nařízené trestné střílení ale střelou mezi betony nevyužil. V permanenci byl i Tomáš Halász, který výbornými zásahy zlikvidoval možnosti Baráka i Tejrala.

I závěrečná třetina nabídla zajímavé možnosti, ale Lattner na jedné straně ani ex-znojemský Kubica na druhé se v dobrých šancích neprosadili. Dvě minuty před koncem inkasoval pětiminutový trest Hanousek a Slavia měla k dispozici dlouhou přesilovku, ve druhé minutě prodloužení navíc znásobenou menším trestem Pohla. Orli se ale v těžké situaci obětavě ubránili, i díky výbornému Halászovi. O vítězi tak musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Lukáš Krejčík. Na znojemské straně neuspěli Špaček, Matuš ani Lattner, a tak se z vítězství radovali Pražané.

 
Související články
Vzájemné zápasy
tur. | SLA - ZNO | 2:1sn
Facebook