2/3
43'
8'

Úspěšná generálka! Znojmo přehrálo Drážďany

Poslední přípravné utkání před startem nové sezóny vyšlo Orlům na výbornou. Nepříjemné Drážďany přehráli jasně 4:1, na ledě přitom měli navrch. O dvě branky se postaral David Bartoš, další trefy přidali Anthony Luciani a Jakub Stehlík.

Znojemští hokejisté vlétli do utkání nejlepším možným způsobem, tedy brzkým gólem v podání Davida Bartoše, jenž zametl odražený puk za záda německého gólmana Eisenhuta. Drážďany si na odpověď počkaly do 8. minuty, kdy v přesilovce po rychlém přenesení hry před Lassilu zakončoval šikovně zpoza bránícího hráče Jordan Knackstedt. Orli si náskok vzali zpět rovněž v početní výhodě, Anthony Luciani se bez uzardění natlačil až před bránu Drážďan a střelou po ledě znovu rozjásal tribuny. Oba týmy nabídly divákům další gólové příležitosti, vyzdvihnout je třeba souhru Lucianiho s Berishou, jež sice změnu skóre nepřinesla, roztleskala však znojemské tribuny.

Další gól si Znojemští schovali až do prostřední třetiny, v níž zkraje dohrávali přesilovku. V posledních vteřinách této výhody Jakub Stehlík po závaru před německou bránou dopravil kotouč do sítě. Následující minuty nabídly přeci jen méně hokejového umění a zajímavých příležitostí, týmy se spoléhaly na brejky a střelecké pokusy postrádaly přesnost. Až v samotném závěru po dalším rychlém výpadu zakončoval Bartoš jen do boční sítě.

A právě David Bartoš zajistil ve třetím dějství svým barvám luxusní třígólové vedení, na sklonku 43. minuty se mohl radovat po šikovně provedeném blafáku. Klidné plynutí hry narušila potyčka u střídaček, menší hlouček se však podařilo sudím rozmetat. Orli si vysloužili krátce po sobě dvě početní výhody, obě však zůstaly nevyužity. Pár dohraných soubojů a tyč nastřelená Beránkem, po níž se už část stadionu radovala, okořenily poslední minuty posledního přípravného duelu znojemských hokejistů.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Z devadesáti procent jsme spokojení. Přesilovky fungovaly. Bylo vidět, že jsme kompletní, takže jsme byli i silnější na puku. Měli jsme hodně šancí. Našly se ale i momenty, které by tam být neměly. Na to ještě máme týden čas.