Český Telecom Extraliga - út 19. 3. 2002
ČF6
Zlín

Únava udělala své

V sestavě opět s Karlem Soudkem nastoupili Orli k šestému duelu, ale svému soupeři stačili pouze do poloviny zápasu. Pak Zlín domácí odpor několika brankami zlomil a o postupujícím do semifinále se s definitivní platností rozhodne ve čtvrtek na zlínském ledě.
Stejně jako v předchozím zápase ve Zlíně svázala přemíra snahy Orlům ruce a zápas se postupem času čím dál tím víc vymykal jejich kontrole. "Zřejmě nás trochu srazila nevyužitá přesilovka pěti proti třem hned v úvodní třetině. Kdyby se nám podařilo skórovat, tak se asi celý souboj vyvíjel jinak. Selhali jsme hlavně v koncovce," hledal příčiny prohry útočník Peter Pucher.

Přitom začátek byl ze strany Orlů velice aktivní, jenže šance se nedařilo proměňovat. Právě při dvojnásobné přesilovce, vyloučení byli Mojžíš a Blaťák, měl dvě velké šance Pucher, dvakrát ale střílel vedle.

Únava z náročné série se začala projevovat u obou týmů, ale chyby z ní pramenící srazily do kolen právě Znojmo. Zlín se rozjel už v poslední minutě první části, Pivko tečoval lehce za Svobodova záda střelu Mojžíše a hosté vedli.

Když v polovině zápasu neproměnil velkou šanci ve vyrovnání Karel Plášek, mohli už diváci na znojemském stadionu tušit, že dnes se zápasem opět není něco v pořádku. Brankář Mařík zlikvidoval i střelu Hamana a potvrdil, že dnešní zápas mu vyšel lépe, než jeho protějšku. Už předtím mohli za Zlín skórovat Jenáček a Rachůnek, ale prosadil se až v jednatřicáté minutě Somík. Když potom přidal do konce druhé třetiny branku zblízka Rachůnek, bylo rozhodnuto.

Zlín ve zbytku zápasu už diktoval tempo a chvílemi dostával dezorientované Orly pod drtivý tlak. Definitivní hřebíček do pomyslné rakve s nápisem šestý zápas čtvrtfinále si však zarazil sám Oldřich Svoboda, když si do branky srazil Rachůnkovo nahození, které se odrazilo od zadního mantinelu.

Znojmo ještě v závěru přesilovkovými brankami Puchera a Kumstáta snížilo porážku, ale to už sledoval Oldřich Svoboda jen ze střídačky, jelikož po páté brance, jejímž autorem byl Leška, přenechal místo v 49.minutě Kudrnovi.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): Výsledek neodpovídá průběhu, neboť jsme si do poloviny zápasu vytvořili spoustu šancí hlavně při přesilových hrách. Na konci první třetiny jsme naopak gól inkasovali. Od té doby na nás padla nejen únava z předchozích zápasů, ale i snaha ukončit sérii doma. Tím jsme se dostali do psychické nevýhody, Zlín velmi dobře bránil střední pásmo, jeho obránci hráli velmi obětavě. Na začátku třetí třetiny jsme už prohrávali hrozivým rozdílem čtyř branek, přesto jsme se dokázali ještě vzchopit.

Zdeněk Venera (Zlín): Odehráli jsme dobré utkání, skóre je pro nás velice příznivé. Čekali jsme tlak domácích, při němž nás podržel brankář Mařík. Podařilo se nám ubránit i přesilovku soupeře pěti proti třem. Tlak stál soupeře hodně sil, nám se podařilo skórovat z protiútoků, což bylo rozhodující pro konečný výsledek.