0:4, 0:1, 1:0
1/3
2/3

Senzační výhru vystřílelo Znojmo za tři minuty

<em>Jihlava</em> - Tohle se nevidí každý den! Znojemští hokejisté na Vysočině předvedli vstup do utkání z říše snů, nastříleli zaskočené Dukle tři góly, vyhnali brankáře Bendu z branky a prakticky rozhodli zápas. Svůj náskok po zbytek duelu udržovali a ještě navýšili, o čisté konto přišel Luboš Horčička až deset minut před koncem v momentě, kdy se utkání jen dohrávalo. Dva góly vstřelili ex-jihlavský Petr Štrach a Miroslav Barus, prosadil se také Jiří Beroun. Orli tak poprvé v sezóně porazili Jihlavu a vezou domů cenné tři body.

Do utkání vstupovala Dukla z pozice mírného favorita. Na čtvrtý Hradec Králové ztrácela pouze jeden bod. Znojmo se chystalo oplatit Jihlavě porážku 1:2 z 26. kola.

Hned po 56 vteřinách hry zafungovala spolupráce bývalých hokejistů jihlavské Dukly. Tomáš Hradecký oslovil přihrávkou Petra Štracha, který překonal Bendu - 0:1. O dvě minuty později využil početní výhodu Miroslav Barus - 0:2. Katastrofický scénář ale nebral konce.

Čtvrtá minuta znamenala třetí branku hostů. Jiří Beroun svým gólem na 3:0 vyhnal Bendu z branky a de facto rozhodl o vítězi utkání. Snahu jihlavským hokejistům upřít nelze, ale znáte to, když se nedaří, tak se prostě nedaří. Nastoupivší brankář Řehoř sice znojemskou lavinu přibrzdil, avšak nezastavil.

V poslední minutě první části se k puku dostal Václav Meidl a umístěnou střelou zvýšil na 4:0. Prohrávat na vlastním ledě po 20 minutách hry o čtyři branky – to byla pro červenožluté příliš studená sprcha. V teplotě pohybující se lehce pod nulou, to je smrtelná kombinace.

Domácí hokejisty neprobudil ani důrazný proslov trenérů v první přestávce. Ve 26. minutě vystřelil od modré čáry Přemysl Sedlák. Po teči Petra Štracha puk změnil svou trajektorii a Řehoř mohl jen smutně sklopit oči k ledu - 0:5. Takový výsledek v polovině zápasu asi nečekali ani ti nejzarytější znojemští fanoušci.

Exjihlavští borci ve znojemských barvách prostě v sobotu měli svůj den. Další z nich, Marian Morava, ve 34. minutě svou pumelicí málem rozpůlil břevno.

V poslední třetině už oba celky tušili, že je definitivně rozhodnuto. Čestný úspěch Jihlavy zaznamenal v 52. minutě Jaroslav Mareš tečí Kašparovy střely - 1:5. Znojmo si z Jihlavy odvezlo zasloužené tři body.

Roman Mejzlík (Jihlava): Utkání jsme začali strašně naivně. Soupeř nás za to nemilosrdně potrestal. Naše hra nebyla dobrá. Nástup do utkání byl hrozný. Nepomohla ani výměna brankáře. Náš výkon byl dnes špatný. Je třeba poděkovat divákům, že to vydrželi až do konce a povzbuzovali nás. Vše se odvíjelo od toho špatného začátku. Gratuluji soupeři k vítězství.

Jan Neliba (Znojmo): Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Docela jsme se toho obávali. Těžký soupeř, který poslední dobou hraje ve velké pohodě. My jsme se ale dobře připravili a možná jsme domácí i trošku zaskočili. To vedení 3:0 a poté 4:0 už bylo dostatečně veliké. Podržel nás i gólman Horčička. Tohle vítězství bylo zasloužené.