Vsetín
1/3
2/3

Povinné body Znojmo proti Vsetínu neztratilo

Z n o j m o - Orli proti Vsetínu doma nezaváhali. Po nezáživné první třetině se domácí do svého soupeře obuli a výsledkem byly dvě branky v síti jinak velmi dobře chytajícího Hoviho. Nejprve zakončil drzý průnik Ondřeje nápřahem od modré Pavel Mojžíš, druhou branku přidal ve 37. minutě po kombinaci s Pláškem a Pucherem Juraj Štefanka. Slovenský útočník se ve Znojmě předvedl velmi slušným výkonem a naklonil si na svou stranu domácí fanoušky, tesknící po Marku Uramovi. Jiří Trvaj vychytal svou pátou nulu sezóny, rozhodující zákrok předvedl minutu před koncem proti Janečkovi.
Vsetínští nezačali utkání zrovna nejlépe. Již v polovině druhé minuty, při útoku Dopity s Čakajíkem, zalehl puk obránce Ponomarev a konečnou stopku jejich snažení vystavil Pavel Zdráhal, který byl následně za hákování poslán na trestnou. Z přesilové hry Znojma se vyklubaly dvě vážnější akce, obě střely od modré však kryl Sasu Hovi. Ihned po skončení přesilovky domácích si hru v početní výhodě vyzkoušeli i hosté. Vsetín se však nedostal k žádné kloudné kombinaci, až ke konci přesilovky musel zalehnout Trvaj puk před Demelem. V jedenácté minutě se Čakajík vysunul Dopitu, ten krásně našel do jízdy Erata. Jeho blafák ale skončil na vnější brankové konstrukci.

Ve čtrnácté minutě chyboval obránce Hrabal, který dvakrát za vlastní bránou ztratil puk. Využil toho Juraj Štefanka, který se snažil zblízka protlačit puk pod golmanovy betony. Následná přesilovka Vsetína vyšla naprázdno. Znojemští drželi puk co nejdále vlastní brány. Dopita sbíral cenné vteřiny dokonce za Hoviho svatyní a Pucherovi s Pláškem se i podařilo zaútočit. V první třetině gól nepadl. Na straně Vsetína jen díky skvěle chytajícímu Hovimu, na straně Znojma kvůli střelecké nemohoucnosti Valachů.

Druhá třetina přinesla o trochu záživnější hokej. Hned v druhé minutě přišla první vážnější akce Vsetínských. Obránce Hrabal našel dobře postaveného Jenáčka, ten ale proti Trvajovi nenašel cestu poku do sítě. Z následného protiútoku se však zrodilo další vyloučení na straně Vsetína. Hrabal podrazil dojíždějícího Štefanku. Přesilovka Znojma však netrvala celé dvě minuty. Za hru v šesti odpykal trest Beroun. Vsetínským se znojemská hra v šesti asi moc líbila a tak si ji zkusili také - hra ve čtyřech se tak po vypršení předchozího Hrabalova trestu protáhla. Ve 27. minutě se zrodila obrovská šance domácích. Nejprve jel sám na Hoviho Ludvík, brankář jeho pokus vystihl, při zákroku ale ztratil hůl. Puk se válel v brankovišti, dorážet se snažil Čakajík, ale do opuštěné branky se mu puk zasunout nepodařilo.

Na první gól diváci čekali do 33. minuty. Radek Haman vyvezl puk, Zdeněk Ondřej se prodral podél pravého mantinelu a poslal puk zpátky na modrou, kde se do něj opřel Pavel Mojžíš a propálil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později musel po střele Nikolova a dorážce Berouna zatáhnout za nouzovou brzdu Tomáš Demel a za nedovolené bránění si měl odsedět 2 minuty. Nestalo se tak. Za minutu a půl se domácí radovali z druhé branky v síti Hoviho. Akci na jeden dotek po ose Plášek - Pucher - Štefanka zakončil téměř do prázdné brány posledně jmenovaný. Těsně před koncem třetiny ještě nepovedenou střelou vyslal Ponomarev do brejku Pláška, ten ale už neměl čas na víc, než na střelu z kruhu pro vhazování, se kterou si Hovi poradil.

Třetí třetinu začali Znojemští náporem, to když se již po 27 vteřinách snažil z pozabrány překvapit Hoviho Pucher. Finský mág ale jeho úmysl vystihl. Znojmo nadále ukazovalo svou převahu, třeba i tím, že 5 minut téměř nepustili Vsetín přes červenou čáru. V přesilové hře Vsetína, po vyloučení Zdeňka Ondřeje si obránce Bauer dvěmi stahovačkami položil znojemské obránce, jeho rána však k Trvajovi přes shluk těl nedoletěla. O minutu později dojel volně nahozený puk Beroun a ihned jej poslal před branku, kde najížděl z trestné se vracející Ondřej. Hovi ale chladnokrevně zasáhl. Ondřej se vzápětí vrátil na trestnou lavici za hru vysokou holí. V přesilové hře ale Valaši nic kloudného nevymysleli. Na ukazateli skóre svítí čas 54:50 a Tomáš Demel šikovně schovává střelu za obráncem. Znojemský brankář Trvaj jen tak tak vykopl špičkou betonu a vytěsnil puk mimo branku. Asi největší šancí vsetínských byla ta z času 58:45. Po drzém průniku Ondřeje Hrušky měl tutovku na hokejce Janeček, stačilo jen zvednout puk. Takto Trvaj jeho ránu vytěsnil a zabránil tak možnému zdramatizování zápasu. Trvaj ale situaci vyřešil a připsal si tak svou pátou nulu v sezóně.

Jan Votruba (Znojmo): Vzhledem k předcházejícím výsledkům Vsetína jsme šli do utkání s určitým respektem. Největší prioritou bylo Vsetín nepodcenit. Zpočátku jsme se nedokázali prosadit, protože soupeř velice dobře bránil a my jsme měli problém se přes jejich obranu vůbec dostat. Do druhé třetiny jsme nastoupil s trochu jinou taktikou, více jsme nastřelovali puky do třetiny, chodili jsme za nima a taky jsme to vyjádřili dvěma góly. Ve třetí třetině jsme taktickým výkonem výsledek podrželi, moc šancí na obou stranách nebylo. Mužstvo si určitě zaslouží pochvalu za přístup k zápasu, protože byl velice náročný psychicky. Uvědomujeme si, že každá ztráta bodu nad nás věší pověstný Damoklův meč, který nás může stá play off.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Chtěli jsme pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli poslední dobou, kdy se nám výsledkově dařilo. Bylo to i na mužstvu vidět a myslím si, že utkání bylo velmi kvalitní, alespoň z mého pohledu. Bylo to taky vidět na divácích, že byli spokojeni s nasazením obou mužstev. Věděli jsme, s čím domácí do utkání jdou, a že musí vyhrát a taky to na nich bylo vidět, že odevzdali velkou práci. Utkání jsme ztratili ve druhé třetině, kdy nás znojmáci úplně přehrávali. Byli jsme už unaveni ze spoustu přesilovek. Vytkli jsme některým hráčům chyby z nezkušenosti, ale celkově jsem s přístupem velmi spokojen a tím dodali utkání kvalitu.