Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - čt 20. 2. 2014 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:5
0:2, 1:2, 0:1
Pardubice

Pardubice udělily Orlům lekci z efektivity

V přípravném utkání před koncem olympijské přestávky drželo Znojmo téměř dvě třetiny krok s extraligovými Pardubicemi, doplatilo ale na špatnou produktivitu a chyby v obranné fázi. Jediný gól Orlů vstřelil Ondřej Fiala.

Věrni svému jménu vlétli Orli do utkání jako skuteční dravci a v prvních minutách nedali Salfickému ani chvíli oddechu. Ten tak musel krotit na svých betonech Havlíkovu dorážku po pobídce Podešvy či ostrou ránu Nováka z mezikruží. Nátlakovou hrou si Znojmo brzy vynutilo početní výhodu, v níž nejvíce zahrozil Blatný, jehož nahození skončilo na tyčce. Před dorážkou už si však Salfický znojemského útočníka pohlídal.

Lekci z efektivity dostali domácí v čase 6:13, kdy Hovi jen vyrazil puk před sebe a pro Tomáše Zohornu nebyl problém zasunout kotouč za brankovou čáru. Orly inkasovaný gól nijak nerozhodil a dál bušili do pardubické svatyně. Ta však byla zakleta pro střelecký pokus Fialy z kruhu i dorážejícího Blatného.

Na druhé straně zase zahrozil dobře napadající Pianov, jehož střela mířila kousek nad Hoviho klec. V závěru třetiny pak Pardubice pohrdly přesilovkou pět na tři, v klasické výhodě už ale udeřily. Přesněji řečeno, „úspěšný“ byl Zdeněk Blatný, který si srazil do vlastní brány prudké nahození Valentina Pianova od mantinelu.

Prostřední dvacetiminutovku načali o poznání lépe hosté a zaváhání ve znojemské rozehrávce potrestal střelou k tyči Lukáš Radil. Pardubičtí i dál těžili z dobrého nástupu a vynutili si faul. Početní výhoda jim však vůbec nevyšla a naopak Orli poprvé v utkání dokázali překonat Salfického, když Ondřej Fiala na několikátý pokus došťouchal puk do sítě.

Krátce poté už to mohlo být jen o gól, ale Peter Pucher nedokázal využít slibně vyhlížející kombinaci a puk usměrnil jen vedle hostující svatyně. V polovině utkání došlo ke střídání strážců ve znojemské kleci, do hry tak naskočil navrátilec z hostování ve slovenském extraligovém Martině Jakub Čech. Ostrý start zažil už po pár minutách působení v brankovišti, kdy jej z nařízeného trestného střílení překonal Valentin Pianov.

Třetí třetina přinesla nejméně pohledný hokej z celé hry. K vidění byly časté chyby v domácí obraně a Čech musel hasit jednu nepříjemnou situaci za druhou. Blízko ke gólu měl Číp, jehož přízemní střelu ještě brankář dokázal vykrýt. Pardubičtí neproměnili ani několik svých sólových akcí, úspěšní tak byli až těsně před závěrečnou sirénou, kdy si Valentin Pianov najel před Čecha a poslal puk pod víko.

Orli dostali šanci zvítězit alespoň v dovednostní disciplíně. Dramatické samostatné nájezdy přinesly osm sérií a i v nich Pardubice předčily domácí v poměru 4:3.


Autor: Marcela Procházková, Petra Matůšová

Zápas splnil naše očekávání, pochvaloval si Zdeněk Venera

Téměř v plné síle dorazili na jih Moravy k přípravném utkání v závěru olympijské přestávky extraligové Pardubice. "Byl jsem docela zvědavý, jakým stylem bude Znojmo hrát. Zda se na zápase nějak projeví to, že hraje v EBEL," svěřil se kouč Pardubic Zdeněk Venera.

Rozdíly ve stylu hry oproti českému extraligovému hokeji nakonec skutečně vypozoroval. "Znojmo bylo velmi nepříjemné v útočném pásmu, aktivně nás napadalo a dělalo problémy. Hlavně v první třetině mělo mnoho příležitostí. Konečný výsledek 5:1 úplně nevypovídá o hře na ledě, hodně nás podržel Dušan Salfický, který zachytal velmi dobře," hodnotí Venera.

Výrazné postavy svých týmů, Dušan Salfický a Jan Lattner

Na opačné straně před znojemskou brankou prokázali Východočeši chytrost, kvalitu i efektivitu v zakončení. V tom byl hlavní rozdíl mezi oběma soupeři. "Domácí měli hodně okének v obraně. Často jsme jezdili do brejků, přečíslení dvou na jednoho. Dovolili nám toho docela dost," pokračuje úspěšný trenér, který působil mimo jiné v Karlových Varech, Zlíně i Brně.

Venera a jeho svěřenci měli původně ještě před střetnutím ve Znojmě sehrát jiný přípravný duel s ruským Omskem, s plánované konfrontace ale nakonec sešlo. "Hledali jsme pro olympijskou pauzu soupeře a nechtěli nikoho z extraligy. Naším přáním bylo sehrát jeden až dva zápasy, nakonec zůstalo u toho jednoho. Splnil naše očekávání, bez ohledu na výsledek. Utkání je vždycky něco jiného než trénink a my jsme rádi, že jsme si tu mohli zahrát."


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Dvě třetiny jsme hráli slušný hokej. Inkasovali jsme sice hodně branek, ale jen jedna padla při hře pět na pět, další dvě byly v oslabení, jedna z trestného střílení. Ve třetí třetině se ukázala extraligová kvalita soupeře, který nás přehrával svou chytrostí a měl hodně šancí. Zápas nám ukázal některé věci, díky kterým se můžeme připravit na pondělí. Neměli bychom ale doma před diváky, kterých přišlo dost, prohrát 1:5.

Brankářskou jedničkou zůstává Sasu Hovi a v pondělí proti Bolzanu začne v brance. Rozhodneme se ještě, zda dvojkou bude Jakub Čech nebo Filip Landsman.

Zdeněk Venera (Pardubice): Jsme rádi, že jsme tento zápas mohli absolvovat. Byl jsem zvědavý, jak bude Znojmo hrát, zda se EBEL na jeho stylu hry nějakým způsobem projeví. Před naší brankou nám dělalo velké problémy, v obraně ale mělo hodně okének. Bylo vidět, že hrají hodně ofenzivně, dovolili nám toho docela dost. Výborně ale zachytal Dušan Salfický, výsledek 5:1 neodpovídá průběhu utkání.

Fotogalerie

Související články