Pardubice
1/3
2/3

Orli vítěznou sérii Perníkářů nezastavili

Z n o j m o - Hned druhý den po vítězství na Slavii se Znojemští orli utkali v Hostan aréně s mužstvem Pardubic, které dosud v přípravě nepoznalo přemožitele. Střelecká produktivita domácích borců zatím není ideální, ale do začátku sezóny ještě zbývá trochu času. Znojemští se proti mistrovi z roku 2005 nedokázali prosadit, jedinou trefu zaznamenal až při samostatných nájezdech rakouský útočník <b>Christoph Harand</b>. Přesto i dovednostní soutěž Orli prohráli 1:2.
Domácí začali první třetinu aktivněji. Nejdříve Pucher pálil blafákem na Lašáka a později i Kucharczyk. Oba pokusy pardubický brankář vykryl. Za hosty mohl skórovat Blažek, nastřelil však pouze tyč. O chvíli později při znojemské početní převaze ujel znojemským obráncům Hlinka, ale Trvaj jeho pokus vystihl. Dále se hra přesouvala z jedné strany na druhou. Jedinou větší šanci měli Orli, Erat před Lašákem dorážel puk, ale ten ho stačil vypíchnout hokejkou. Gólu se diváci dočkali až pár minut před koncem. Kolář ujel znojemské obraně a z levého křídla nekompromisně poslal puk za Trvajova záda. Orli se snažili o rychlé vyrovnání. Vaškovič měl dvě velké šance, ale obě vykryl gólman hostí.

Ve druhé třetině domácí trochu polevili a Pardubice toho chtěly využít. Jako první pálil na Trvaje Blažek, ale neuspěl. Hosté nadále tlačili a odměnou jim mohlo být zvýšení skóre, Blažek však trestné střílení neproměnil. Chuť si spravil o pár minut později, když si najel z pravé strany a puk propasíroval mezi betony znojemského brankáře. Domácí se ani po druhém inkasovaném gólu nevzdali. Čakajík z pravého kruhu přihrál před branku Eratovi a ten jen těsně minul. Ve druhém dějství se už stav nezměnil.

Do třetí dvacetiminutovky nastoupili Orli s cílem rychlého vstřelení kontaktního gólu. Měli k tomu i příležitost ve formě početních výhod. Jenže Bičánek, Haman ani Harand pozorného Lašáka nepřekonali. Naopak, na druhé straně zaúřadovali hosté. Cetkovský vystihl chybu Němečka, který nepochopitelně míchal pukem před Trvajovou brankou a jenom šťouchl do puku, který prošel brankáři mezi chrániči. Znojemští se dokonce zápasu zmohli už jen na šanci Růžičky, ani on se nedokázal zblízka prosadit.

Po skončení utkání se oba trenéři dohodli na samostatných nájezdech. V nich za Orly uspěl pouze Harand a na druhé straně proměnili Tvrdík a velmi šťastně Rolínek. Znojemští tak ani napočtvrté neuspěli na trestná střílení.

Šéfem znojemské střídačky byl v tomto zápase asistent trenéra Jan Votruba, hlavní kouč Miloslav Hořava využil jedné z posledních příležitostí shlédnout hru svého týmu z nadhledu, který umožňuje odhalit momenty nepostřehnutelné z lavičky v úrovni ledu.

Miloslav Hořava (Znojmo): První třetina byla slušná, třetí třetina byla celkem průměrná, druhá byla katastrofální. Je to příprava. My z toho neděláme žádné velké závěry, ale mysleli jsme si, že to odehrajeme líp. Z vrchu jsou vidět individuální chyby, na některých věcech musíme ještě zapracovat.