Tipsport Extraliga - so 4. 3. 2006
0:2,2:0,1:2

Orli v televizi ještě budou

P a r d u b i c e - Před televizními kamerami potvrdili Orli v dohrávce 50. kola svoji účast v play-off. Znojmo od začátku dalo najevo, že si chce odvést všechny body z ledu úřadujícího mistra a rozhodnout o tom, že letos nebudou ve vyřazovacích bojích chybět. V první třetině se dostalo do dvoubrankového vedení, ale série vyloučení ve druhé třetině nahrála Pardubicím, které dokazály vyrovnat. Přesto šli Orli za svým cílem dál a znovu se jim podařilo odskočit o dva góly. Pardubice ve svízelné situaci odvolaly brankáře a Sýkora krásnou tvrdou střelou dal svému týmu ještě naději. Znojemští hráči si však pozornou obranou uhlídali vedení. Dva důležité góly vstřelil <b>Juraj Štefanka</b>.
S velkou chutí a nasezním se pustili Orli do úřadujícího mistra, který stejně jako Znojmo bojoval o účast v play-off. Hned od začátku zaměstnávali Lašáka, ale blízko ke gólu byl ve 14. minutě Mikeska, když trefil tyč Trvajovy branky. Orlí snaha se zúročila před koncem první třetiny. Nejdříve Štefanka v závěru početní výhody znojemského týmu úspěšně zakončil v 19. minutě. A vteřinu před koncem úvodní části zvýšil Ludvík, kterému pomáhal Dopita.

Tyčky branek zvonily v utkání často a ve druhé třetině po pěti minutách hry zabránila konstrukce pardubické svatyně Pláškovi ve skórování. V půli zápasu se začalo vylučovat na orlí straně, čehož zkušený tým Pardubic využil při dvojnásobné přesile, Hlinka doklepával po Snopkově střele od modré. Necelou minutu nato měli hráči Moelleru další tuplovanou početní výhodu, kterou nezužitkovali. Po návratu prvního znojemského vyloučeného už nenechali nic náhodě a exOrel Snopek vyrovnával.

Série vyloučení tak připravila Orly o vedení a za vyrovnaného stavu se šlo do posledního dějství. Zodpovědná hra, kolektivní výkon a chuť vyhrát byla přívlastkem hokejistů Znojma a nezůstalo jen u podívané bez efeku, Pláškovu nahrávku precizně nasměroval Pucher za Lašákova záda v třetí minutě závěrečné části. Znojmo si hlídalo jednobrankové vedení a i přes zvýšený tlak Pardubic, které věděly, že jde o bytí a nebytí, vlnila se síťka branky za Lašákem. Zpoza branky vybídl Pucher Štefanku ke střele a ten potvrdil v 53. minutě pověst úspěšného zakončovatele. Necelé dvě minuty před koncem boje o play-off odjel pardubický brankář na střídačku a Pardubice se pustily do hry vabank, která se jim povedla. Sýkora našel volný prostor a Trvaj byl v bráně bezmocný. Po snižení na rozdíl jednoho gólu si poslední minutu zápasu Znojmo bez problému kontrolovalo výsledek.

Ohlasy trenérů

Vladimír Bezdíček (Pardubice): Znojmo hrálo opravdu výborně. My jsme v první třetině hráli hodně laxně a zejména poslední minuta nás pohřbila. Od druhé třetiny jsme hráli s velkým nasazením, dostali jsme se zase do hry, vyrovnali jsme, ale rozhodlo i trochu střeleckého štěstí znojemského mužstva. Prohráli jsme o ten kousek, o který chtěli Znojemští víc.

Miloslav Hořava (Znojmo): Viděli jsme vynikající utkání se šťastným koncem pro nás. Jsem rád, že hráči šli do utkání takovým způsobem jako předvedli. O výsledek zápasu jsem kromě snad šesti minut ve druhé třetině neměl strach, protože jsem z hráčů cítil strašnou touhu po vítězství. Jsem rád, že to dokázali.