Orli Znojmo Orli Znojmo
TsC, RP
Přípravné zápasy - út 17. 8. 2010
Třebíč
2:0
1:0, 1:0, 0:0
Znojmo

Orlí útok si na Třebíči vylámal zuby

Třebíč - S nulou na kontě vstřelených gólů odjíždějí znojemští hokejisté z přípravného utkání v Třebíči, a poprvé tak v zápasech započítávaných do letních pohárů vycházejí bodově naprázdno. Domácí Horácká Slavia naopak slaví svoji premiérovou výhru v přípravě na novou sezónu, postarali se o ni přesnými zásahy Přibyl a Dočekal. Hvězdou střetnutí se stal brankář Radek Fiala, který zneškodnil všechny střelecké pokusy Orlů včetně největších šancí Marosze a Havlíka. Ke střeleckému úspěchu na znojemské straně nepomohlo ani množství přesilových her včetně dvojnásobné výhody pět na tři.

Při první přesilové hře domácích hledal Dolníček u druhé tyče Bartoše, ten však na puk nedosáhl. Na opačné straně kluziště nemohl Fialu od modré překvapit Pláněk, zblízka se neprosadil ani Rachůnek. Při brejku Dolníčka s Lašem střílel druhý jmenovaný, jeho střela ale ztratila razanci po faulu hostí. V přesilové hře našel Laš Dolníčka před brankou, ten z první Horčičku neprostřelil. Na druhé straně se ocitl s kotoučem na holi před Fialou Hradecký, leč neuspěl.

Dolníček se neprosadil z ostrého úhlu, poté se už ale Třebíčští radovali – Přibyl vystřelil z pravého kruhu a překonal Horčičku. Fialu naopak nemohl ohrozit Plášek z ostrého úhlu. Znojemského brankáře neprostřelil ani Šenkeřík od modré. Do top šance se dostal Zahradník po příhře Přibyla, mířil mezi betony Horčičky, ten ale nechyboval. Fiala poté vychytal Lattnera z mezikruží.

Hned v úvodu druhého dějství se jako by zalekl gólové šance Bartoš, když nedokázal přehodit beton ležícího Horčičky. Při přesilové hře hostů pálil po příhře Hamana nad Havlík.

V čase 25:46 projel do útočné třetiny Dočekal a ačkoliv byl atakovaný, vystřelil – 2:0. Přišla další dvě vyloučení hostů, branka ale nepadla, i když mnoho nechybělo. Malinský střílel od modré, k odraženému kotouči se dostal Eduard Kadela, ale Horčičku neprostřelil. Skóre nezměnili ani Dočekal s Vondráčkem, ani Zahradník o chvíli později. Poté přišlo vyloučení domácích a dvě nebezpečné střely Štacha, v oslabení střílel z otočky ale i Dolníček. Zle zatápěli i Dočekal s Lašem.

Třetí třetina začala dohrávanou přesilovou hrou hostů, navíc byl vyloučen i další domácí hráč a Třebíč hrála ve třech. Beroun ale branku minul a Pospíšil Fialu neprostřelil. Blízko k brance byli Dočekal s Malinským i Dolníček s Lašem. Pěknou střelou, kterou ukryl Fiala do lapačky, se prezentoval Marosz. Poté ujel Dočekal, přihrával nezištně před branku, najíždějící třebíčský útočník ale kotouč pořádně netrefil.

V 51. minutě vypálil tvrdě při přesilové hře Hampl, Fiala ale držel svému týmu dvoubrankový náskok. Neprosadil se ani Štach. Tři minuty před třetí sirénou poslal hlavní rozhodčí Třebíč navíc do tří, Štachovu tvrdou střelu ale Fiala vyrazil a branku mu nedal ani Říha. Perfektním zákrokem pak navíc zneškodnil třebíčský brankář i ránu Havlíka. Horácká Slavia Třebíč tak nedovolila vstřelit svému odvěkému rivalu branku ani jedinou a zvítězila 2:0.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Roman Mejzlík (Třebíč): Jsme spokojeni s výsledkem, ale je stále na čem pracovat. Ubránili jsme spoustu oslabení, což je i o štěstí, a to jsme dnes měli. Navíc hráči hráli dobře. Chyby tam samozřejmě jsou. Vítězství jsme určitě potřebovali kvůli psychice, aby si hráči věřili, že takovéto výsledky mohou být, pokud práce na ledě bude poctivá.

Milan Kastner (Znojmo): Dnes jsme zaslouženě prohráli. Ve všech činnostech jsme byli pomalejší a nebyli jsme vůbec důrazní v soubojích. Je to Tipsport Cup a ta prohra zamrzí, protože jsme měli docela dobře našlápnuto na postup. Třebíč dneska důsledně bránila střední pásmo, a to nám dělalo velké problémy.

Související články

Naši soupeři
po 16. 8. 2010

Přiblíží se Orli senzačnímu postupu?