Karlovy Vary
1/3
2/3

Orli si připsali první výhru v přípravě. Extraligového nováčka přehráli o gól

Karlovy Vary se dvakrát ujaly vedení, Znojemští ale dokázali v obou případech odpovědět. O vítězi zápasu se tak rozhodlo až pět minut před koncem gólem znojemského Petra Mrázka.

První branky zápasu se diváci dočkali již v sedmé minutě, když Tomáš Mikuš v přesilové hře nasměroval Šenkeříkovu střelu za záda znojemského gólmana. Během tří minut však bylo vyrovnáno. Anthony Luciani a Tomáš Guman ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení. Druhý jmenovaný okamžitě a přesně zakončoval. Ve dvanácté minutě bylo nařízeno trestné střílení, C.J Stretch při něm zkusil překvapit gólmana blafákem, karlovarský brankář ale puk zneškodnil. Ke konci třetiny obdržel přihrávku zpoza branky Špaček a ocitl se sám před Novotným, nedokázal však karlovarského brankáře překonat.

V jednatřicáté minutě byl Lyszczarczyk sám před Halászem a nadvakrát se pokusil přehodit jeho beton, ani on však nebyl úspěšný. Ve stejné minutě vystřídal Halásze v bráně Znojma Martin Holík. O chvíli později zahrozil C.J. Stretch, který se dostal do brejku a zkusil to z mezikruží, jeho střela však letěla nad brankovou konstrukci. Ke konci třetiny se dostali do vedení hosté. Mikúšova nahrávka zastihla připraveného Ondřeje Šafáře, který neváhal a z krátké vzdálenosti skóroval pod horní tyč.

Dvě minuty po zahájení třetí třetiny domácí vyrovnali, když karlovarský gólman chyboval za vlastní brankou a nestihl včas zareagovat na střelu Jakuba Stehlíka. V jednapadesáté minutě zahrozil Beránek, který se při výhodě dostal do úniku, jeho střela však byla znemožněna jedním ze Znojemských.

Pět minut před závěrečnou sirénou rozhodl o vítězi zápasu Petr Mrázek, který se dostal k dorážce a bez problémů zakončil za klečícího Novotného. Chvíli před koncem zápasu mohl ještě navýšit skóre Guman, když našel puk, který vypadl Novotnému z lapačky, nepovedlo se mu však trefit kotouč do odkryté klece. Hosté to zkoušeli ještě bez brankáře, vyrovnat ale nedokázali.

Týmy se ještě domluvily a zkusily si samostatné nájezdy, ty ovládly Karlovy Vary poměrem 2:0.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Druhý zápas s extraligovým soupeřem ve třech dnech a první výhra. Dnes jsme zkoušeli hodně mladých hráčů, kteří nám ukázali, že mohou pomýšlet i na nějaké vyšší pozice v týmu. I na to, že by v případě některých zranění mohli zalepit mezery. Všichni mě překvapili. Jeden vedle druhého. Pár drobností se tam samozřejmě našlo, ale jinak jsem opravdu spokojený.