Jihlava
1/3
2/3

Fotografie z přípravného zápasu s Jihlavou

Z n o j m o - Po nevydařeném utkání s libereckými Bílými Tygry, které Orli prohráli 0:4, si spravili chuť na jihlavské Dukle. Hra byla rychlejší, pohlednější a blížila se podobě, na kterou je znojemský divák zvyklý. Fotografie se vrací k tomuto utkání.
První projektily na jihlavského gólmana Suchana sice vyslali znojemští hráči, pak ale několikrát prověřili Přikryla útočníci Dukly. Při trestu Puchera měl vyloženou šanci bývalý Orel Mareš, když ležícího brankáře Znojma nedokázal přehodit. Jihlavští Ježci v polovině třetiny nepříjemně píchali, ale gólu nedosáhli. Přikryl byl vždy na místě a ošemetné situace musel řešit i jeho protějšek. Ten se zaskvěl při bekhendové střele Ondřeje i při dvou šancích druhé znojemské formace. Posledních pět minut před pauzou už však patřilo pouze domácím. Nejprve se v 16. minutě dokoulel puk za Suchana po střele Soudka od modré, posléze měl šanci Pardavý, ale na 2:0 zvýšil až po sólu Plášek trefou do víka. Třetí branka vznikla až po nepatrně zmatené situaci před Suchanovou brankou v 19. minutě, když zakončoval Uram.

Do druhé třetiny nastoupil místo Suchana v brance Jihlavy Hronek a spolu s ním jakoby hosté trochu ožili. Počet střel vyslaných na Přikryla se nepatrně zvýšil, když se do šancí dostali Vala, Punčochář a v 26. minutě snižoval po přihrávce Čachotského Altrichter. Dukla potom měla ještě několik dalších příležitostí a strážce orlí klece musel s menšími problémy zasahovat. Pak se ale do hry vrátili také Znojemští, když několikrát otestovali Hronka, ten však odolával. Po polovině třetiny dostali domácí přes minutu trvající výhodu 4 na 3, ale nevyužili ji. Navrátilec z Ruska Uram potom ještě zkoušel štěstí ze své parkety, ale neúspěšně. Zbytek druhé dvacetiminutovky už se pak dohrával bez výraznějších šancí a relativně v poklidu.

Hned na začátku poslední části udeřila Dukla, když Hlouch mazácky přelstil Přikryla a snižoval do prázdné branky. V obraně Znojma chyboval Toman, který ale svou hrubku napravil o 35 vteřin později, když si najel do mezikruží a propálil Hronka. Ten se ještě ani nestačil vzpamatovat a znovu lovil puk ze sítě po nenápadném nahození Ondřeje. Tým z Vysočiny potom nevyužil přesilovku 5 na 3, ale Přikryl se při ní musel činit. Vyloženou šanci měl ve 48. minutě Vorel, o chvíli později Pardavý. Oba týmy měly ještě několik dobrých příležitostí, ale skóre už se nezměnilo.

Leoš Zajíc (Znojmo): Dnes jsme odehráli velmi dobré dvě třetiny, první a třetí. Myslím si, že byly i pěkné na pohled. Hráči už se dneska nepotulovali po modré útočné čáře, najížděli si zezadu a hráli jednoduchý a pěkný hokej. Zbytečně jsme to netahali přes střední pásmo, nastřelovali jsme puky a tím jsme dostali Jihlavu pod tlak. Proti Dukle se hraje těžce, kluci bojují a hrají za jakéhokoli stavu. Rozdíl byl dneska v bruslení. Naši kluci dojížděli k obráncům, postupovali s nimi, hlídali si je, nepostávali ve středním pásmu a nečekali jen na dlouhé přihrávky, aby mohli z nějakého samostatného nájezdu skórovat. To se stane opravdu málokdy. Rozdíl oproti zápasu s Libercem byl vidět hlavně v chuti a v zápalu, s jakým hráči do zápasu šli. V pondělí jsme ten trénink udělali schválně tvrdý, v podstatě to byly tři tréninkové jednotky a taky to v úterý v zápase bylo na nich poznat. Chceme, aby tento týden i vzhledem k tomu, že hrajeme tři zápasy, kluci šli nadoraz. Včera jsme si s klukama sedli, povykládali, detailně jsme probrali systém, který chceme hrát a myslím si, že to bylo dneska poznat. Teď se nacházíme v fázi pátého týdne na ledě a je jasné, že jsou kluci trošku zataveni. Jsem přesvědčen, že do začátku sezóny budou dobře připraveni.

Petr Vlk (Jihlava): Projevilo se to, s čím jsme do Znojma jeli. Znojmo má velice kvalitní tým, dokážou se prosadit hlavně ve hře jeden na jednoho, a to nám dneska dělalo problémy. Na tom budeme muset ještě zapracovat. Když jsme dali druhý gól, tak jsme se na chvilku dostali do hry a po úplně zbytečných chybách jsme zase dva góly dostali. To je taky to, na čem musíme ještě zapracovat. Nedokázali jsme se soustředit na hru celých šedesát minut. Tím, jak se prodloužil start extraligy o týden, máme ještě o trochu víc času s mančaftem pracovat. V současné době máme dva hráče zraněné po zápase s Třebíčí, takže jsme museli přizvat i mladé. Pokud bude trošku prostoru a situace to dovolí, tak je každopádně čas od času chceme vyzkoušet.