1:1, 1:2, 1:0 - 1:0
1/3
2/3

Medvědi byli hodnější, dostali bod navíc

Z l í n - Svatý Mikuláš je spravedlivý muž, všem naděluje po zásluze. Střetnutí dravců skončilo po šedesáti minutách nerozhodně 3:3, oba týmy tak dostaly po bodu. V nasteveném čase branka nepadla, rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich byli podle Mikuláše hodnější, respektive úspěšnější domácí, za které se na rozdíl od Orlů trefil alespoň jeden hráč, a to obránce Vosátko. V předchozím průběhu zápasu se skóre často měnilo, Znojmo dokázalo rychle vyrovnat a po dvou gólech v rozmezí 49 vteřin dokonce chvíli vedlo. Ve značně slepené sestavě se dařilo formaci s Romanem Eratem a <b>Martinem Růžičkou</b> na křídlech.
Aktivní hrou hned zkraje utkání překvapili oba týmy, přestože HC Hamé budou dlouhodoběji chybět obránci Hamrlík se Zubíčkem a hosté se dnes museli obejít bez dvou klíčových osobností, Jiřího Dopity a Petera Puchera. Úvodní šanci nevyužil Petr Leška, který si chytře sklepl kotouč rukavicí, ale Jiří Trvaj v brance Orlů byl pozorný. Znojemští Orli se osmělili až ve třetí minutě, kdy seděl na trestné lavici Vosátko, ale kromě individuální akce Růžičky nic kloudného nevymysleli. Výborně odehráli toto oslabení Kašpařík s Kubišem. Gólová příležitost HAMÉ přišla v šesté minutě, kdy Balán obkroužil dva znojemské obránce, položil si Trvaje, ale v jasné pozici netrefil odkrytou klec. Orli roztáhli svá křídla nad zlínským obranným pásmem v průběhu jedenácté minuty, kdy se opět zkoušel prosadit aktvní Růžička. O dvě minuty později založil z vlastní třetiny Nosek akci, kdy Leška posunul puk na rozjetého Záhorovského. Jeho střelu vyrazil Trvaj před sebe, kde byl ke zlínské radosti volný Marek Melenovský, který měl velmi snadnou úlohu- 1:0. Radost domácích však trvala pouhých sedmnáct vteřin, když od zadního mantinelu našel Růžička volného Romana Erata. Ten nezaváhal a napálil puk do šibenice Murínovy svatyně. Pohlednou kombinaci na sklonku první třetiny předvedl Lukáš Galvas, který našel přes celé útočné pásmo Mokrejše, jeho střele ale chyběla přesnost.

Do druhé části vstoupili Medvědi ve velkém stylu. V úvodní přesilovce zamknuli Orly v jejich třetině, ale pokusy Novotného ani Vosátka se neujaly. Ve 24. minutě zahrozili Znojemští. Kapitán Okál chyboval ve středním pásmu a na Murína se řítil Haman s Padělkem. Slovenský brankář ve zlínských službách však opět potvrdil své kvality. Následovaly dvě promarněné přesilovky na obou stranách, ve kterých si ani jeden tým nedokázal vytvořit trvalý tlak. Domácí HAMÉ přesto předvedlo, že přesilovky jsou jeho silnou stránkou. Ve 32. minutě se po Čechově přihrávce tvrdou a přesnou ranou prezentoval Ivan Rachůnek. Avšak po dalších pěti minutách měli více důvodů ke spokojenosti hosté. Nejprve v čase 35:10 přenechal v dobíhající přesilovce Padělek puk Bičánkovi. Nejproduktivnější obránce Znojma využil situace, kdy měl Murín ztížený výhled a trefil se přesně k tyčce. Na ukazateli svítilo 35:59 a Orli poprvé vedli. Po Eratově střele neuhlídal Horáček dojíždějícího Růžičku, který dokázal v pádu překonat Murína. Po tomto gólu zamířil Igor Murín na střídačku a své místo přenechal Jakubu Čechovi.

Pro třetí dějství přichystal trenér domácích Ernest Bokroš zúžení sestavy na tři útoky a do přesilovky, pokračující z předchozí třetiny poslal od začátku druhou pětku vedenou Martinem Čechem. Ta se mu odvděčila již po padesáti vteřinách, když poslal puk na modrou Rachůnek. Tam byl David Nosek, jehož střela švihem přinesla Medvědům důležité rychlé vyrovnání. Stejný hráč se dral do šance ve 47. minutě, když dokázal obejít obránce hostí, ale po efektní kličce nedokázal překonat Trvaje. Prostřední část závěrečné třetiny nic zajímavého nenabídla a zápas opět nabral na obrátkách až v 56. minutě, kdy sólový průnik Pláška zastavil jen za cenu podražení brankář Čech. V následující přesilovce pronikal Martin Růžička, obhodil si Noska, ale tentokrát bylo Čechovo vypíchnutí puku precizní. Dvě minuty před koncem se Leška snažil přesunout hru do útočného pásma, k nelibosti 3910 diváků byl podražen, ale píšťalka sudího Mikuly zůstala němá. Když se ani poslední šance Znojma neujaly, přišlo na řadu prodloužení.

V tom byl ve třetí minutě za hrubost vyloučen zlínský odchovanec Pavel Mojžíš a domácím se tak naskytla velká příležitost rozhodnout. Jediným světlým momentem byl sólový průnik Martina Čecha, který byl před Trvajem zezadu sražen Bičánkem, ale ani tentokrát nejevil hlavní rozhodčí úmysl hráče Znojma potrestat. Chvíli nato ujížděl na Čecha osamocený Plášek, ale zlínský gólman vytáhl proti jeho blafáku bravurní zákrok.

Mladík Čech byl také hrdinou nájezdů. Hned v první sérii se se štěstím trefil Lubomír Vosátko, a když zbylé střelce vychytali oba brankáři, mohlo se HAMÉ radovat z dvoubodového zisku.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Znojmo sice přijelo bez klíčových hráčů, ale semklo se a bylo nepříjemným soupeřem. Mělo výborný pohyb a dělalo nám potíže při rozehrávce. Dva body jsou pro nás cenné. Murín odstoupil s nataženými úpony v třísle, rozsah jeho zranění ukáže až další vyšetření. Náhradník Čech zaslouží za svůj výkon absolutorium.

Miloslav Hořava (Znojmo): Musím kluky za dnešní výkon v tak oslabené sestavě pochválit. Bod je pro nás výtečný. Mám ale plné zuby toho, že se nemůžeme po zápase vyjadřovat k výkonu rozhodčích. Pět našich trestů za nedovolené bránění při stylu hry Zlína se mi nelíbí.