0:0, 0:2, 1:0
1/3
2/3

Report ze zápasu ZLN vs. ZNO (1:2)

Až třetí zápas čtvrtfinálové série extraligy juniorů mezi Znojmem a Zlínem měl rozluštit postupový semifinálový rébus. Tři týmy měly po sobotních odvetách jistou účast v dalším kole, na posledního člena elitní čtyřky jsme si museli počkat do nedělního odpoledne.

Půl hodiny po poledni se na zlínském zimním stadionu rozhořel boj o ono poslední volné semifinálové místo. Hned v prvních vteřinách se s trochou štěstí mohli dostat do vedení hosté ze Znojma, ale puk, který se nevyzpytatelně odrazil před Kašíkovu bránu, ještě zlínský gólman dokázal lapit. V dalších minutách si oba týmy zahrály po jedné přesilovce, ale jak Kašík, tak Kacetl, kterému trochu zatrnulo po Šlahařově ráně, jež označila břevno, drželi svá čistá konta. Rozhodčí dále pokračoval v trendu častého vylučování, na trestnou lavici si odešel sednout také uzdravený znojemský nejproduktivnější hráč Richard Jarůšek. Gólu jsme se však již nedočkali, a tak se po první třetině odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Také druhé dějství se uvedlo střeleckou příležitostí pro Znojmo. Po chybě domácí obrany se svým zákrokem vytáhl gólman Kašík. Před polovinou zápasu dostali Orli možnost přesilové hry, kterou využili beze zbytku. Na konci početní výhody se v gólové šanci ocitli Videlka s Tomášem Rachůnkem, jenž poprvé rozvlnil síť za Kašíkovými zády – 0:1. Orly úvodní branka nabudila a nepolevovali v útoku, sladká odměna přišla záhy. Po další hrubce zlínské obrany se ke kotouči dostal David Videlka a střelou do šibenice zařídil dvoubrankové vedení Znojma – 0:2. Následná přesilová hra se domácím příliš nevyvedla, ani hosté nebyli ve své početní výhodě úspěšní, gólu jsme se tak již ve druhé třetině nedočkali.

Závěrečná perioda se nesla v duchu marného dobývání Kacetlovy brány zlínskými útočníky. Ti nedokázali využít žádnou z přesilových her, když už se dostali do slibné příležitosti, výborný Kacetl jim vystavil nekompromisní stopku. Blízko ke gólu měli především domácí Fořt a Finsterle, ale ani jedna z jejich střel se neuchytila. Na ledě se začalo přiostřovat, osobními tresty byli potrestáni jak domácí Horák, tak znojemský Stehlík, ale Zlínu rychle ubývalo času. Nakonec jsme se přeci jen dramatu na valašském zimním stadionu dočkali. Dvě minuty před koncem se prosadil Petr Holík - 1:2, a dal tak svému týmu naději k vyrovnání skóre. Zlínští si vzali oddechový čas, dostali Orly pod tlak, dokonce se jim v poslední vteřině zápasu téměř podařilo vstřelit gól, ale Ondřej Kacetl opěk kouzlil.

Znojmo tak s pořádnou dávkou štěstí vyhrálo i druhé utkání na ledě svého soupeře, obhájce titulu. Do semifinálových bojů nastoupí Orli již v úterý, kdy se na domácím ledě střetnou se Slavií Praha.