VASAS Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VAB (9:2)

Orli do utkání vstoupili velmi dobře a už v páté minutě vedli 1:0. Zásluhu na tom měl především Jíří Svatuška, který šikovně obroužil holí beton hostujícího brankáře a zasunul kotouč přímo za brankovou čáru. Domácí se i nadále drželi v útočném pásmu a jejich agresivita se znovu projevila v desáté minutě, kdy Jiří Lander nasměroval kotouč blíže k pravé tyčce. Znojemští junioři dál trávili většinu času v útočném pásmu. Michal Kruckovyč zahrozil, když z mezikruží orazítkoval horní tyčku Perczelovy brány. Hosté poté na moment ztratili ostražitost, čehož využil Simon Beran, který poslal puk do brány kolem pravé tyčky. Orli tak ukončovali první třetinu s pohodlným náskokem 3:0.

Ve druhém dějství domácí ještě přiostřili a v první minutě znovu rozvlnili síť soupeřovy svatyně. Jiří Lander z rychlého protiútoku vymetl horní roh Perczelovy brány. Hosté ale vstoupili do prostředního dějství více připraveni a na branku Znojma měli rychlou odpověď. Henrik Rull našel skulinku mezi betony domácího Pacla a znovu vrátil rozdíl utkání na tři branky. Hra se poté na chvilku uklidnila a oba celky si vyzkoušely, jaké to je, hrát přesilovou hru.

Ve třícáté první minutě se skóre opět pohnulo. Richard Jacso se dostal do samostatného úniku a ve vhodný okamžik překonal domácího brankáře - 4:2. Podobně jako u předchozích branek, které padly ve druhé třetině, i znojemští hráči měli připravenou odpověď. Simon Beran našel skulinku mezi brankářem a brankovou konstrukcí, a znovu tak navrátil svému týmu třígólový náskok.

Závěrečné dějství patřilo už jen domácím. Po krásné výměně kotouče mezi Jamborem a Janem Bulínem se druhý jmenovaný ocitl před téměř prázdnou svatyní, a tak neměl nejmenší potíže zasunout kotouč za brankovou čáru. Hra se poté na delší dobu uklidnila. O co méně jsme ale viděli, o to více přišlo v padesáté první minutě. Jan Lander si připsal hat-trick, když se jako první šikovně zorientoval ve skupince hráčů před hostující bránou a našel cestičku už pro v pořadí sedmý gól.

Budapešť si ani na chvilku neodpočinula a Perczel znovu lovil kotouč ze své svatyně. Michal Musil využil volného prostoru mezi levým betonem hostujícího brankáře a brankovou konstrukcí - 8:2. O necelé čtyři minuty později znojemští zaúřadovali znovu. Jiří Lander už počtvrté našel způsob, kterým poslal kotouč za brankovou čáru.