Erste

Juniorka deklasovala Budapešť devíti brankami

Juniorka deklasovala Budapešť devíti brankami
26.09.2015 | Jakub Prchal, Marcela Procházková

Znojemští junioři před vlastním publikem vyhráli i počtvrté, a udrželi si tak domácí neporazitelnost. Vítězství 9:2 je vyhouplo opět do čela tabulky. Velký podíl si připsal především Jiří Lander, který si vystřelil hattrick.

8.kolo, sobota 26. 9. 2015, 15:30, Zimní stadion Znojmo
9
Znojmo
VASAS Budapešť
2
Třetiny: 3:0, 2:2, 4:0
Branky a nahrávky: 5. Svatuška (Musil, Kruckovyč), 10. Lander (Bulín, Beran), 16. Beran (Mandát), 21. Lander (Beran, Mandát), 33. Beran, 43. Bulín J. (Jambor), 51. Lander (Mandát, Porzer), 56. Musil (Salát), 59. Lander (Bulín J., Beran) – 25. Rull (Kvarda), 32. Jacso (Varga). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Jeletz. Vyloučení: 7:12, navíc Sandorffy (VBU) 5+DKU. Využití: 4:0. Diváci: 112. Střely na branku: 56:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 9:2.
ORLI ZNOJMO: Pacl – Švanda, Mandát, Kruckovyč, Porzer, Pucher, Salát, Nahodil – Beran, Lander, Bulín J. – Hačecký, Musil, Svatuška – Jambor, Toman, Niederhafner.
VASAS Budapešť: Perczel – Kaiser, Jacso, Kiss, Szalai, Sandorffy, Bolla – Szlama, Varga, Czako – Janovits, Egyed, Szücs – Rull, Horvath, Karda.

Orli do utkání vstoupili velmi dobře a už v páté minutě vedli 1:0. Zásluhu na tom měl především Jíří Svatuška, který šikovně obroužil holí beton hostujícího brankáře a zasunul kotouč přímo za brankovou čáru. Domácí se i nadále drželi v útočném pásmu a jejich agresivita se znovu projevila v desáté minutě, kdy Jiří Lander nasměroval kotouč blíže k pravé tyčce. Znojemští junioři dál trávili většinu času v útočném pásmu. Michal Kruckovyč zahrozil, když z mezikruží orazítkoval horní tyčku Perczelovy brány. Hosté poté na moment ztratili ostražitost, čehož využil Simon Beran, který poslal puk do brány kolem pravé tyčky. Orli tak ukončovali první třetinu s pohodlným náskokem 3:0.

Ve druhém dějství domácí ještě přiostřili a v první minutě znovu rozvlnili síť soupeřovy svatyně. Jiří Lander z rychlého protiútoku vymetl horní roh Perczelovy brány. Hosté ale vstoupili do prostředního dějství více připraveni a na branku Znojma měli rychlou odpověď. Henrik Rull našel skulinku mezi betony domácího Pacla a znovu vrátil rozdíl utkání na tři branky. Hra se poté na chvilku uklidnila a oba celky si vyzkoušely, jaké to je, hrát přesilovou hru.

Ve třícáté první minutě se skóre opět pohnulo. Richard Jacso se dostal do samostatného úniku a ve vhodný okamžik překonal domácího brankáře - 4:2. Podobně jako u předchozích branek, které padly ve druhé třetině, i znojemští hráči měli připravenou odpověď. Simon Beran našel skulinku mezi brankářem a brankovou konstrukcí, a znovu tak navrátil svému týmu třígólový náskok.

Závěrečné dějství patřilo už jen domácím. Po krásné výměně kotouče mezi Jamborem a Janem Bulínem se druhý jmenovaný ocitl před téměř prázdnou svatyní, a tak neměl nejmenší potíže zasunout kotouč za brankovou čáru. Hra se poté na delší dobu uklidnila. O co méně jsme ale viděli, o to více přišlo v padesáté první minutě. Jan Lander si připsal hat-trick, když se jako první šikovně zorientoval ve skupince hráčů před hostující bránou a našel cestičku už pro v pořadí sedmý gól.

Budapešť si ani na chvilku neodpočinula a Perczel znovu lovil kotouč ze své svatyně. Michal Musil využil volného prostoru mezi levým betonem hostujícího brankáře a brankovou konstrukcí - 8:2. O necelé čtyři minuty později znojemští zaúřadovali znovu. Jiří Lander už počtvrté našel způsob, kterým poslal kotouč za brankovou čáru.