0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
1/3
2/3

Report ze zápasu OLO vs. ZNO (2:3)

První body v sezóně chtěli ze druhého kola NOEN extraligy juniorů vytěžit oba soupeři. Hladovější však byla v úvodu domácí Olomouc, její největší šance z hokejky Jergla skončila na tyči. Na druhé straně mohl otevřít skóre Novák, v samostatném úniku ale na gólmana Lukáše nevyzrál.

Na první branku se tak čekalo až do druhé periody. A v ní se oba týmy prosadily v přesilovkách. Nejprve vyrazil Lukáš Zikovu střelu k volnému Janu Podešvovi, který zblízka doklepl do prázdné. Po deseti minutách pak Kuchařovi do sítě propadla střela Marka Sedláře a bylo vyrovnáno.

I nadále se hrálo ve vysokém tempu a nasazení. V úvodu třetí třetiny mohl poslat domácí do vedení Lehečka, ale jeho střelu zastavila tyč. Hanáci pak dostali Znojemské pod tlak ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách, na konci té druhé udeřili. Po Smetanově přihrávce obelstil brankáře Kuchaře kličkou Jakub Lehečka a zasunul do prázdné.

Hosté dokázali srovnat necelé tři minuty před koncem. Dvojnásobnou přesilovku umocnili ještě odvoláním gólmana, ve skrumáži v Lukášově brankovišti vydoloval puk Jakub Zika a zblízka skóroval.

Samotný závěr základní hrací doby pak nabídl dramatické chvíle. Hosté šli do tří, ale Kohouti nedokázali dlouhou početní výhodu využít ani v následném prodloužení. Na řadu se tak dostaly samostatné nájezdy, ve kterých Orlům zajistil bonusový bod ve druhé sérii Jan Podešva.

Znojmo si tak připsalo první vítězství v sezóně, Olomouc pak první bod.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Po porážce s Kometou jsme v tomto utkání chtěli naplno bodovat, bohužel jsme se ale za stavu 2:1 dopustili hrubé chyby. Olda Heža udělal v oslabení naprosto zbytečný faul na modré, čímž nás poslal do dvojnásobného oslabení. Následně jsme inkasovali v početní nevýhodě tří proti šesti. Sami poté nevyužijeme dvojnásobnou přesilovku. Naši zkušení hráči ji sehráli úplně jinak, než jsme si nakreslili. Trochu mě tedy mrzí, že jsme ztratili dva body. Znojmo je mužstvo, které se musí porážet. Myslím si, že není tak na výši, abychom doma s ním ztráceli body.

Milan Kastner (Orli Znojmo): Bylo to vyrovnané utkání. Na obou stranách bylo hodně šancí, ale podle mě také hodně vyloučených, v závěru to potom bylo i hektické. Ale vzhledem ke složení týmu, v jakém jsme přijeli, je vítězství pro nás hodně cenné. Měli jsme jen čtyři obránce. Kluci nechali na ledě všechno, proto vyhráli zaslouženě.