Slavia
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (4:1)

Po dobře odvedené letní přípravě vkročili svěřenci trenéra Stloukala v páteční podvečer k prvnímu extraligovému zápasu v sezóně 2010/2011. Do Hostan arény zavítala pražská Slavie. V prvních minutách dávali hosté značně najevo, že tempo hry chtějí udávat právě oni. Ovšem při nadcházející přesilovce tato touha uhasla, neboť Orli nepustili Slávisty skoro ani do pásma a všechny puky vyhazovali. V polovině třetiny mohlo skóre zápasu otevřít Znojmo. Mělo k tomu dokonce výhodu pět na tři. Největší šanci zmařil Pospíšil, když se jeho puk od modré odrazil od horní tyčky a branku jen přeskočil. Ani Trojan v následujících minutách na Šťovíčka nevyzrál.

S blížící se sirénou ukončující první dějství začínala být hra poměrně ospalá. Na dramatičnosti jí trochu dodala přesilovka hostů, kde to dvakrát vyzkoušel David Krejčí, ale jeho střely byly v obou případech zblokovány bránícími hráči. Jedenáct minut před koncem se však prosadil Jan Podešva, který našel před hostující brankou volný puk a nedělalo mu problémy jej doklepnout za klečícího gólmana – 1:0.

Druhá třetina přinesla o mnoho záživnější hokej. Hned v úvodu mělo Znojmo několik gólových šancí. Jedna z nich číhala na holi Videlkovi. Poté přišla na řadu výhoda pro domácí. Nejprve musel litovat Jarůšek, když od modré rozezvučel horní tyčku slávistické branky. Následně se na druhé straně zjevil osamocený Müller, ale dříve než stihl s pukem cokoliv udělat, přikryl kotouč Kacetl.

Změnu stavu mohl přinést i zmatek v hostujícím brankovišti, ovšem trojici domácím útočníkům se nepodařilo puk usměrnit tak, aby putoval za brankovou čáru. O to se ale postaral ve čtyřiatřicáté minutě Richard Jarůšek. V obranném pásmu se ujal puku a pádil na branku, kde vystřelil. Kotouč se od Šťovíčka sice jen odrazil, ale dopadl zpět na hráčovu hůl. Jarůšek neváhal a hned pálil. Následek? 2:0 pro Znojmo. V přesilovce v závěru třetiny se domácím však již tolik nedařilo a Slávisté se s přehledem ubránili.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky přinesl dvě branky na straně domácích. Nejprve se podařilo Janu Trojanovi obrat hostujícího hráče u mantinelu o puk a vystřelit jej do chumlu tří červených hráčů. Kotouč si to se štěstím namířil mezi betony gólmana a doklouzal se až za brankovou čáru – 3:0. O necelé dvě minuty později se prosadil i Patrik Novák, který doklepl puk do klece po střele Pospíšila od modré – 4:0. Pověstného „bůra“ měl na holi Videlka, když hlavní arbitr nařídil trestné střílení. Meravý měl však na hráčův blafák připravenou lapačku.

Následovala přesilovka hostů pět na tři, ale ti toho nedokázali patřičně využít. To se jim však podařilo čtyři minuty před koncem. Tomáš Příhoda obdržel puk na modrou čáru, sjel si blíže a tvrdou střelou vzal Kacetlovi čisté konto – 4:1. Poté se Slavie dostala do menšího tlaku, ovšem další snížení se již nekonalo, a tak domácí uhájili svoji první letošní extraligovou výhru.