2/3
9'
58'

Duel s Hodonínem rozhodla druhá třetina

Hostující tým se prosadil jako první a poprvé se tak stalo, že Orli museli dotahovat manko. To se jim povedlo ještě v úvodní části, v té druhé pak třemi zásahy rozhodli o svém vítězství. Soupeř v závěru utkání stav už jen kosmeticky upravil.

Znojmo vstoupilo do utkání i s uzdraveným forvardem Nižnikovem, ale do první šance se dostali ve druhé minutě hráči Hodonína a Žajdlík musel předvést důležitý zákrok proti nebezpečné střele Romančíka. O šest minut později byl vyloučen znojemský obránce Kloz a Baník dokázal této možnosti využít, když střela Aleše Dufka doputovala od modré čáry až do sítě. Ve čtrnácté minutě se dostali Znojemští do několika nadějných příležitostí, ale vyplynula z toho pouze šarvátka po nešetrných zákrocích na hráče Znojma. Na konci sedmnácté minuty se už ale domácí mohli radovat, když se k odražené střele dostal Petr Beránek a jeho rána ze střední vzdálenosti vymetla růžek Šurého branky. Poté dostali nabídku početní převahy i Orli, jenže Šurý všechno s přehledem pochytal.

V pokračující přesilovce na začátku druhé třetiny se dostal do vyložené šance Köver, ale z mezikruží trestuhodně minul branku. Brzy poté následovala další přesilová hra domácích. V ní se gólové nejprve nedokázal prosadit Sklenář z bezprostřední blízkosti, ale z další akce poslal Znojmo do vedení kapitán Tomáš Svoboda. Stejná dvojice se v sedmadvacáté minutě vydala do přečíslení dva na jednoho, jenže Svobodův pokus jen minul branku a o pár sekund později nevyzrál v úniku na Šurého ani Adámek. Půl minuty před polovinou střetnutí se dokázala prosadit čtvrtá řada Orlů, po přihrávce Ondřeje Svobody přehodil beton ležícího brankáře Tomáš Pigl. Hosté z Hodonína mohli odpovědět v přesilovce, ale kontaktní gól nevstřelili. Podobně naložili s přesilovkou i Znojemští, kteří ale soupeře dlouho tlačili v jejich obraném pásmu. V devětatřicáté minutě vybídl Pigl k zakončení Ondřeje Svobodu a ten orazítkoval tyč hodonínské branky. Čtyřiatřicet sekund před koncem druhé části se Orli opět radovali, čtvrtou branku přidal Martin Šťovíček.

Ve třiačtyřicáté minutě si obhodil obránce šikovně Nižnikov, jenže jeho střela zamířila jen do boční sítě. Za dvě minuty nastřelil hodonínský Romančik tyčku znojemské branky. Osmačtyřicátá minuta nabídla tvrdý zákrok Mareše na Rauše, po němž ale hosté početní převahou pohrdli. V sedmapadesáté minutě se vydal na útočný výlet obránce Remta, Šurý si z jeho pokusem poradil a hned z protiútoku korigoval Hodonín zásluhou Davida Polesného. V závěru třetí třetiny se hosté ještě odhodlali ke hře bez brankáře. Jenže útočili Orli, Remta trefil tyčku a Sklenář dokonce z rohu minul prázdnou branku. Hodonín dostal v poslední minutě ještě přesilovku, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Jiří Beroun (Znojmo): Pro nás utrápené vítězství. Všichni jsme to viděli. Hra neměla spád, náboj. Po zápase jsme chvíli seděli v kabině a bavili jsme se o tom. Sezona je ještě dlouhá, ale mít takový výpadek někdy v březnu, to by už nemuselo být dobrý. V tréninku jsme nic velkého neměnili, ale na ledě pořád není vidět to, co bychom chtěli předvádět. Máme stále nějaké hráče mimo hru, ale na to se to nedá svádět. Nižnikov byl po antibiotikách, ale chtěl hrát, jinak jsou to samá drobná zranění.

Aleš Bachánek (Hodonín): Odehráli jsme solidní zápas, byli jsme ale dost vylučovaní. Myslím si, že druhý gól jsme dostali z ofsajdu, ale nechci si stěžovat. Myslím si, že takovému týmu se pomáhat nemusí. I když jsme prohrávali o dva góly, dokázali jsme ještě zápas zdramatizovat. Třetí třetinu jsme dokonce vyhráli 1:0. Dokázali jsme si, že se Znojmem můžeme hrát a že je doma porazíme.