Karlovy Vary
1/3
2/3

Dostaly nás Vary z útlumu?

Ve 12. extraligovém kole nastoupili třináctí Znojemští orli k velmi důležitému zápasu s dvanáctými Karlovými Vary. Západočeši nasbírali před tímto utkáním stejně bodů jako Znojmo (oba týmy po sedmi), a tak se vlastně hrálo zejména o to, kterému z obou mužstev se podaří odpoutat z úplného dna extraligové tabulky. Orli nakonec svého soupeře přehráli 5:2, když o výhru se zasloužila svým vynikajícím výkon zejména druhá pětka - Jakeš, Pavel Kumstát - Uram, Haman, Plch - a také gólman Kudrna, který nastoupil v dresu Orlů od začátku extraligového utkání poprvé po více než roce. Naposledy byl v zahajovací sestavě 15. září loňského roku, kdy vychytal vítězství 5:3 nad Českými Budějovicemi.
Domácí stále oslabeni o zraněné Finka a Mařáka nastoupili s Kudrnou v brance a na úvodní gól tentokrát čekali jen do 5. minuty. V přesilovce Uram na potřetí překonal hostujícího Fraňka - 1:0. Pak se několikrát po sobě blýsknul Kudrna, zejména po střelách Kopeckého a Němčického. V 18. minutě hráli Orli znovu v početní převaze a znovu byla na ledě druhá Hamanova pětka. Puku se zmocnil Uram, jeho střelu Franěk ještě stačil vyrazit, ale proti dorážce Plcha už nezmohl nic - 2:0.

V úvodu 2. třetiny se nejdříve vyznamenal karlovarský Franěk, který famózně zlikvidoval bombu Urama a vzápětí na druhé straně si Kudrna poradil se sólem Steinera. Ve 27. minutě, vzápětí po té, co vyloučený Pavel Kumstát naskočil na led, překonal znojemského gólmana z bezprostřední blízkosti Štefanka . Naději na zvrat v utkání živili hosté pouhou minutu. Před Fraňkem se nejlépe zorientoval Plášek. Přesně v polovině zápasu prokázal Kudrna, že je i skvělým gymnastou a ukázkovým rozštěpem zabránil ve skórování Dobroňovi.

V závěrečné části už Orli excelovali. 41. minuta patřila znovu Plchovi, který šikovně tečoval Jakešovu ránu od modré - 4:1. Mezi střelce se v utkání s Karlovými Vary zapsal i Haman, jenž v minutě 46. zařídil rozhodující trefu při obléhání Fraňkovy svatyně - 5:1. Brankový účet podtrhl tři minuty před koncem, po zmatcích v domácí obraně, karlovarský obránce Gróf.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Pro nás to bylo především po psychické stránce nesmírně těžké utkání, protože jsme museli vyhrát. Dobře zahrála druhá lajna a v rozhodujících okamžicích nás podržel Láďa Kudrna. Pak jsme už zápas dohráli v poklidu."

Radim Rulík (K. Vary): "O utkání rozhodly dva momenty. Za prvé to, že jsme v první třetině dvakrát inkasovali v oslabení a za druhé - v době, kdy jsme snížili na 2:1, jsme téměř vzápětí inkasovali třetí branku. I my jsme si vytvořili šance, ale na rozdíl od Znojma jsme je nedokázali proměnit."