Orli Znojmo Orli Znojmo
8. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 26. 9. 2009 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
6:4
4:1, 0:2, 2:1
Poruba

Díky povedené první části přehráli junioři Porubu

Znojmo - Znojemská juniorka se po návratu ze zápasu ve Vítkovicích postavila druhý den v poledne poslednímu celku soutěže - ostravské Porubě - a zejména díky povedené první třetině, kterou vyhrála 4:1, slavila vítězství. Dva góly si připsali Lukáš Kovalský a Jakub Fára, další přesné zásahy přidali Trojan a Síkela. Hosté se přesto nevzdávali, v druhé polovině zápasu se neustále drželi na dostřel a na jihu Moravy podali sympatický výkon. Tři body ale zůstávají ve Znojmě.

Úvodní vteřiny duelu patřily Orlům, kteří po minutě strávené před porubským brankářem Gleichem slavili první vstřelený gól. Lukáš Kovalský dopravil puk do branky za pomoci teče brusle jednoho z bránících hráčů poté, co na brankovišti vznikl závar způsobený střelou Latnera od modré. Poruba hrála aktivně, pokoušela se o útočné výpady a dočkala se dokonce vyrovnání. V 10. minutě při vyloučení Ziky sice nejprve ujel do samostatného úniku Süsser, šanci ale neproměnil a na druhé straně doklepl sraženou střelu Špoka do sítě Jan Barčák.

Už za minutu domácí znovu vedli, Jakub Fára se trefil z jízdy od levého mantinelu přesně k bližší tyči a překvapil jinak spolehlivého Gleicha. Hosté pykali za nepřesnosti ve vlastním obranném pásmu, v 16. minutě nevyhodili kotouč z pásma, Bartoš na hranici brankoviště pohotově přihrál volnému Janu Trojanovi a znojemský útočník bekhendem zavěsil pod břevno. V poslední minutě navíc v přesilovce Jakub Fára švihem od modré využil zakrytého výhledu brankáře a Orli po první třetině vedli 4:1.

Jenže zdaleka nebylo po zápase, znojemské útočné akce kazily od druhé třetiny nepřesnosti a bojovní hosté se dostali na dostřel. V 31. minutě využil Adam Motyka dlouhého tlaku porubské pětice v přesilové hře a z hranice brankoviště zasunul za ležícího Kacetla, a když čtyřicet vteřin před koncem druhé části v dohrávané přesilovce doplachtilo nahození Jiřího Pindura skrz klubko hráčů až do sítě, bylo to najednou jen o gól.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky patřil znovu Orlům, dlouhé svírání Poruby před vlastním brankářem ukončil po Bartošově nahrávce od zadního mantinelu gólem z bezprostřední blízkosti Matěj Síkela. Jenže neuplynuly ani tři minuty a hrubku v defenzivě domácích potrestal prakticky první útočnou akcí hostů ve třetí třetině Radovan Vajda, střílející a dorážející úplně sám před brankářem. Porubští hráči cítili šanci a snažili se vytvořit tlak, největší možnost k vyrovnání ale sebral Vidlákovi pohotový Kacetl. O pár vteřin později přišlo definitivní rozhodnutí, když po buly trefil Lukáš Kovalský bez přípravy přesně horní roh branky a zlomil odpor hostů.


Autor: Redakce

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 3 3 4 0
Jakub Fára 2 0 2 0 0
Ondřej Horváth 0 0 0 0 2
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Lukáš Kovalský 2 0 2 3 0
Lukáš Kusák 0 0 0 3 0
Tomáš Latner 0 3 3 3 2
Daniel Opalek 0 0 0 0 2
Dominik Piskoř 0 0 0 0 0
Martin Pláněk 0 0 0 1 0
František Pospíšil 0 0 0 1 0
Peter Schneider 0 0 0 0 0
Matěj Síkela 1 1 2 1 2
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Petr Süsser 0 1 1 1 0
Jan Trojan 1 1 2 3 0
Radek Vysloužil 0 0 0 0 2
Jakub Zika 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 4 23 85,19 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): Po první třetině jsme vyhrávali 4:1. Začali jsme si myslet, že je po zápase, ale vlastníma chybama jsme dostali soupeře na koně a měli jsme do konce zápasu dost velké problémy, abychom, jak už se tady bere povinně, získali vítězství. Jsme rádi za tři body, ale nejsme spokojeni s předvedenou hrou. To určitě ne.

Fotogalerie