Olomouc
1/3
2/3

Další přestřelku rozhodli Orli až v závěru

<em>Znojmo</em> - Znojmo znovu začalo výborně a po první třetině vedlo díky dvěma gólům Urama a jedné brance Lattnera 3:0. Hosté však v prostřední části snížili na rozdíl jediné branky a dál zle zatápěli svému soupeři. Domácí sice na začátku třetí periody zásahem Puchera znovu odskočili, ale poté nasadila Olomouc k mohutnému náporu a otočila nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Avšak z vedení se dlouho neradovala, hned vzápětí srovnal Bořuta a o těsném vítězství rozhodl necelé tři minuty před koncem druhým přesným zásahem v utkání Lattner.

Úterní utkání na znojemském zimním stadionu přineslo zajímavou hokejovou podívanou okořeněnou hned jedenácti gólovými zásahy.

Doslova raketový vstup zaznamenali domáci Orli, kteří již ve druhé minutě zásluhou krásné kombinace, na jejímž konci stál Marek Uram, zametli kotouč za záda olomouckého gólmana Halásze – 1:0. Brzký zásah do černého Znojmo nabudil a o čtrnáct vteřin později Jan Lattner prostřelil Halásze podruhé – 2:0. Jihomoravané nadále svírali soupeře před jeho brankovištěm, k prvnímu přímému ohrožení znojemské klece se Hanáci dostali až v přesilové hře, Landsmana však nepřekonali. Na druhé straně dokázali početní výhodu využít domácí hráči a Marek Uram poslal svůj tým do třígólového vedení – 3:0.

Obrovskou příležitost ke zkorigování skóre měl hostující Radim Kucharczyk, ale ani jeho rychlý brejk nebyl úspěšný. Další větší gólovou možnost si již ani jeden tým nevypracoval, po první třetině tak šli hráči do kabin za výrazného vedení Znojma.

Druhé dějství nezačali domácí hráči zrovna nejlépe, ještě před návratem z kabin obdrželi dvouminutový trest za pozdní příchod na led. Kohouti však přesilovou hru opět využít nedokázali, radovali se však chvíli po jejím skončení. Po přečíslení znojemské obrany se k puku dostal Jakub Herman a poslal jej za Landsmanova záda – 3:1. V polovině prostřední periody měl další gól Znojma na hokejce Uram, jeho střela však jen o kousek minula tyč olomoucké brány. S přibývajícím časem se postupně dostávali do tempa i hráči Olomouce, nejprve nebezpečně pálil od modré čáry Houdek, chvíli poté se již ale hostující hráči mohli radovat. V početní výhodě si zkušeně počínal Tomáš Houdek a po rozebrání znojemské obrany několika přesnými příhrávkami snížil na rozdíl jednoho gólu – 3:2.

Poslední dvacetiminutovka přinesla svižný hokej a opravdové gólové hody. Nejprve navýšil znojemské vedení střelou z bezprostřední blízkosti Peter Pucher - 4:2. O pár vteřin později opět stáhl náskok soupeře Jakub Herman - 4:3. Olomouc měla v této části zápasu více ze hry, což potvrdila o pár minut později, kdy se jí podařilo vyrovnat zásluhou přesné dorážky Tomáše Houdka - 4:4.

Ve 48. minutě se Hanáci dostali poprvé v utkání do vedení. Nedůraz znojemských hráčů potrestal tvrdou střelou, na kterou již Landsman nestihl zareagovat, Radim Kucharczyk - 4:5. Náskok hostů však trval jen několik sekund. Po kombinaci napříč celým útočným pásmem srovnal stav duelu Antonín Bořuta - 5:5.

Už se pomalu zdálo, že zápas budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy. Necelé tři minuty před koncem se však k odraženému puku dostal Jan Lattner a puk namířil k pravé tyči olomoucké brány – 6:5. Hosté se ještě odhodlali k power play, tento tah ale úspěšný nebyl. Znojmo tak po dramatickém závěru udolalo houževnatého soupeře z Olomouce.

Martin Stloukal (Znojmo): Hráli jsme to, co jsme chtěli, tedy hodně ofenzivní hokej bez starostí o obranu. Všichni se snaží útočit, kreativně se předvést, což mají za úkol. Zákonitě poté vznikají i nějaké chyby, ale to teď pro mě není až tak důležité. Snažíme se budovat herní projev mužstva, což samozřejmě má nějaký vývoj a potřebuje čas.