Plzeň
1/3
2/3

Další dramatický duel rozhodlo Znojmo tři minuty před koncem

<em>Znojmo</em> - Vyrovnaný a dramatický zápas viděli diváci v Hostan Aréně. Rozdílovou trefu, jenž rozhodla o tom, že tři body zůstanou ve Znojmě, zaznamenal necelé tři minuty před koncem ve dvojnásobné přesilovce Radim Bičánek. Utkání vyšlo také Pavlu Selingrovi, který první dvě branky sám dal a na třetí přihrál. Přesto domácí znovu dlouhou dobu prohrávali, když na úvodní Selingrovu trefu odpověděli Vlasák a Adamský. Nakonec ale Orli zužitkovali svoji drtivou střeleckou převahu a i ve třetím vzájemném souboji Plzeň porazili.

Úvodní část zápasu přinesla velmi rychlý a pohledný hokej s množstvím osobních soubojů, který se musel divákům líbit. Plzeň mohla udeřit hned v úvodu, ovšem Tomase vychytal Trvaj. Na druhé straně se prosazoval rychlík Plášek, ale svou bombu z plné rychlosti namířil pouze do Francouzova ramene. V podobné šanci neuspěl o chvíli později ani Svoboda. Domácí měli k dispozici tři přesilové hry, ovšem za zmínku stojí až ta poslední, v níž se měl Francouz co ohánět. Největší příležitost spálil před ležícím brankářem Dopita. V závěru třetiny neproměnili znojemský tlak v branku ani Erat se Selingrem.

Po přestávce se s góly roztrhl pytel. První putoval do plzeňské klece, když se po třinácti sekundách nádherně trefil Pavel Selingr. Za čtyři minuty dokázali hosté vyrovnat díky Vlasákovi, jenž se rychlou kličkou zbavil obránce a zamířil přesně k pravé Trvajově tyčce. V nabídnuté přesilovce mohl strhnout vedení na stranu Lasselsbergeru Tomas, ale na Trvaje vyzrál až o chvíli později jeho kolega Martin Adamský, který využil nepovedeného vyhození Mrázka.

O rychlou odpověď se pokoušel Dopita, ale v dobré pozici neuspěl. Na konci 32. minuty hrálo Znojmo přesilovku a i přesto, že ji sehrálo výborně, vyrovnání se nedočkalo ani při střele Bičánka, která pouze zazvonila na tyčku. Stav se měnil až pět minut před přestávkou, když se opět prosadil Pavel Selingr a od pravého hrazení propálil hostujícího gólmana. Na druhé straně nachytal Trvaje na holičkách Adamský, ale znojemskému brankáři pomohla spojnice.

Ve třetí dvacetiminutovce oba týmy zpevnily obranu a snažily se rozbíjet útoky soupeřů už před svým obraným pásmem. V úvodu třetiny zahrozili Bičánek s Hamanem, ale ani jeden z nich Francouze neprostřelil. Ve 49. minutě hostům zatrnulo, když Mojžíšova dělovka trefila ze dvou metrů Vlasákovu nohu a plzeňský střelec se skácel k ledu. Lasselsberger dostal v 54. minutě k dispozici přesilovku, ale především zásluhou Růžičky a Pláška se domácí v pohodě ubránili.

Těsně po návratu potrestaného Dopity se právě na něj dopustil prohřešku Smrek a o několik sekund později k němu přisedl i Hudec, jenž vyfasoval za protesty ještě osobní trest. Po čtrnácti vteřinách napřáhl na modré kapitán Radim Bičánek a jeho dělovku zastavila až plzeňská branka. Závěr utkání byl ještě velmi zajímavý, neboť se Znojmo muselo bránit v oslabení, ale hostující hráči na Trvaje potřetí nevyzráli. Po dobrém výkonu se tak ze zisku tří bodů mohli radovat Znojemští orli.

Václav Baďouček (Znojmo): Pro nás to bylo velice těžké utkání, Plzeň od začátku vsadila na defenzívu a počítala s brejky a přesilovkami, což jí pomohlo otočit na 2:1. Jsem rád, že kluci bojovali až do samotného závěru, přesilovka pět na tři asi být měla. Jsme rádi, že jsme ji využili a získali důležité tři body.

Pavel Hynek (Plzeň): Zápas zhodnotím velmi krátce, hráčům musím poděkovat za to, jak k utkání přistoupili a dřeli. Přijeli jsme v hodně kombinované sestavě, 55 minut leháme do střel, živíme naději na bodový zisk a pak se dostaneme na minutu a půl do tří. Já k tomu nemám co dodat.