Orli Znojmo Orli Znojmo
38. kolo
Tipsport Extraliga - út 3. 1. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
5:2
2:0, 1:1, 2:1
Plzeň

S Plzní to Orlům doma vyšlo

Z n o j m o - Především dobrý výkon třetí formace Orlů, do které se k Hamanovi s Pláškem přesunul Ondřej, zajistil domácím v první třetině dvoubrankové vedení. Plzeň sice v další dvacetiminutovce snížila, ale Znojemští se nenechali znervóznit. Dalšími třemi brankami si vypracovali dostatečný náskok, se kterým už toho hosté moc nesvedli. I když v poslední části ještě upravil skóre Zelenka, tři body tentokrát zaslouženě zůstaly na jihu Moravy.
První třetinu narušila četná vyloučení, rozhodčí Turčan píšťalku nešetřil. Už v úvodní minutě poslal Znojmo do oslabení, po chvíli se domácím naskytla přesilovka čtyř proti třem. Ani jednu nevyužili, gól padl při plném počtu hráčů na ledě v 7. minutě. Hned po vhazování se volného puku zmocnil Ondřej, nabruslil si do prostoru mezi kruhy a švihem vymetl levý dolní roh Ježovy branky. Orli měli evidentně herně navrch, skóre mohl při vlastním oslabení vylepšit obránce Čakajík, ale v rozhodující chvíli mu sklouzl puk z hokejky před zívající brankou. Trvaj v domácí brance mnoho práce neměl, zato plzeňský náhradník se musel otáčet. Aktivní Ondřej se v 17. minutě podílel i na druhé brance svého týmu, o kterou se zasloužil obránce Heš prudkou střelou od modré čáry. Jež se za ní jen ohlédl.

Na začátku druhé části ještě Plzeň dohrávala přesilovou hru, ale Znojmo se ubránilo. Síly na ledě se trochu vyrovnaly, na straně domácích pokračovala v dobrém výkonu zejména třetí útočná formace, naopak Trvaje ohrozili Andrašovský s Kracíkem. Západočeši si dokázali vytvořit mírnou převahu, z níž při vyloučení Erata vytěžili ve 28. minutě kontaktní branku. Při střele Trnky od modré čáry měl znojemský strážce svatyně zakrytý výhled a puk se od jeho nohy odrazil do sítě. Orli ale dokázali brzy kontrovat, o tři minuty později se před Ježem k odraženému kotouči dostal Haman a pod betonem mladého brankáře zajistil Znojemským opět dvoubrankový náskok. Poté se hrálo opět chvíli ve čtyřech a následně Plzeň znovu jen se třemi hráči v poli. Perné okamžiky však hosté s notnou dávkou štěstí přečkali, stejně jako pak Orli při trestu Mikulíka. Závěr třetiny patřil opět domácím, kteří si vytvářeli šance i v početní nevýhodě.

Také třetí dějství bylo pro oko diváka zajímavé. Nejenže padly tři branky, ale od počátku byly na obou stranách k vidění pohledné akce. Samostatné nájezdy si vyzkoušeli Uram a Kracík, ve 47. minutě už Pucher zvýšil na 4:1, když Ježe přelstil blafákem do bekhendu. Sedmnáct vteřin uběhlo z trestu plzeňského Nedomy a znojemský fanclub se dočkal vyvolávaného „búra“. Po kombinační akci v útočném pásmu se do černého trefil zblízka Mikulík. Lasselsberger paradoxně trochu ožil a při další přesilové hře se jeho hráči radovali z branky. Ovšem rozhodčí gól po konzultaci s videem neuznal, protože odpískal přerušení hry v okamžiku, kdy byl puk ještě pod Trvajovým tělem. Hned vzápětí už se ale Zelenka nemýlil, když po zmatku v brankovišti pálil do odkryté branky. Jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu skóre, i přes další dvě vyloučení na každé straně se už do závěrečné sirény nic závažného nestalo.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Radim Bičánek 0 1 1 1 2
Martin Čakajík 0 0 0 -1 2
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 -1 4
Radek Haman 1 1 2 3 0
Jiří Heš 1 0 1 3 2
Richard Jareš 0 0 0 -1 4
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 1 0 1 1 2
Pavel Mojžíš 0 0 0 3 0
Roman Němeček 0 1 1 1 0
Zdeněk Ondřej 1 2 3 3 0
Karel Plášek 0 2 2 3 0
Peter Pucher 1 0 1 0 0
Marek Uram 0 2 2 0 0
Lubomír Vaškovič 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 0 2 17 89,47 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Dnes jsme byli celý zápas lepší, vypracovali jsme si opravdu hodně brankových příležitostí. Je dobře, že se mužstvo vrátilo, alespoň částečně, ke hře, kterou jsme hráli před dvěma měsícema. Snaha tam byla, i když to pořád nefungovalo. Jsem rád za výkon a samozřejmě i za výsledek.

Marek Sýkora (Plzeň): Zápas byl dneska jednoznačný. Při smůle, kterou jsme dnes měli, je výsledek ještě lichotivý, protože jsme mohli dostat daleko víc gólů. Znojmo nás ve všem přehrálo. Měl jsem dojem, že mužstvo se bude snažit pomoci náhradnímu gólmanu Ježovi, který málo chytá. Nebylo to tak. Jsem zklamaný přístupem mužstva, protože při vyrovnané lize může vyhrát každý s každým a my jsme se o tu možnost připravili sami, a to je pro mě ta nejhorší zpráva.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
po 2. 1. 2006

Z orlí perspektivy: 38. kolo ZNO – PLZ

Aktuální zprávy
út 3. 1. 2006

Do nového roku vítězně