Orli Znojmo Orli Znojmo
23. kolo
Tipsport Extraliga - ne 6. 11. 2005 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:2
1:1, 1:1, 2:0
Kladno

Orli si smlsli na kladenských Buldocích

Z n o j m o - Znojemští orli dokázali navázat na vítězství se Spartou a v domácím prostředí si poradili s kladenskými Buldoky. Až do 47. minuty se hrála vyrovnaná partie, potom však zaúřadovalo Znojmo a ke dvěma brankám Puchera přidalo další dvě z holí Berouna a Ondřeje. Na tyto trefy už nedokázal Rabat odpovědět a zasloužené tři body zůstávají ve Znojmě.
Orli hned v úvodu první třetiny navázali na šťastný gól z pražské T-Mobile Areny. Branku podobného charakteru se podařilo vstřelit kapitánu Pucherovi už v 35. sekundě, když mu puk sjel z hole a k překvapení brankáře Lva se došoural do klece. Kladno se hned snažilo kontrovat, ale příliš se nedostávalo do šancí. Znojmo mělo více ze hry, trochu je však přibrzdila dvě vyloučení – jedno z nich souběžné s kladenským. Vzápětí neuspěl v brejku Ludvík, po chvíli u tyčky číhající Erat pálil jen do připraveného brankáře hostí. Rabat si začal vytvářet příležitosti až po půlce třetiny. Předvést se chtěl nováček v kladenském dresu, Kucharczyk, ale na Trvaje nevyzrál. Po dalším vhazování v obranné třetině Znojma došlo k nepřehledné situaci u domácí branky. Zdálo se, že Bílek dokázal protlačit kotouč za Trvajova záda, gólman ale puk rychle vyškrábl rukavicí, ještě než stačil přejít brakovou čáru, což potvrdil i videozáznam. Středočechy to paradoxně povzbudilo a závěr úvodního dějství patřil jim. Orli se prosadit nedokázali, a tak je Kladenští potrestali 22 vteřin před sirénou vyrovnávací brankou. Do střeleckých statistik se zapsal Horna, který poslal puk odrazem od tyče do sítě.

Trenéři Znojma na začátku druhé části trochu upravili sestavu, na přesilové hry a oslabení se k sobě vrátili Pucher s Uramem, do hry se dostali i hráči dosud zahřívající střídačku. Ve velké šanci se ocitl právě kapitán, když mu jeho dvojče naservírovalo přihrávku k tyčce Lvovy branky. Slovenský útočník však nebyl schopen brankáře přehodit. Překonal ho až o chvíli později, kdy dorazil do klece Čakajíkovu střelu. Orli se dostali na koně, ale Kladno dokázalo v čase 28:00 vyrovnat po chybě domácího Hamana. Tlustý si s opuštěným pukem před znojemskou klecí věděl rady. Vyrovnalo se nejen skóre, ale i celkový obraz hry. Šance byly k vidění na obou stranách, chyběla ale přesnost v zakončení a při gólmanech často stálo štěstí. V závěru třetiny nevyužili Orli dvojnásobnou početní převahu, nejblíže ke gólu měli Ondřej a Pucher.

Znojmo začalo dobře i poslední dvacetiminutovku. Od prvních chvil se tlačilo před branku hostujícího týmu, v pohodě se ubránilo dalšímu oslabení a v 46. minutě se dočkalo rozhodující trefy. Po vyražené ráně Kolafy se dostal k puku Haman, který poslal do nájezdu Berouna, jenž nadvakrát překonal Lva. Při vyloučení kladenského kapitána Zajíce se v 52. minutě trefil přesně mezi betony mladíka také Ondřej a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto. Následně měl na druhé straně štěstí Trvaj, jemuž puk poskakoval před brankou, ale nikdo z Buldoků ho nedorazil. Několik dalších příležitostí Orli neproměnili, jmenovitě dvakrát aktivní Pucher a také Mojžíš. Bičánek potom oslabil svůj tým, který se musel až do závěrečné sirény bránit. A ubránil se, i když Středočeši zkoušeli hru v šesti. Rovněž nikdo ze Znojemských už nestihl dopravit puk do prázdné klece hostí, a tak výsledek 4:2 vydržel až do konce.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 1 0 1 0 0
Radim Bičánek 0 0 0 -1 4
Martin Čakajík 0 1 1 1 0
Roman Erat 0 0 0 1 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Jiří Heš 0 1 1 1 0
Richard Jareš 0 0 0 1 0
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 1 0
Roman Němeček 0 0 0 -1 0
Zdeněk Ondřej 1 1 2 1 4
Andrej Petrakov 0 1 1 1 0
Karel Plášek 0 1 1 0 0
Peter Pucher 2 0 2 1 0
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 1 1 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 0 2 24 92,31 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Věděli jsme, že Kladno přijede s defenzívní taktikou. Mají nebezpečné brejky a zrovna tak nebezpečné přesilovky. Obojí se nám podařilo dnes úspěšně pohlídat a to byl asi základ k zisku tří bodů. Těšíme se na přestávku, potřebujeme si odpočinout, potrénovat a doufám, že se nám vrátí někteří hráči z marodky.

Zdeněk Müller (Kladno): Znojmo dnes vyhrálo zaslouženě, většinu utkání bylo lepší. Dostávalo nás pod tlak a hrálo lepší přesilovky. My jsme si během utkání mnoho šancí nevypracovali, dnešním výkonem jsme na body neměli. Jsme hrozně rádi, že je teď přestávka, máme velkou marodku, snad se uzdravíme a hlavně obnovíme síly.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 5. 11. 2005

Z orlí perspektivy: 23. kolo ZNO – KLA