Orli Znojmo Orli Znojmo
14. kolo
Tipsport Extraliga - pá 14. 10. 2005 - Hostan aréna Znojmo
Znojmo
1:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Zlín

Spravedlivá dělba bodů?

Z n o j m o - Druhý souboj v této sezóně mezi domácími Orly a hostujícími Medvědy skončil oproti prvnímu kolu soutěže nerozhodným výsledkem. Oba týmy dokázaly vstřelit pouze po jednom gólu. Největší zásluhu na tom měli brankáři Trvaj a Murín, kteří ve svém pracovním prostoru předváděli nevídané kousky a útočníky občas přiváděli k šílenství. První branku zápasu vstřelil ex-znojemský Rachůnek v samostatném úniku, o vyrovnání Orlů se postaral sedm a půl minuty před koncem obránce Jareš.
V první třetině se diváci v Hostan aréně gólu nedočkali, i když si oba týmy vypracovaly poměrně velké množství dobrých příležitostí. V úvodu museli nebezpečné situace střídavě řešit oba strážci branek, znojemský Trvaj a zlínský Murín. Od Barinkova vyloučení však měli více ze hry Orli, kteří obstřelovali medvědí svatyni ze všech stran a úhlů, ale na Murína nevyzráli. Své následné oslabení však znojemští hráči přestáli s přehledem a klidem a poté se mohli dál věnovat svým úkolům. Do karet jim nahrály další dva tresty Hamé, ale Ludvík s Dopitou neměli v koncovce štěstí. Chvíli před sirénou se nechal zbytečně vyloučit Uram a hosté tak zahajovali druhou část v přesile.

Znojemští si z toho však těžkou hlavu nedělali, šanci si dokázali vypracovat i v oslabení. Zlínští sice trochu přidali na důrazu i tempu, ale Trvaj odolával a v některých případech vyloženě kouzlil, zejména při střelách Barinky a Blaťáka. Na druhé straně se v podobné situaci ocitl Murín při nájezdu Urama s Pucherem, ale i při něm stálo štěstí. To se naopak o chvíli později odvrátilo od Trvaje, na kterého se ve vlastním oslabení po chybě znojemské obrany řítil osamocený Rachůnek a nekompromisně zavěsil puk za jeho záda. Stále se však hrál pohledný hokej, jedna šance střídala druhou a diváci se bavili. Po nájezdu Čakajíka zazvonila tyč Murínovy klece, chvíli před přestávkou na něj pršely další střely, jeho protějšek řešil nájezd Krále s Okálem.

Začátek třetí třetiny byl vyrovnaný, i když Orli trochu polevili ve svém snažení a hůře kombinovali. Soupeř si hlídal svůj jednobrankový náskok, protože Trvaj pro něj byl tvrdým oříškem, což neúspěšnými pokusy potvrdili Kristek a Jenáček. Znojmo se ze všech sil snažilo o vyrovnání, Uram ještě úspěšný nebyl, ale v 53. minutě se po nenápadném průniku Pláška dostal ke střele do modré Jareš a Murín ani neviděl, jak mu puk prošel do sítě. To Orly nabudilo k dalším pohledným akcím a žluto-modří se museli hodně snažit, aby udrželi alespoň remízu. Brankář Medvědů se ale od Puchera a Erata nachytat nenechal a utkání dospělo k prodloužení.

V něm rovněž gól nepadl, i když se o to oba celky vehementně snažily. Murína celkem třikrát prověřil Ondřej, později Mikulík a Uram. Na Trvajovi si vylámal zuby Špilár i další hráči Zlína, ale neúspěšně. V samotném závěru ještě obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování Uram, když zatleskal hlavnímu rozhodčímu Rejtharovi za to, že nechal píšťalku v kapse poté, co byl vlasatý útočník tvrdě atakován u mantinelu.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 0 0 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 -1 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 1 0
Jiří Heš 0 1 1 1 0
Richard Jareš 1 0 1 1 0
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 -1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 1 2
Karel Plášek 0 1 1 1 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Ondřej Tatarčík 0 0 0 0 12
Marek Uram 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 65 0 1 33 97,06 0 0

Ohlasy k utkání

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Diváci viděli vynikající zápas. Možná si mohli stěžovat, že padlo málo gólů, ale na obou stranách byly vidět super zákroky obou gólmanů. Začali jsme zápas pod tlakem, protože jsme se nechali hloupě vylučovat a Znojmo se dostalo do převahy. Ve druhé třetině jsme asi promarnili šanci na zisk tří bodů, když jsme byli před Trvajem třikrát sami a vytěžili jsme z toho pouze hubené vedení. V posledních deseti minutách nás Znojmo opět přitlačilo a vyrovnalo. Remízu považuju za zaslouženou.

Jan Votruba (Znojmo): Souhlasím s tím, že diváci viděli kvalitní utkání, ale nesouhlasím s tím, že bod je spravedlivý. Jsem přesvědčen, že jsme byli většinu zápasu lepší, měli jsme víc vyložených šancí. Hráči podali velice dobrý výkon a zasloužili si vyhrát. Ještě jsem sice neviděl zápis, ale určitě je poměr střel výrazně na naši stranu a měli jsme vyhrát. Dneska nám to tam nepadalo, ale brankář Murín je obrovskej…

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 13. 10. 2005

Z orlí perspektivy: 14. kolo ZNO – ZLN

Aktuální zprávy
pá 14. 10. 2005

Zápas plný Brejků skončil remízou