Orli Znojmo Orli Znojmo
6. kolo
Tipsport Extraliga - pá 23. 9. 2005 - Zimní stadion Litvínov
Litvínov
1:2
0:2, 0:0, 1:0
Znojmo

Dvě branky z úvodní minuty rozhodly o vítězství

L i t v í n o v - Takový vstup do zápasu jako v Litvínově letos ještě Orli nezažili! Už v třiadvacáté vteřině utkání otevřel skóre kapitán Peter Pucher a po osmnácti vteřinách ho následoval přesnou střelou Tomáš Chlubna (na fotografii). Litvínov se z úvodního šoku nedokázal vzpamatovat. Malou šanci vykřesal v úvodu poslední třetiny, kdy Jan Benda vstřelil kontaktní branku, ale Znojmo svojí zodpovědnou hrou už další změnu skóre nedovolilo. Tím si tak odváží první letošní vítězství z ledu soupeře.
Viróza, která provazí znojemský tým a oslabila jej o Dopitu, Mojžíše a Šmacha, nezabránila Orlům v získání prvních tří bodů na ledě soupeře. Úvodní minuta utkání byla rozhodující pro celý vývoj zápasu. Pucher s Uramem hned v prvním ataku nedali Chemikům šanci a Jarina měl puk poprvé za svými zády. Hned nato ale znovu litvínovský brankář inkasoval, když spolupráci s Němečkem a Ondřejem využil Chlubna. A již v první minutě utkání si domácí trenér Václav Sýkora bral oddechový čas. Zastavil brankový příděl Znojma, ale ke zvratu to nevedlo.

Litvínovský tým zaznamenával jen náznaky polití živou vodou a Znojmo si bránilo svoje dvoubrankové vedení, ve kterém si vedlo úspěšně. Trvaj v brance Znojma byl chráněn všemi drápy Orlů a s likvidací střel na jeho hnízdo neměl problém.

V poslední třetině znojemský gólman potvrzoval své kvality, když po gólu litvínovského Bendy už nedal domácímu týmu šanci na zisk bodů. Znojemští orli se trápí marodkou a oslabený tým dokázal bojovat. Málokdy se podaří, aby mančaft, který vede v 41. vteřině udržel vývoj zápasu ve svých rukou, a to se Znojmu podařilo. Přesto se Chemopetrol pokusil v 55. minutě o vyrovnání, ovšem Prorokův gól nebyl uznán kvůli centimetrovému postavení mimo hru. Orli si vezou ze severu Čech zasloužené tři body.


Autor: HoR, GaZ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 0 0 1 0
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 2
Jiří Heš 0 0 0 0 2
Tomáš Chlubna 1 0 1 1 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 1 0
Milan Mikulík 0 1 1 0 2
Roman Němeček 0 1 1 1 0
Zdeněk Ondřej 0 1 1 1 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 0 1 0 0
Marek Uram 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 0 1 27 96,43 0 0

Ohlasy k utkání

Václava Sýkora (Litvínov): Pro nás to byl hned v úvodu horor. Dvě obrovské hrubky totiž soupeř trestal. To ovlivnilo v každém případě ráz utkání, Znojmo se potom soustředilo na obranu a nad námi visela pořád hrozba brejku. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit kontaktní gól o něco dříve.

Jan Votruba (Znojmo): Měli jsme ze zápasu strach, ale úvod se nám povedl z kategorie snů. Naštěstí nás to neukolébalo a to bylo jen dobře. Pouze v třetí třetině měl Litvínov navrch, ale podržel nás brankář Trvaj.

Související články

Naši soupeři
st 21. 9. 2005

Z orlí perspektivy: 6. kolo LIT – ZNO