Orli Znojmo Orli Znojmo
4. kolo
Tipsport Extraliga - pá 16. 9. 2005 - Palác kultury a sportu Ostrava
Vítkovice
5:2
2:0, 0:2, 3:0
Znojmo

Z Ostravy jede Znojmo s prázdnou

O s t r a v a - Zápas o další extraligové body na ledě Vítkovic Orlům své ovoce nepřinesl. Po první třetině vedli domácí o dvě branky a znojemským hráčům se podařilo skóre v prostřední časti hry vyrovnat. Hned ze začátku druhé třetiny snižoval Ludvík a brankou do šatny vyrovnal premiérovým gólem Tatarčík (na snímku). Vítkovice ale dokázaly na začátku třetí třetiny odpovědět gólem a přidaly další úspešnou střelu za Trvajova záda při vyloučení znojemského hráče za příliš mnoho hráčů na ledě. Znojmo se s výsledkem nehodlalo smířit a tři a půl minuty před koncem začalo hrát power-play. Hra vabank jim však nevyšla a severomoravané upravili konečnou podobu skóre gólem do prázdné branky.
Souboj soupeřů, kterým dosud nevycházela koncovka, nabízel duel mezi Znojemskými orly a Vítkovicemi. Už ve čtvrté minutě zužitkovali Vítkovičtí přesilovou hru, když po ideální přihrávce Šimíčka skóroval Hubáček. Domácí prostředí a touhu prolomit střeleckou smůlu bylo hnacím motorem pro tým modrobílých. Vytvářel si šance a byl vládcem na ledě. Zhmotněním převahy byl gól Irgla, kterému Hubáček se Šimíčkem připravili střelu do téměř odkryté brány.

Znojmu se ale nelíbil dvoubrankový náskok soupeře a do druhé třetiny nastoupilo odhodlaně. Už ve druhé minutě Ludvík využil Bičánkovo nahození od modré, gól byl však připsán statnému obránci, mladý útočník je v zápisu uveden jako asistent. Síly na ledě se vyrovnaly, Orli ožili. Vítkovice se nechtěly vzdát svého náskoku, ale narážely na Trvajovu pohotovost. Naopak nekocentrovanosti domácího týmu v závěru prostředního dějství využilo Znojmo a první extraligovou brankou z bezprostřední blízkosti před Pincem vyrovnal Tatarčík.

Gól do šatny, ale nijak nezhatil plány Vítkovic na první extraligové vítězství. Trenéři udělali do poslední části hry změny v sestavě, a to se jim vrátilo v podobě gólu Procházky, jenž si objel branku a našel skulinu v Trvajově svatyni. Znojmo bojovalo, ale chyba ve střídání, kdy bylo šest hráčů v poli, pro ně znamenala opětovné dvoubrankové vedení mužstva ze severní Moravy. Šimíček využil přesilovou hru, kdy na něj zívala prázdná svatyně Orlů. Ti se nevzdali, zkusili hru bez brankáře a početní výhodu nevyužili. Do prázdné brány střelou přes celé hřiště stoprocentně jistil Burger první výhru Vítkovic v sezóně.


Autor: HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 -1 0
Radim Bičánek 1 0 1 -1 24
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 -1 0
Jiří Heš 0 0 0 -1 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 -2 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 -1 0
David Ludvík 0 1 1 1 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 1 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 -2 0
Karel Plášek 0 0 0 1 0
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Pavel Selingr 0 0 0 0 2
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Ondřej Tatarčík 1 0 1 0 0
Marek Uram 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 59 0 4 25 86,21 0 0

Ohlasy k utkání

Miloš Holaň (Vítkovice): Do zápasu jsme šli s tím, že už chceme konečně vyhrát. Začali jsme parádně. První třetinu jsme vyhráli 2:0, ale pak se naše hra vytratila. Trochu jsme pozměnili složení útoků, vyplatilo se to a vyhráli jsme zaslouženě.

Miloslav Hořava (Znojmo): V úvodní třetině nás soupeř jednoznačně přehrál. Pak jsme se zlepšili, dokázali jsme vyrovnat, ale hrubými chybami v obraně jsme dovolili domácím jít opět do vedení. Potrestali jsme se sami.

Související články

Naši soupeři
čt 15. 9. 2005

Z orlí perspektivy: 4. kolo VIT – ZNO