Orli Znojmo Orli Znojmo
1. kolo
Tipsport Extraliga - pá 9. 9. 2005 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:0
2:0, 0:0, 0:0
Zlín

Na první pokus vítězství a čistý štít

Z n o j m o - V prvním extraligovém utkání nové sezóny 2005-06 se Orlům podařilo na domácím ledě porazit ambiciózní mužstvo ze Zlína. Dvěma trefami v první třetině rozhodli o výsledku, který vydržel až do konce šedesátiminutové hrací doby. O branky se zasloužila první znojemská pětka, jmenovitě Uram a Mikulík. Nová akvizice v brance, Jiří Trvaj, podtrhl skvělý výkon mužstva čistým kontem, které udržel i přes silný tlak ze strany Medvědů.
Aktivní hrou a dobrým pohybem se představili Orli svým fanouškům v premiérovém utkání nové sezóny. Hosté ze Zlína se nechtěli nechat zahanbit, a tak byl od úvodních minut k vidění velmi dobrý hokej. Poté, co oba týmy přežily po jednom oslabení, se začalo měnit skóre. První branku sezóny zařídila stylově dvojice Pucher – Uram. Hešovu střelu od modré sklepl Murín pouze k Pucherovi a jeho lahůdkové přiťuknutí zastihlo Marka Urama před odkrytou brankou. Prázdnou branku Uram obvykle trefuje a nejinak tomu bylo i dnes.

O necelé dvě minuty později byl na ledě opět Pucherův útok a opět se měnilo skóre po střele od modré. Bičánek vyslal střelu na Murína, v souboji před brankou puk tečoval Mikulík a puk přeplachtil zlínského brankáře a zapadl do sítě.

Zlín byl z dvojnásobného úderu Orlů překvapen, nicméně zejména Okálův útok se snažil dostát pověsti loňského vicemistra a připravoval práci i pro Trvaje. Na dlouhou přihrávku si najel Král a z dálky protáhl Trvajovu lapačku, po další ze šancí zastoupil v brankovišti Trvaje Haman a zachránil tak dvoubrankové vedení po první třetině.

Mírný tlak Znojma se přelil i do druhé části hry. Dobré příležitosti měli Haman, který si najel před Murína z rohu, i Heš, jenž si krásně najel před branku z pozice obránce. Slovenský gólman ve službách HC Hamé však potvrzoval své kvality.

Největší šancí druhé třetiny byl nájezd dvojice Bičánek – Uram na osamoceného Vosátka. Bičánek se rozhodl zakončit sám, ale Murín byl pozorný. Na druhé straně se na Trvaje řítil Barinka, Trvaj se proti němu vydal na výlet, ovšem minul, Barinkův pokus ale zastavili obránci.

V poslední části se snažil pozdvihnout zlínský prapor útok Richarda Krále. Jeho centr se neúnavně snažil připravovat pozice po své spoluhráče, jen Melenovský byl dvakrát v dobré pozici. Znojemská obrana však dokázala až do šedesáté minuty účinně vzdorovat a Jiří Trvaj tak mohl navázat na čistá konta z ruské superligy premiérovým shutoutem v nové sezóně české extraligy. Po zásluze byli vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu oba brankáři.


Autor: Michal Berg, BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 1 1 1 0
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Jiří Heš 0 1 1 1 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 4
Richard Jareš 0 0 0 1 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 1 0 1 2 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 1 1 1 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 2
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 2 0
Pavel Selingr 0 0 0 0 0
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Ondřej Tatarčík 0 0 0 0 0
Marek Uram 1 0 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 0 0 35 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Votruba (Znojmo): Na úvod sezony to bylo velice kvalitní utkání. Obě mužstva podala maximální obětavý výkon, řekl bych na hranici svých možností v těchto podmínkách. Dostali jsme se do vedení z šancí, které byly vypracované a šťastně nám to tam padlo. Vzápětí ale Zlín dokázal vyvinout tlak a bylo jen dobře, že jsme to uhájili. Mohli jsme dát i na 3:0 a zápas by byl klidnější. Mužstvo zaslouží pochvalu, hrálo dnes velice dobře.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Klukům mohu těžko něco vytknout, protože dřeli. Nebylo to jednoduché, v hale bylo dusno, těžký led a tempo tomu taky odpovídalo. Měli jsme několik šancí dát kontaktní gól, který by nás určitě hodně zvedl a Znojmo bychom daleko víc potrápili.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 8. 9. 2005

Z orlí perspektivy: 1. kolo ZNO - ZLN

Fotoreportáž
so 10. 9. 2005

První utkání sezóny ve fotografiích

Aktuální zprávy
pá 9. 9. 2005

Premiéra se Trvajovi vydařila