52'
53'
57'

Orli natočili Kopřivnici podruhé v sezóně desítku

O vítězi bylo jasno už po první třetině, kdy se Orli prosadili hned čtyřikrát a v dalších třetinách své vedení už jen navyšovali. Znojmo tak podruhé v sezóně deklasovalo Kopřivnici 10:0. Druhou nulou v řadě k tomu pomohl brankář Žajdlík a hattrickem Ondřej Svoboda.

Po aktivním začátku dostali domácí možnost přesilové hry. První gól však přišel až ve čtrnácté minutě, kdy se Lukáš Adámek nejlépe zorientoval ve zmatku před brankovištěm a dotlačil puk do branky. Poté následovaly v rychlém sledu další dva góly, o které se zasloužili Marek Špaček a Martin Šťovíček . V závěru první třetiny při signalizované výhodě zvýšil stav utkání svým druhým gólem kapitán Martin Šťovíček . První třetina tak skončila 4:0.

V první polovině druhé třetiny Marek Špaček propálil vše co mu stálo v cestě a přidal tak svůj druhý gól v utkání a přidal se k Martinu Šťovíčkovi na dostřel hattricku. Do další šance se dostal Jakub Köver, který však svou příležitost nevyužil. Šestý gól Orlů zaznamenal v osmadvacáté Ondřej Svoboda , který tečoval ránu Mareše od modré čáry. Do další šance se dostali domácí v početní výhodě, kdy Beránek trefil pouze horní tyč.

Třetí třetinu začali Orli přesilovou hrou, ve které se stav utkání nezměnil. Další gól měl na hokejce Mareš, který si sjel mezi kruhy, ale trefil pouze boční tyč. Ve vlastním oslabení využil šance Ondřej Svoboda, který už z úhlu poslal puk na branku a dosáhl tak dvoustého gólu Orlů v této sezóně. Vzápětí Jakub Köver přebruslil obránce Kopřivnice a našel před brankou osamoceného Petra Beránka, který přidal gól číslo osm. Za pouhé půl minuty se z gólu radoval Jakub Köver, jenž si vyměnil roli s Beránkem, od kterého obdržel krásnou přihrávku. Čtyři minuty před koncem utkání Ondřej Svoboda přidává svým hattrickem při oslabení desátou branku Znojma. Konec utkání Orli sehráli přesilovou hru pět na tři, ve které se stav utkání nezměnil a tím udrželi i čisté konto Matěje Žajdlíka. Utkání tedy skončilo 10:0.

Jiří Beroun

Dnešní zápas bych zhodnotil pozitivně. Padlo hodně gólů, předvedená hra byla podle představ, i když prvních deset minut to nebylo ono. Po prvním gólu se to uvolnilo a soupeře jsme přehrávali. Hráči z marodky se pomalu začínají dávat dohromady. V pondělí se připojí zase další, abychom jsme ten závěr sezóny hráli na čtyři útoky a rozložili síly. Taktiku měnit zatím nebudeme, počkáme až se vrátí Honza Hruška s Tomášem Svobodou, ale většinu věcí máme nacvičených. Vždycky je tady super atmosféra, ale mohlo by diváků být trošku víc. Děkujeme těm, co chodí a doufáme že na play-off bude ještě víc, aby už jen toho se soupeř bál.

Ladislav Majkus (Kopřivnice)

Byl to velmi těžký zápas. Byli jsme v provizorní sestavě a dopadlo to, jak to dopadlo. Ze začátku, prvních deset minut to byl vyrovnaný zápas, ale potom to byl totální výbuch a dělali jsme chyby, které normálně neděláme. Chystáme se na play-off tak, že někteří hráči dostali volno a budeme se soustředit na poslední týden.