Pardubice
1/3
2/3

Znojmo při loučení podlehlo vysoko Pardubicím

O den později, než zbylé pětici nepostupujících, skončila sezóna i pro Znojemské Orly, kteří při derniéře ročníku 2004/05 podlehli Pardubicím 3:8. O výsledek však tolik nešlo. Daleko větší událostí pro Znojmo představovala oficiální rozlučka s veteránem Karlem Soudkem, který strávil na ledě symbolické střídání. Poté se už dostavila pardubická kanonáda, které juniorský brankář Znojma Radek Železný nemohl odolat. Díky výhře se Východočeši v tabulce propracovali na konečné třetí místo.

V úvodu zápasu naskočil na jedno střídání v dresu s číslem 784, symbolizujícím počet jeho extraligových startů, obránce Karel Soudek a v podobném slavnostním a nevážném duchu se nesl výkon domácích po celý zápas.

Po dvou šancích domácích, jmenovitě Puchera a Mikulíka, se dostali ke slovu hosté. Dopita vyhrál buly, Snopek posunul na Čáslavu a jeho rána se zastavila až v síti. Pardubicím zbývalo po chřipce dost sil, aby útočili i nadále, za dvě minuty trefil Jiří Dopita tyčku. O chvíli později to ale už bylo 0:2, Železný nejprve ramenem vyrazil pokus Hejduka, pak ale zpoza branky nahrál Sýkora na Bulise a ten se nemýlil.

V dalším průběhu zápasu už dvoubrankový náskok Pardubicím bohatě stačil, Hejduk navíc opět trefil tyč. Malou nadějí pro domácí bylo snížení Erata na začátku druhé třetiny, kdy využil přesilovku, ale už o minutu později po Mikeskově příhře Hejduk stanovil opět dvojbrankový rozdíl.

Domácí obránci vzali další průběh zápasu velmi laxně a sedmnáctiletého brankáře Radka Železného vůbec nepodpořili. Na 4:1 zvyšoval Jiří Dopita, který se objevil spolu se Sýkorou před brankou úplně sám a na 5:1 Snopek, který naskočil z trestné lavice a golfákem od modré vymetl šibenici. Hrozivě vypadající skóre druhé třetiny uzavřel nejlepší hráč utkání Jiří Dopita, který usměrnil do branky přihrávku Blažka.

V poslední třetině se už Pardubice výrazně šetřily a umožnily premiérovou branku v sezóně domácímu Marku Vorlovi, do konce ročníku mu tehdy chybělo 11 minut. Pardubicím ani výkon na půl plynu nezabránil ve vstřelení dalších dvou gólů, v jednom oslabení dvakrát po sobě skórovali po identické situaci Jan Bulis a Petr Sýkora. Gólman Železný si prožil své peklo, dvakrát se na něj řítily rozjeté tanky, které mu zamířily přesně mezi betony. Účet zápasu uzavřel po dalším brejku domácí Blatný, Lašáka překonal forhendovým blafákem.

Miloslav Hořava (Znojmo): Chtěl bych poděkovat divákům, že nás nevypískali a povzbuzovali nás, na druhou stranu se stydím za naše hráče, kteří vůbec nepomohli mladému brankáři. To je hanba a ti hráči to ví.

Jiří Šejba (Pardubice): Měli jsme pro zápas velkou motivaci a jsem rád, že jsme to zvládli, i když nám bylo jasné, že domácí už tak moc velkou motivaci nemají, navíc jim chyběli brankáři. Chtěl bych hráčům poděkovat, že i přes nepříznivé podmínky zabojovali a posunuli jsme se na třetí místo.