0:0, 2:1, 5:1
1/3
2/3

Medvědi Orly v poslední třetině rozsápali

Z l í n - Už při pohledu na téměř čtyřicetibodový odstup obou soupeřů v extraligové tabulce naznačoval, že to Orli nebudou mít na ledě vedoucího celku a obhájce titulu vůbec jednoduché. Po první bezbrankové části to vypadalo na vyrovaný zápas. Ve druhé se Znojmo ještě drželo, zejména když <b>Mikulík</b> vyrovnával na 1:1, rychlá odpověď Zlínských je všam opět posadila na zem. Poslední třetina už ale byla plně v režii domácích, kteří si pořádně zastříleli a vyhráli ji 5:1. Konečnou podobu skóre stanovil dvě minuty před koncem znojemský <b>Erat</b>.
Znojemští nastoupili proti Zlínu se značně okleštěnou sestavou. Kromě zraněných Pruska, Benáka a Rachůnka nezasáhli do hry také Vorel, jehož sužuje infekce oka, a Ludvík, který laboruje s třísly. V první třetině se šance střídaly na obou stranách. Nejprve před znojemským Slávikem zahrozil Veselý, na druhé straně musel řešit Strakův pokus Murín. Zhruba v půli úvodní dvacetiminutovky měli domácí štěstí, když po Berounově akci zůstal puk ležet těsně před brankou a pohotový obránce žluto-modrých ho včas odklidil do bezpečí. Krátce před přestávkou Murín vystihl Pláškovo sólo a málem přišla odplata v podobě první zlínské branky. Té však v 19. minutě dosáhl ex-třinecký Bonk nohou, proto nebyla uznána. Oba celky tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Brzy po začátku druhé třetiny už však Medvědi otevřeli skóre. Martin Erat měl proti Slávikovi dva pokusy, využil ale až ten druhý ve 22. minutě, když tečoval Tesaříkovu střelu. Orli odolávali zvýšenému zlínskému tlaku a ve 29. minutě vyrovnal svou první letošní brankou útočník Mikulík. Rychlá odpověď, znamenající vedení, které už domácí nepustili, přišla o 88 vteřin později z hole Čecha. Vzápětí Plášek znovu promarnil další samostatný útok po chybě defenzívy Zlína, Murín byl na místě. To byl možná jeden z klíčových okamžiků celého zápasu, neboť od té doby jako by Orlům někdo svázal křídla a otupil zobáky.

Gólman Slávik musel čelit obrovskému množství střel soupeře, z nichž se v závěrečné třetině ujalo hned pět. Ve 44. minutě spolu s návratem potrestaného Bičánka přidal třetí trefu do černého zblízka Mokrejš. Znojmo se nedokázalo vymanit z tlaku Zlína, který pak v rozpětí šesti minut předvedl, kdo je pánem na ledě. Ve 52. minutě přelstil Slávika blafákem do bekhendu Bonk, o dvě minuty později si Čech připsal svůj druhý zásah v utkání. Za stavu 5:1 ještě hosté dovolili vsítit dvě branky ostrostřelci Balaštíkovi, který tak zaokrouhlil svůj letošní střelecký účet na třicet gólů. Nejprve při vyloučení Berouna v 56. minutě tečoval ránu M. Hamrlíka, o chvíli strážce orlí svatyně nestačil na jeho dělovku. Konečnou podobu skóre stanovil v 58. minutě v početní výhodě Roman Erat, jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu kruté porážky. Znojemští si tím velmi zkomplikovali cestu do play-off, která se pro ně po výhrách Litvínova i Plzně stala pouze teoretickou.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Snažili jsme se hrát od začátku aktivně, ale Znojmo nás výbornou obranou dlouho drželo zkrátka. Takže stejně jako v předchozím utkání proti Třinci jsme čekali na první gól, který by nám přinesl klid. Za celý průběh zápasu a vzhledem k šancím a naší převaze je výsledek zasloužený.

Miloslav Hořava (Znojmo): Dlouho jsme s vypětím sil drželi stav 1:2 a přitom mysleli na remízu. Po třetím inkasovaném gólu se ale naše hra zhroutila, hráči už pak neměli žádné morální síly. Proto je naše porážka tak drtivá.