Slavia
1/3
2/3

První třetina připravila Orly o body

Z n o j m o - Čtyři branky vstřelila Slavia v první části hry do znojemské sítě. Orli se nevzdali, napjali všechny svoje síly a snažili se napravit reputaci. Dvěma brankami Pláška a Ludvíka v druhé třetině dokázali snížit nepříznivé skóre. Ještě v půlce závěrečného dějství žila jejich šance na zisk bodů, když Uram snižoval na rozdíl jedné branky. Ovšem po zhruba dvou minutách kapitán Slavie Beránek zajistil definitivní podobu výsledku.
Ironie do sportu nepatří. Přesto jako by si s Orly špatně zahrála a Slavii „nadržovala“. Nemastné, neslané bylo pojetí hry z obou stran v první třetině. Ani v přesilovkách si žádný z týmů nevytvořil tlak. Slavia však dokázala využít minimum šancí ke vstřelení čtyř branek. V sedmé minutě Špaček skóroval přes skrumáž hráčů a puk doputoval za Slávikova záda. Hned dvakrát byl znojemský gólman překonán v rozmezí přesně půlminuty ve čtrnácté a patnácté minutě. Nejprve slávisté potrestali nejistý zákrok Slávika po Novákově ráně od modré. Puk, který zůstal stát několik centimetrů od brankové čáry, zahlédl Kopecký a pohodlně jej posunul do míst, kam si přál. Po druhé brance zkoprněl nejen domácí brankář ale i celý jeho tým a usnadnili tak cestu Pálffymu, který si v podstatě nikým nerušen najel před Slávika a zavěsil. To, co se dařilo Slavii, kdy lehkými střelami puk putoval do znojemské brány, Znojmo nedokázalo opětovat. Vašíčkova rána pod víko v předposledním minutě první části hry se zdála být smrtelným úderem do orlích řad.

Zdání klame a Orli se nevzdali. Znojemský gólman Slávik se zapřel a rozhodl se nedát protivníkovi šanci. Znojemské ofenzíva nabrala větší síly a jejich důraz se proměnil v čtyřiadvacáté minutě v podobu branky, když Plášek překonal ležícího Šmída. Slávik měl sérii skvělých zákroků, čelil střelám z bezprostřední blízkosti i samostatným nájezdům. Ale bylo to Znojmo, které se v poslední minutě druhé třetiny prosadilo, když Uramovo nahození před slávistickou branku tečoval do sítě Erat.

Slavia se i v poslední části hry držela své taktiky účelné a jednoduché hry se zajištěnou obranou a odolávala tlaku domácího týmu, který byl odhodlán bojovat o zisk bodů. Perné chvilky připravili znojemští hráči Šmídovi před jeho klecí, ale až Vašíčkovo vyloučení dokázal potrestat přesně v půlce třetí třetiny Uram po ideální přihrávce Erata, kdy si vytáhl slávistického gólmana z branky a skvěle zavěsil pod horní tyčku. Slavia, která ztratila čtyřbrankové vedení na rozdíl jednoho gólu, nezpanikařila a Beránek necelých osm minut před koncem pátým gólem potvrdil vítězství. I přes útočnou snahu nedokázali Orli překonat slávistický obranný val. Znojmo tak zůstalo pět kol před koncem základní časti stále se ztrátou pěti bodů před branami play-off. Slavia si vytvořila menší bodový náskok na třetí příčce tabulky.

Miloslav Hořava (Znojmo): Musím pochválit hru Slavie, která hrála velice dobře, velice dobře takticky. Taky bych chtěl pochválit naše diváky, kteří nás dnes velice podrželi. Minule jsem si stěžoval, že nás vypískali, dnes jsme si to první třetinu zasloužili, ale podrželi nás a hráče to nakoplo a hodně se zlepšili ve druhé a třetí třetině.

Jiří Kalous (Slavia): Bylo to velmi napínavé utkání až do konce. Znojmo bojovalo i za velmi nepříznivého stavu a dokázalo utkání velmi zdramatizovat. Bylo vidět, že bojuje o osmičku. Myslím si, že efektivita naší koncovky, především v první třetině, kdy jsme získali vedení 4:0 a pak uklidňující gól Pepy Beránka na 5:3, rozhodly o našem vítězství.