1:1, 1:0, 2:0
1/3
2/3

Balaštík sestřelil Orly v přesilovkách

Z l í n - Ani nový kouč Orlů nenašel ve své kuchařce recept na střílení branek. Orli se sice letošní premiérovou brankou <b>Radka Hamana</b> dostali hned v úvodu duelu ve Zlíně do vedení, ale dvě trefy Jaroslava Balaštíka v přesilových hrách jejich snahu o body na stadionu Luďka Čajky uťaly. Za domácí se trefili také Martinové Čech a Záhorovský a udrželi Medvědy po boku pražské Sparty v závodě o první místo v extraligové tabulce. Orlům stále patří 12. příčka, ale jak Vítkovice, tak Třinec, kteří se nacházejí těsně nad ní, dokázali bodovat.
Preméra staronového kouče Hořavy na lavičce Orlů nevyšla a nakonec se smáli domácí. O konečném vítězství Zlína rozhodly zejména přesilovky a lepší využívání šancí, které zvláště Leškova řada opravdu umí. Hosté byli dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, ale po čtvrtém gólu už neměli šanci svého soupeře něčím překvapit.

Přitom začátek utkání se pro Orly vyvíjel slibně. Už po 80 vteřinách zaváhal domácí brankář Murín a jeho chybné vyjetí potrestal svou první brankou v sezóně Radek Haman. O minutu později ale Orli hráli v šesti a přesilovku využil po precizní přihrávce Martina Erata do jízdy kanonýr Balaštík, který si střeleckou smůlu z Finska domu nepřivezl.

Dál se hrálo vyrovnaně, na další Balaštíkovu šanci odpovědel na druhé straně průnikem Ludvík a střelou Eliáš, o chvíli později si Pucher položil svého slovenského krajana Murína, ale už nestačil puk zasunout do odkryté klece.

Stejně jako do první části o do druhé třetiny mohli Orli vstoupit brankou, ale trápíci se střelec Uram po přihrávce Puchera ve vyložené šanci Murína neprostřelil ani natřikrát. Poté spálil největší příležitost hostů Ludvík - v jasné pozici minul odkrytou branku a odmítl poslat Znojmo opět do vedení. Zlínští měli jedinečnou šanci při více než minutové dvojnásobné početní výhodě, jenže Leškova elitní formace se k pořádnému zakončení nedostala.

V těchto momentech byl k vidění atraktivní hokej s mnoha kombinacemi, ale taky pečlivou obranou na obou stranách. Až na konci druhé třetiny se opět měnilo skóre. Martin Ambruz, kterého se letos drží střelecká smůla, trefil jen tyč, ale jeho kolega z útoku Martin Čech už odkrytou branku trefil.

Zlín rozhodl zápas po pěti minutách třetí třetiny. Nejprve domácí přežili oslabení po faulu Zubíčka aby vzápětí opět v přesilové hře skóroval nezadržitelný Balaštík. Tentokrát mu k brance pomohl Leška, po jehož střele Vokounem vyražený puk uklidil do znojemské branky.

Znojmo se ocitlo pod tlakem, kterému se bránilo jen za cenu faulů, v dalších dobrých šancích byli Leška a Barinka. O konečné podobě skóre rozhodla spolupráce zkušeného Čajánka s mladíkem Záhorovským, Čajánek poslal puk od zadnímo mantinelu přesně před branku a Záhorovský počtvrté překonal Vokouna.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Bylo to kvalitní utkání se šancemi na obou stranách. Trpělivě jsme čekali na své příležitosti. Naše druhá branka sice byla šťastná, ale znamenala pro nás impulz a hráči se pak uklidnili."

Jan Votruba (Znojmo): "Do poloviny zápasu jsme hráli dobře v defenzivě ve středním i vlastním obranném pásmu. Potom jsme se ale dostali pod tlak a z toho pramenily fauly. Dostali jsme nešťastný gól na 1:2, který nás srazil. Musíme znovu zapracovat na obraně, protože náš tým stále dostává hodně branek."