Tipsport Extraliga - pá 5. 11. 2004
Slavia

Orli se stále trápí

Z n o j m o - Opravdu neuvěřitelné neproměňování gólových příležitostí připravilo Znojemské orly o body. Už v první třetině mohlo Znojmo rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Protože se tak nestalo, podařilo se Slavii svým účelným hokejem, jenž vyústil šťastnými brankami těsně před koncem druhé třetiny a hned v úvodu poslední části hry, zvítězit. Jedinou úspěšnou střelu domácích zaznamenal na počátku utkání vynikající <b>Havlát</b>. V závěru zápasu se Orlům naskytla přesilová hra, kterou znásobili šestým hráčem v poli při odjezdu Vokouna na střídačku, ale vyrovnat skóre se jim nepodařilo.
Slavia nastoupila proti Znojmu v sestavě podobné předcházejícím utkáním. Domácí mužstvo muselo řešit problémy hlavně na postu obránců, když po zápase v Litvínově dostali stop obránci základního kádru Bičánek a Kvetan. Nebýt této situace nenastoupil by po třítýdenní tréninkové pauze, zaviněné zraněním lokte, do zadních znojemských řad nejstarší hráč extraligy Soudek, který utkání odehrál s přehledem. V útoku chyběl domácím také potrestaný Eliáš a do brány se vrátil Vokoun.

První minuty utkání nabídly opatrnou hru na obou stranách. Domácí prostředí bylo ale příznivé pro Orly. V šesté minutě Havlát dojel vyhozený puk a z těžkého úhlu překvapil Fraňka. Ihned po vhazování měl Havlát na „lopatě“ další gól, ale svou šanci nevyužil. Slávisté se snažili překvapit Vokouna střelami od modré, ale znojemský gólman vždy sebejistě zasáhl. Havlát si svou dravostí připravil nejen šance pro sebe, ale zaskvěl se i několika přihrávkami, kterými vybízel své spoluhráče ke skórování. Znojmo mělo herní převahu, skórovat mohli kromě Havláta Pucher, Uram, Erat… Nabídnuté šance ale jistil Franěk.

Druhá třetina přinesla trochu jiný obraz hry. Přibylo osobních soubojů, které vyústily ve vyloučení, ovšem ani jeden tým své převahy nedokázal využít. Slavia trpělivě čekala na svoji příležitost a trocha nervozity, která se do hry dostavila, uškodila domácímu týmu, který, ač předvádí ve většině zápasů dobrou hru, není s to důrazně si říct o vítězství. Dvě vteřiny před koncem prostřední části ve skrumáži u Vokounovy svatyně propasíroval puk za znojemského gólmana, ležícího přes celé brankoviště, Duda.

Smrtící rána Slavie přišla hned v třicáté osmé vteřině posledního dějství. Sup projel celé hřiště a z levého kruhu trefil přesně skulinu mezi Vokounovými betony. Dvě branky v podstatě v rozmezí čtyřiceti vteřin rozhodly o vítězství pražského týmu. Znojmo na ně nedokázalo odpovědět, i když si k tomu v dalším průběhu zápasu vytvořilo několik příležitostí. Slavii se dařilo jistit svůj jednobrankový náskok. A ani při vyloučení Kloučka necelé dvě a půl minuty před koncem nedovolila Orlům ani v power play skóre upravit.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): Soupeř měl dneska štěstí. V první třetině jsme byli o dost lepší. Neproměnili jsme několik samostatných nájezdů a dva góly, jeden do šatny a druhý hned v začátku třetiny, nás udržely v takové nedůvěře v sami sebe. Jinak mužstvo odvedlo vynikající výkon po celý zápas, kromě těchto dvou špatných okamžiků. Ale nezískali jsme ani bod, a to je pro nás hodně špatné. Podle průběhu zápasu jsme měli nějaký bod udělat.

Jiří Kalous (Slavia): Brankář Franěk, trpělivá hra, ubráněné oslabení a proměnění rychlých protiútoků nás přivedli ke zisku tří bodů. Tak se dá stručně charakterizovat dnešní utkání z mého pohledu.