Villach
1/3
2/3

Znojmo rozdrtilo Villach, stále tak drží naději na play-off

Domácí tým od začátku zápasu jasně dominoval, v každé třetině nasázel soupeři po dvou brankách. Výkon znojemských hráčů korunovala nula na kontě brankáře Tomáše Halásze.

Znojemští hráči nastoupili do utkání s Villachem bez svého nejproduktivnějšího hráče Coltona Yellow Horna a s Tomášem Halászem v bráně. Po opatrném úvodu se jako první osmělili právě domácí, konkrétně Marek Špaček, jehož tvrdá, leč nepřesná rána znamenala první větší šanci duelu. Vzápětí oplatil stejnou mincí Miha Verlič, jeho už přesnější střela skončila na betonech gólmana Halásze. S devátou minutou přišla první změna skóre. Na ránu Tomáše Gumana pod břevno nenašel Herzog v bráně Rakušanů odpověď. Uběhla minuta a Orli se radovali podruhé. Marek Špaček už tentokrát mířil přesně a z otočky umístil kotouč do horního růžku brány. Znojmo si počínalo aktivněji i ve zbytku třetiny, navíc v samotném závěru si došlo pro přesilovku pět na tři. Gólman Herzog už se ale překonat nenechal.

Co se ale nestalo na konci první třetiny, urodilo se na startu té druhé. Pohlednou akci Znojemských zakončoval z prostoru před bránou Adam Raška. Orli i nadále hráli v naprosté pohodě a s jasnou převahou. Luxusní tříbrankové vedení v zádech dávalo jejich hokejkám klid. Pořádný vzruch tak přišel s polovinou zápasu, kdy se strhla hromadná bitka. Hůře z ní vyšli domácí, kteří schytali čtyřminutový trest navíc. Dlouhou přesilovku Villachu ještě posílilo další vyloučení. V této fázi se však zaskvěl Tomáš Halász, jenž odmítl zakončení Shieldse od modré čáry i další dorážky. Nevyužité šance mohly rakouský celek mrzet. A tak v samotném závěru zaúřadovalo ještě Znojmo. Po dlouhém obléhání Herzogovy svatyně vypálil z vrcholu kruhu Cody Corbett.

Také do závěrečného dějství vstoupili Orli gólově. Již v čase 41:17 se neobsazený Marek Špaček prosadil svým druhým gólem v utkání. Znojmo potom sehrálo nepříliš dobrou přesilovku, to jej však nemuselo nijak zvlášť trápit. Nadále bylo jasně lepší, navíc Halász v bráně jistými zákroky nedával soupeři šanci. O závěrečný šestý gól do klece Villachu se postaral Erik Němec. Jihomoravané tak po přesvědčivém výkonu berou tři body a nadále ještě drží šance na play-off.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Po minulých zápasech padlo pár ostřejších slov. Dnes to byl dobrý výkon celého mužstva podpořený výborným brankářem, všichni hráli na doraz a vypadalo to tak, jak jsme si představovali. Takovou reakci jsme od mužstva očekávali a chtěli. Že mohl takový výkon přijít dřív? To mi ani neříkejte, to mě budí ze sna. Samozřejmě, pokud bychom šance proměňovali s takovou lehkostí jako dnes, byli bychom někde úplně jinde. Tabulku sledujeme pořád, dokud je alespoň teoretická naděje a já u mužstva, nic nevypustíme.

Markus Peintner (Villach): Věděli jsme, že pro nás je to rozhodující zápas, něco jako sedmý zápas v play-off. Ale nebyli jsme připraveni. Když prohrajete 0:6, nejste dost dobří. Nic jiného jsme si nezasloužili. V přesilovkách jsme měli šance, ale ty musíte využít a vytvořit si více šancí. Jenže my jsme v početních výhodách mizerní a bez gólů nemůžeme uspět.