EBYSL - ne 11. 2. 2018
6:5p
1:2, 3:1, 1:2 - 1:0
Villach

Report ze zápasu ZNO vs. VIL (6:5)

Utkání otevřeli ve třetí minutě domácí, vytvořili si tlak, který z prostoru před brankou proměnil Ondřej Svoboda. V polovině třetiny hosté využili nabídnuté přesilové hry a vyrovnali. Thaler nejprve střílel z mezikruží, mířil však nad znojemskou branku. Odraženého puku se ujal Schützenhofer, zpoza branky přihrál právě Lukasi Thalerovi, ten z mezikruží mířil přesně pod pravou tyč znojemského branky. Zanedlouho hosté navýšili. Po střele od modré se k dorážce dostal jeden z hostů, branku minul. Kolupaev ale zůstal ležet mimo branku, a tak nestihl zareagovat na to, když se za brankou ujal puku Michael Rainer, objel znojemského brankáře, překonal bránící hráče a trefil odkrytou bránu.

Na začátku druhé třetiny prokličkoval Roubal s pukem až před branku hostů, nahrál mezi kruhy volnému Danielu Pišovi, který skóroval pod horní tyč. V sedmadvacáté minutě po Bulínově vyhraném vhazování okamžitě střílel Martin Kosnar a nedal svou pohotovou střelou pod horní tyč brankáři hostů žádnou šanci. Martin Kosnar se prosadil i o jedenáct minut později, když s Bulínem ujeli na branku hostů. Bulín vyslal z levého kruhu přihrávku na Kosnara, který od levé tyčky přesně mířil k té vzdálenější. Ke konci třetiny vyslal jeden z hostů na znojemskou bránu střelu od modré, ta orazítkovala levou tyčku znojemské svatyně. Puk poté zůstal na brankové čáře, odkud ho do branky doklepl Benedikt Elias Wohlfahrt.

Ve čtyřiapadesáté minutě zaznamenal Michael Rainer vyrovnávací trefu. Patnáct vteřin před koncem třetiny se po tlaku Znojemských do přečíslení dva na jednoho dostali hosté. Rainer nahrál volnému Bernhardu Schützenhofrovi, který přesně zakončil pod horní tyč. Domácí si vzápětí vzali oddechový čas a šest vteřin před koncem vyrovnali, když se po Kosnarově přihrávce trefil od modré čáry Honza Bulín.

V prodloužení se po vhazování ujali puku domácí, zavezli puk do útočného pásma, kde Rudy z levého kruhu nahrál Honzovi Bulínovi, který svou teči zajistil výhru Orlů a připsal si pátý bod v zápase.

Ohlasy trenérů

Miroslav Vybíral (Znojmo): Celou nadstavbu se nacházíme v těžké situaci, každé utkání hrajeme vinou nemocí a zranění pokaždé v jiné sestavě. Poslední 3 zápasy bez 4 útočníků z prvních dvou útoků a samozřejmě i tréninky jsou tímto narušeny. Dnes jsme samozřejmě chtěli vrátit na vítěznou vlnu, znovu se naučit vítězit, někdy je potřeba si to prožít, tak jako dnes. Power play kluci sehráli přesně tak, jak jsem jim to při oddechovém čase nakreslil. To jsou momenty které nám vrátí zpět sebevědomí. Dnes nám pomohl produktivní Honza Bulín, který stabilně hraje v Moravských Budějovicích a za nás nastoupil po dlouhé době, jsem rád že ukázal že umí být lídr. Hokej je kolektivní hra a pochvalu za vítězství zaslouží všichni bez výjimky.