Orli Znojmo Orli Znojmo
11. kolo
Tipsport Extraliga - pá 8. 10. 2004 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:0
3:0, 1:0, 0:0
Jihlava

Znojemští si bezchybným výkonem zajistili tři body

Z n o j m o - Třígólové vedení, kterého dosáhli Znojemští orli už v první třetině, je nasměrovalo k důležitému vítězství, které by mohlo celé mužstvo nastartovat a zlepšit mu sebevědomí do příštích náročných duelů. Do poloviny zápasu drželi Orli iniciativu na svých holích a až v samotném závěru trochu polevili a šetřili síly. Dobrou obrannou hrou ale eliminovali jihlavský útok a přispěli k první nule brankáře Vokouna ve znojemském dresu. Góly do klece hostí nastříleli Pardavý, Eliáš, Havlát a Bičánek.
První třetina utkání proti soupeři z Vysočiny dopadla pro Znojemské orly přesně podle jejich představ. Domácí publikum už toužilo zhlédnout hokej, při kterém by padaly branky hlavně do sítě protivníka a to jim jejich oblíbenci splnili. První gól padl už ve 2. minutě a zařídil jej Pardavý po předchozí střele Křetínského. Hned z protiútoku zmařil Vokoun několikanásobný pokus Rytnauera. Následně Znojmo skvěle sehrálo oslabení, během něhož si Jihlava téměř nevytvořila šance a tak tomu bylo až do poloviny třetiny. Zato Orli pálili na Suchana se všech možných pozic. Další branky se dočkali až na začátku 11. minuty, těsně po skončení jejich přesilovky, kdy se na ledě ještě pohybovalo speciální komando se čtyřmi útočníky a jedním obráncem. Gólu dosáhl Eliáš po důkladném rozebrání jihlavské obrany. V druhé půli třetiny si několik šancí vytvořili i hosté, ale Vokoun nebo znojemská obrana byli vždy dobře připraveni. Neuspěli tak Čachotský, dvakrát Šmarda a také Padělkův útok. Při vyloučení Tomana neuznal rozhodčí Ježkům gól, jehož dosáhli při hře útočícího hráče v brankovišti. Gól stihli naopak ještě v oslabení vstřelit domácí, když Vokoun rozehrál na Eliáše a ten našel unikajícího Havláta. Suchan jeho lehčí střelu procedil mezi betony. Orli odcházeli do kabiny spokojeni.

Rychlá druhá dvacetiminutovka přinesla rovněž pohledný hokej. Jihlava se po pauze zdála být aktivnější, její snahu však uťal čtvrtý gól. Ve 24. minutě způsobili Orli chaos před Suchanovou brankou a její strážce se stihl pozdě přemístit. To už diváci i hráči jásali po trefě obránce Bičánka od modré čáry do zívající klece. Znojmo bylo jednoznačně pánem na ledě, i když soupeři si dokázali také vypracovat několik příležitostí. Zmínit je třeba především Altricherovu střelu do náruče Vokouna a samostatný únik Havla, který pálil do tyče. Znojemští ale dobře bránili a sami zkoušeli Suchana také znovu překonat. Toman a Bičánek však nepředvedli dostatek důrazu nebo přesnosti. Při oslabení Jihlavy unikl před Vokouna Vala, ale stejně jako předtím jeho kolega Havel byl neúspěšný. Vypadalo to, jako kdyby snad měl před reprezentačním brankářem respekt, a tak mířil jen nad znojemskou branku. V závěru třetiny nasadil trenér Zajíc do hry čtvrtý útok za účelem šetřit síly na další zápas.

V posledním dějství už diváci sice gól neviděli, ale samotná hra na kráse nijak výrazně nepozbyla. I když Znojmo bránilo výsledek a vycházelo ze zajištěné obrany, několik slibných šancí předvedlo. Jihlava musela hru trochu otevřít a tak se Suchan musel ohánět daleko více než jeho protějšek. Nejprve však zahrozili hosté a Vokoun zázračným zákrokem lapačkou vyřešil jejich pokus. Následný nebezpečný brejk Puchera s Uramem vyšel do ztracena, neboť vlasatý útočník neměl přesnou mušku. Suchan odolával i nadále a do konce zápasu už se ho Orlům nepodařilo překonat, i když se znojemské publikum dožadovalo „bůra“. Nevyzráli na něho ani Havlát s Eliášem a Eratem. Na druhé straně se snažili Vokounovi pokazit nulu Rytnauer, Buzek a Jantovský, ovšem neúspěšně. Reprezentační gólman za svá záda nepustil ani jeden puk a výrazně tak přispěl ke znojemské spokojenosti.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 1 0
Radim Bičánek 1 0 1 2 0
Patrik Eliáš 1 1 2 2 0
Roman Erat 0 0 0 1 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Martin Havlát 1 1 2 2 0
Aleš Křetínský 0 1 1 1 0
Tomáš Kucharčík 0 1 1 1 0
Branislav Kvetan 0 0 0 1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 1 0
Ján Pardavý 1 1 2 2 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 1 0
Karel Rachůnek 0 0 0 1 0
Milan Toman 0 1 1 1 6
Marek Uram 0 0 0 1 0
Marek Vorel 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vokoun 60 0 0 32 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Leoš Zajíc (Znojmo): Dneska bylo pro nás nejdůležitější, abychom vyhráli. Vyšla nám první třetina, ve které jsme chtěli hrát nátlakový hokej, donutit soupeře k chybám a to si myslím, že se nám povedlo. Na druhou stranu nás ale první třetina stála hrozně moc sil, protože jsme hráli na tři lajny. Ve druhé třetině to bylo na klukách vidět, že vydrželi ještě tak pět minut hrát to, co jsme po nich chtěli. Pak ale začali se soupeřem jezdit z jedné strany na druhou, což byla chyba. Nasadili jsme čtvrtou lajnu, aby se hra uklidnila. Poslední třetinu jsme hráli tak, jak jsme měli, do ničeho jsme se nehnali, do ničeho jsme se nemuseli nutit, zajistili jsme si výsledek a přivedli zápas do výsledného konce. Splnili jsme úkol a kluci si dokázali, že zápas jde odehrát na nulu. Bylo to strašně důležité vítězství.

Petr Vlk (Dukla Jihlava): Věděli jsme, že Znojmo hraje rychlý, útočný hokej. Tři góly, které jsme dostali v první třetině, ty jsme jim hrozně ulehčili. První gól padl, následná přesilovka byla sehrána parádně, třetí gól padl po chybách, které by se stávat neměly a to nás stálo body.


Trenéři Leoš Zajíc a Petr Vlk na tiskové konferenci

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 7. 10. 2004

Orlím zrakem: 11. kolo ZNO - JIH

Fotoreportáž
pá 8. 10. 2004

Fotografie z utkání proti Jihlavě

Aktuální zprávy
pá 8. 10. 2004

Hlídali jsme Vokounovi nulu