Tipsport Extraliga - út 5. 10. 2004
Vítkovice

Fotografie z utkání proti Vítkovicím

O s t r a v a - Ve spolupráci s vítkovickými internetovými stránkami www.hc-vitkovice.cz přináší orlí web fotografie z utkání v ČEZ Aréně v Ostravě - Vítkovicích. Orli si dokázali vytvářet slibné šance, ale výborného Pince ve vítkovické bráně překonali pouze jednou. Svou reputaci můžou napravit v pátek, kdy na domácím ledě vůbec poprvé svedou boj v nejvyšší soutěži s mužstvem jihlavské Dukly.
Úvod jako ze zlého snu připravili vítkovičtí hokejisté pro trojici Haman, Ondřej a Ludvík. První dvě střídání této řady a dva inkasované góly ve Vokounově síti. Nejprve nabil Burger mezi kruhy Moravcovi, který mu poděkoval přesnou ranou do horního růžku, o 3 minuty později zase pomohla Filipu Turkovi brusle jednoho ze znojemských hráčů, od které se puk odrazil za Vokouna.

Nepříznivý stav ale za necelou minutu trochu napravil zámořský útok. Václav Benák si narazil puk s Patrikem Eliášem, od modré čáry vystřelil a útočník New Jersey lehkou tečí zaznamenal druhý gól ve druhém startu za Orly.

Pak ale domácí fantom mezi tyčemi Marek Pinc zavřel krám. Znojmu se nedařily přesilovky, kterých na obou stranách utkání přineslo přehršel. V nich se rodily i šance, na straně domácích se činil Ivan Padělek a David Moravec, v dresu Orlů řádili Havlát s Eliášem. Největší šanci na vyrovnání měl v 18. minutě Barus, kterého mezi beky ideálně uvolnil Pucher, ale znojemský útočník zakončoval vysoko nad.

Druhou třetinu už sledovala znojemská třetí řada jen z druhé řady střídačky, Zajíc a spol. se navíc časem pokusili i proházet složení útočných formací, ale na skvělou obranu domácích to nestačilo. Pavel Kubina, poprvé po návratu po zranění hrající na domácím ledě, byl po právu zvolen diváky nejlepším hráčem zápasu, přes jeho mohutnou postavu to měl Marek Uram velmi těžké. Kubina navíc dobře podporoval i útok, nejkrásnější moment ukázal na přelomu zápasu, kdy namísto rány v dobré palebné pozici zvolil překvapivý pas na Moravce, jehož kličku Vokoun fantasticky vystihl.

To už ale Vítkovice vedly o dvě branky. Přesně v okamžiku, kdy končila hra ve čtyřech a Orli se chystali na přesilovku, se zčistajasna před Vokounem objevil Ivan Padělek a možná ještě teď neví, kudy za Tomášova záda puk propasíroval.

Znojmo se zvedlo až ke konci druhé části, kdy na několik minut přišpendlilo domácí před Pince, ale ani ekvilibristika dvojice Havlát - Eliáš, které několikrát tleskalo i domácí publikum, ke gólu nevedla.

Když pak ve třetí části nasadili domácí před Pincem obrannou zeď zvící rozměrů opevnění Maginotovy linie, byl další průběh zápasu jasný. Znojmo se snažilo bušit do domácí obrany, mrštní vítkovičtí útočníci pak podnikali rychlé brejky před Vokouna. Po pokusu Burgra zachránil znojemské naděje střídající Toman, který vlastním tělem vyčistil puk z brankoviště.

Nejblíže branky bylo Znojmo tři minuty před koncem, kdy orazítkoval Eliáš horní tyč, více štěstí pak měl při znojemské power-play domácí Štefanka, který přes celé kluziště uzavřel skóre utkání.

Ohlasy trenérů

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Dvě domácí porážky v předchozích zápasech i útočná síla Znojma nás přinutily, abychom nehráli tak otevřeně. Vycházeli jsme z důkladné obrany a čekali na chyby soupeře ve středním pásmu, po kterých jsme se dostávali do šancí. Taktika nám vyšla. Nabídnuté příležitosti jsme využili ke vstřelení gólů a podržel nás výborný gólman."

Leoš Zajíc (Znojmo): "Zápas rozhodly dva rychlé góly Vítkovic. Nemůžu říct, že bychom hráli špatně. Spíš naopak, myslím, že především ve třetí třetině jsme předvedli kvalitní výkon. Ale kamenem úrazu byla neproměněná přesilovka pět na tři a samozřejmě spousta nevyužitých šancí, při kterých exceloval vynikající gólman Pinc."