Orli Znojmo Orli Znojmo
10. kolo
Tipsport Extraliga - út 5. 10. 2004 - Palác kultury a sportu Ostrava
Vítkovice
4:1
2:1, 1:0, 1:0
Znojmo

Na dobrou obranu Vítkovic nenašli Orli účinnou zbraň

O s t r a v a - Hned v úvodu první třetiny zhatily Vítkovice Znojmu plány na pečlivou obranu, když již v šesté minutě vedly o dvě branky. Orli sice dokázali pohotově snížit brankou Eliáše, který tečoval Benákovu dělovku od modré. Ale nakonec to byla jediná střela, jenž skončila za Pincovými zády. Vítkovice dobře bránily a velkou podporou jim byl brankář Pinc. Znojmu chyběla lehkost, nejvíce byla na ledě vidět Vorlova řada s Eliášem a Havlátem na křídlech. Opět se znojemskému týmu nedařilo využívat přesilové hry a ani víc jak minutová dvojnásobná početní převaha ke skórování nevedla. Naopak těsně po návratu Erata z trestné, kdy se Orlům naskytla krátká přesilovka, inkasovali. Konečný výsledek stanovil tři sekundy před koncem utkání Štefanka střelou přes celé hřiště do prázdné znojemské branky.
Úvod jako ze zlého snu připravili vítkovičtí hokejisté pro trojici Haman, Ondřej a Ludvík. První dvě střídání této řady a dva inkasované góly ve Vokounově síti. Nejprve nabil Burger mezi kruhy Moravcovi, který mu poděkoval přesnou ranou do horního růžku, o 3 minuty později zase pomohla Filipu Turkovi brusle jednoho ze znojemských hráčů, od které se puk odrazil za Vokouna.

Nepříznivý stav ale za necelou minutu trochu napravil zámořský útok. Václav Benák si narazil puk s Patrikem Eliášem, od modré čáry vystřelil a útočník New Jersey lehkou tečí zaznamenal druhý gól ve druhém startu za Orly.

Pak ale domácí fantom mezi tyčemi Marek Pinc zavřel krám. Znojmu se nedařily přesilovky, kterých na obou stranách utkání přineslo přehršel. V nich se rodily i šance, na straně domácích se činil Ivan Padělek a David Moravec, v dresu Orlů řádili Havlát s Eliášem. Největší šanci na vyrovnání měl v 18. minutě Barus, kterého mezi beky ideálně uvolnil Pucher, ale znojemský útočník zakončoval vysoko nad.

Druhou třetinu už sledovala znojemská třetí řada jen z druhé řady střídačky, Zajíc a spol. se navíc časem pokusili i proházet složení útočných formací, ale na skvělou obranu domácích to nestačilo. Pavel Kubina, poprvé po návratu po zranění hrající na domácím ledě, byl po právu zvolen diváky nejlepším hráčem zápasu, přes jeho mohutnou postavu to měl Marek Uram velmi těžké. Kubina navíc dobře podporoval i útok, nejkrásnější moment ukázal na přelomu zápasu, kdy namísto rány v dobré palebné pozici zvolil překvapivý pas na Moravce, jehož kličku Vokoun fantasticky vystihl.

To už ale Vítkovice vedly o dvě branky. Přesně v okamžiku, kdy končila hra ve čtyřech a Orli se chystali na přesilovku, se zčistajasna před Vokounem objevil Ivan Padělek a možná ještě teď neví, kudy za Tomášova záda puk propasíroval.

Znojmo se zvedlo až ke konci druhé části, kdy na několik minut přišpendlilo domácí před Pince, ale ani ekvilibristika dvojice Havlát - Eliáš, které několikrát tleskalo i domácí publikum, ke gólu nevedla.

Když pak ve třetí části nasadili domácí před Pincem obrannou zeď zvící rozměrů opevnění Maginotovy linie, byl další průběh zápasu jasný. Znojmo se snažilo bušit do domácí obrany, mrštní vítkovičtí útočníci pak podnikali rychlé brejky před Vokouna. Po pokusu Burgra zachránil znojemské naděje střídající Toman, který vlastním tělem vyčistil puk z brankoviště.

Nejblíže branky bylo Znojmo tři minuty před koncem, kdy orazítkoval Eliáš horní tyč, více štěstí pak měl při znojemské power-play domácí Štefanka, který přes celé kluziště uzavřel skóre utkání.


Autor: HoR, Michal Berg

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 1 1 -1 4
Radim Bičánek 0 0 0 -2 4
Patrik Eliáš 1 0 1 0 0
Roman Erat 0 0 0 -1 2
Radek Haman 0 0 0 -2 0
Martin Havlát 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 -1 0
Tomáš Kucharčík 0 0 0 -1 2
Branislav Kvetan 0 0 0 0 2
David Ludvík 0 0 0 -2 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 -2 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Karel Rachůnek 0 0 0 -1 0
Milan Toman 0 0 0 -1 0
Marek Uram 0 0 0 0 0
Marek Vorel 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vokoun 59 0 3 39 92,86 0 0

Ohlasy k utkání

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Dvě domácí porážky v předchozích zápasech i útočná síla Znojma nás přinutily, abychom nehráli tak otevřeně. Vycházeli jsme z důkladné obrany a čekali na chyby soupeře ve středním pásmu, po kterých jsme se dostávali do šancí. Taktika nám vyšla. Nabídnuté příležitosti jsme využili ke vstřelení gólů a podržel nás výborný gólman."

Leoš Zajíc (Znojmo): "Zápas rozhodly dva rychlé góly Vítkovic. Nemůžu říct, že bychom hráli špatně. Spíš naopak, myslím, že především ve třetí třetině jsme předvedli kvalitní výkon. Ale kamenem úrazu byla neproměněná přesilovka pět na tři a samozřejmě spousta nevyužitých šancí, při kterých exceloval vynikající gólman Pinc."

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
po 4. 10. 2004

Orlím zrakem: 10. kolo VIT – ZNO

Fotoreportáž
st 6. 10. 2004

Fotografie z utkání proti Vítkovicím

Aktuální zprávy
st 6. 10. 2004

Tomáš Vokoun: Extraligu jsem trošku podcenil