1:0, 1:2, 0:0 - 0:0
1/3
2/3

Znojmo veze z Kladna bod za remízu

K l a d n o - Víkend před reprezentační pauzou byl pro Orly ve znamení dvou vyrovnaných zápasů, v nichž nepadalo mnoho branek. Jak zápas s Libercem, tak i s Kladnem dospěl do prodloužení, ve druhém případě už však žádný ze soupeřů nezískal bonusový bod. Znojmo po první třetině prohrávalo o gól, což však v té druhé napravilo a dostalo se do vedení díky brankám <b>Puchera a Urama</b>. Pouhá vteřina rozhodla o tom, že obě mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu. Ten vydržel nejen během třetí dvacetinutovky, ale nezměnil se ani v nastaveném čase. Plynulost hry byla často narušována vyloučeními, ale všechny přesilové hry zůstaly bez využití.
Domácí hráči vstoupili do zápasu lépe. Už v první minutě ohrozila Vokouna v brance Znojma kladenská dvojčata Patera s Procházkou, který ale ani nadvakrát neuspěl. O chvíli později musel znojemský gólman vyřešit šance Ševce a Patery. Akce Orlů přišly až po necelých čtyřech odehraných minutách, ale stejně jako Vokoun, tak i Orct si s pokusy Hamana, Pláška a Puchera s Uramem poradil. Hra se opticky vyrovnala a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Padl však z hole domácího Špeldy, který v 9. minutě napřáhl na modré a puk prosvištěl kolem tyčky do Vokounovy svatyně. Potom přišla na řadu série vyloučení. Nejprve hosté přestáli oslabení při vyloučení Ludvíka, chvíli po jeho návratu ale Bičánek zranil v obličeji M. Hořavu vysokou holí. Za to inkasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Rabat však o svou dlouhou početní výhodu po 49 vteřinách přišel, protože se nechal vyloučit T. Kaberle za podražení. I když po jeho návratu na led kladenská přesilovka ještě pokračovala, Buldoci ji nedokázali využít, a navíc mohl v závěru třetiny vyrovnat po teči Vorel.

Co se nepodařilo Vorlovi, dokázal už necelou minutu a půl po pauze kapitán Znojemských orlů Pucher. Při dalším vyloučení kladenského Špeldy spálil dobrou příležitost Pucherův kolega Uram, Orct ale odolal a Kladno se ubránilo. Tempo hry se zvýšilo a k vidění byly šance na obou stranách. Vokoun vychytal Pateru a T. Kaberleho, znojemský Erat trefil pouze tyč domácí branky. Vzápětí neuspěl na druhé straně blafákem Bílek a Erat obdržel trest za hákování a navíc 10 minut za nesportovní chování. V přesilovce Kladenští téměř nic nepředvedli, nemohli se dostat do útočného pásma a Znojmo se bez větších obtíží ubránilo. Následně se hrálo 4 na 4, když na trestnou lavici putovali současně Benák a Zajíc. Orlům se v této fázi podařilo vstřelit vedoucí gól, když ve 36. minutě po sólu Puchera zakončoval přehozením ležícího Orcta Uram. Desetiminutový trest potom obdržel i Patera za úder Urama do hlavy, Rabat však vteřinu před sirénou stihl vyrovnat na 2:2. Střelu F. Kaberleho dorazil za Vokounova záda Bílek.

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla. V jejím úvodu neproměnil únik dvou znojemských hráčů na jednoho kladenského obránce Haman, jinak ale příležitosti zavánějící brankou k vidění příliš nebyly. Nejen skóre, ale i hra byla vyrovnaná a až zhruba v polovině třetiny se hosté na delší čas usadili v útočném pásmu a vytvářeli si tlak. Orcta prověřili I. Rachůnek, Benák a před zívající branku přihrával Uramovi Pucher. Ani jedna z těchto šancí se neujala a utkání směřovalo do prodloužení. 42 vteřin před koncem normální hrací doby se ještě nechali vyloučit Ševc s Uramem za vzájemnou potyčku a těsně před sirénou Vokoun chytil pokus Patery.

V prodloužení Orli nejprve přestáli dvě příležitosti Buldoků, pak se jim ale naskytla další početní výhoda při vyloučení Bílka. Kouč Hořava si vyžádal oddechový čas a radil svým svěřencům, jak nejlépe sehrát situaci čtyř proti třem. Přesilovka se však hostům vůbec nevydařila a naopak Vokoun ještě musel v závěru prodloužení zasahovat. Na nerozhodném výsledku už se ale nic nezměnilo.

Zdeněk Müller (Kladno): Jsem maximálně spokojen s bodem, protože zvláště v závěru mělo Znojmo více šancí. Nakonec jsme však v prodloužení mohli i vyhrát. Hosté jsou velice silným soupeřem a nám chybí několik hráčů kvůli zranění.

Miloslav Hořava (Znojmo): V první třetině bylo Kladno lepší, ale potom jsme se začali prosazovat svojí hrou. Bohužel se nám ve třetí třetině nepodařilo vsítit rozhodující branku, chybělo nám patřičné štěstí. Jsme však kompaktní tým a věřím, že budeme hrát dobře i po Novém roce, po avizovaném odchodu Patrika Eliáše do Magnitogorsku.