Orli Znojmo Orli Znojmo
24. kolo
EBYSL - so 2. 12. 2017
Znojmo
8:1
3:0, 1:0, 4:1
Innsbruck

Orli na domácí půdě rozdrtili Innsbruck

Orli zaslouženě vyhráli domácí zápas proti Innsbrucku, ve kterém byli již od začátku jasně lepším týmem. Znojmo svého dnešního soupeře porazilo jasně i na střely 46:26.

Od začátku první třetiny byli mladí Orli výrazně lepším týmem, a tak se dostali bzdy do vedení, když se v páté minutě trefil za Huberova záda Tomáš Sigmund poté, co mu přihrál zpoza branky Daniel Piš. Orli poté dále měli puk na svých hokejkách. Přesně zakončit se jim však nedařilo, to dokázal až v jedenácté minutě Martin Kosnar, když se trefil z pravého kruhu. Žralokům z Innsbrucku se nezačalo dařit, ani v následné přesilové hře, kterou Orli přetrpěli bez újmy. Rakouskému celku se nadále nedařilo, a tak zbývalo jen čekat, kdy Orli navýší svůj náskok. K tomu došlo v šestnácté minutě, když si Tomáš Sigmund vyjel zpoza branky až před Hubera a zastrčil puk za jeho levý beton. Orli tak mohli odcházet do kabin s tříbrankovým náskokem.

Hned na začátku druhé třetiny dostali domácí šanci v podobě přesilové hry, té však nevyužili. Orli ale měli dále puk spíše na svých hokejkách a výsledek se dostavil ve dvacáté osmé minutě, když se po střele Martina Kosnara k puku dostal Vojtěch Konečný, využil zmatku před brankou a doklepl kotouč za Hubrova záda. Ve třicáté minutě se dostali k první větší akci i hosté, když Orli ztratili puk ve vlastní obranné třetině. Ztraceného kotouče se ujal Pascal Plattner a pokusil se zakončit. Zamířil však nad Veličkovu branku. Puk se sice do branky Innsbrucku dostal i v třicáté první minutě, nebyl však uznán jako gól, protože se za Huberova záda dostal díky kopnutí. Ve zbytku třetiny měli ještě oba celky šanci v podobě přesilových her, ani jeden z týmů této šance však nevyužil.

I v poslední části hry to byli Orli, kdo vévodili hřišti. V sedmačtyřicáté minutě po vyhraném buly vsítil gól Tomáš Sigmund. Hosté tomuto gólu o minutu později odpověděli, když se trefil Luca Brandstätter. Orli však hned šestadvacet vteřin po tomto gólu opět odpověděli brankou, tentokrát zásluhou Mirka Bazaly. Ve čtyřiapadesáté minutě měl šanci Martin Kosnar, když se k němu odrazil puk po Zmeškalově střele, vsítit puk do odkryté branky se mu však nepodařilo. Orli ke konci zápasu ještě vyměnili brankáře, aby šanci dostal i Ondřej Paťha. V šestapadesáté minutě využili znojemsští junioři přesilovou hru, když si po Svobodově přihrávce vyhruslil do mezikruží Martin Kosnar a zamířil přesně do Huberovi branky. V padesáté sedmé minutě náskok Znojma ještě navýšil Ondřej Svoboda, když správně nasměroval svou dorážku za Huberova záda


Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Mirek Bazala 1 0 1 1 2
Mario Hladil 0 0 0 4 4
Vojtěch Hrubý 0 0 0 2 2
Vojtěch Konečný 1 0 1 3 2
Martin Kosnar 2 2 4 3 0
Josef Ligocký 0 1 1 1 0
Martin Peří 0 0 0 1 0
Daniel Piš 0 2 2 2 0
Filip Roubal 0 2 2 2 0
Tomáš Sigmund 3 0 3 2 0
Jakub Stromko 0 0 0 1 0
Ondřej Svoboda 1 2 3 3 2
Marek Štěpanovský 0 1 1 2 4
Lukáš Zmeškal 0 3 3 3 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Paťha 3 7 0 7 100,00 0 0
Lukáš Velička 54 19 1 18 94,74 0 0