Tipsport Extraliga - pá 17. 9. 2004
Třinec

Ani čtyři branky Peterka na Orly nestačily, Třinec poražen

T ř i n e c - Čtyřikrát se za záda Tomáše Vokouna trefil navrátilec z Ruska Jan Peterek, ale ani to Ocelářům nestačilo. Přetahovanou, kdy ani jeden z týmů dlouho nevedl, rozhodl střelou mezi betony v 49. minutě <b>Ján Pardavý</b>. Znojmo podržel Tomáš Vokoun, který spolu s celým týmem přestál závěrečnou hru Třince šesti proti čtyřem. Po dvou bodech v zápase nasbírali Plášek, Pucher, Barus a Erat, na tři branky domácího Peterka přihrával Radek Bonk. V neděli přivítají Orli v prvním domácím zápase Energii Karlovy Vary.
Ruský průkopník Peterek i známé postavy z NHL výrazně napomohly tomu, že na úvod sezony se hrál pod Beskydami znamenitý hokej. Zatím nejzvučnější posila Ocelářů Radek Bonk zařídila hned prvním kontaktem s pukem vedoucí gól pro Peterka, který v přesilovce projel středem kluziště a příklepem vymetl pravý horní růžek Vokounovy svatyně.

Bonkova formace byla při chuti. Její šéf hned v dalším střídání vymyslel stoprocentní příležitost Melenovskému, ale ten zblízka Vokouna neprostřelil. Třineckou převahu úvodních minut mohl záhy korunovat ještě Skořepa, avšak i jeho pokus o blafák gólman vystihl.

Orli sice drželi tempo soupeře, ale před Lakosilem se jim nevedlo. Domácí gólman zmařil v oslabení jedinečnou možnost Tomanovi a až pak také Znojmo využilo početní převahu, když Uram zblízka vydoloval puk a doklepl ho do sítě.

Hosté se zlepšili a přistoupili k ofenzivní partii. Ve skvostné pohodě se třineckému publiku připomenul Peterek. Osmačtyřicet sekund před koncem první části dotáhl individuální akci z rohu kluziště bekhendovou trefou do Vokounova protipohybu.

Na začátku druhé části se skóre měnilo třikrát v rozmezí 106 sekund. Barus nejprve z předbrankového prostoru využil i druhou přesilovku Znojma, pak se Peterek střelou mezi Vokounovy betony dočkal hattricku, ale už za 35 vteřin Plášek vrátil hosty do hry, když nadvakrát překonal Lakosila.

Nechybělo mnoho, aby Peterek své galapředstavení v polovině utkání vyšperkoval čtvrtým zásahem, ale proti byla tyčka i videorozhodčí. Domácím nebylo přáno ani o dvě minuty později, když čerstvý Martynek po Polanského průniku trefil místo prázdné branky jen Vokounův chránič.

Dvě třetiny Orli dotahovali, závěr duelu však patřil jim. Rána Aleše Křetínského od modré čáry si našla cestu do sítě a Znojmo poprvé vedlo, i když ne na dlouho. Vzápětí totiž neudržitelný Peterek ve skrumáži pozměnil dráhu Štefankova nahození. Důraznější Znojmo nakonec měnilo střelecké statistiky jako poslední, když třinecké obraně ukázal po Barusově pasu záda Pardavý a skulinou mezi Lakosilovými betony rozhodl. Křečovitý finiš Ocelářů už změnu skóre nepřinesl.

Ohlasy trenérů

Pavel Marek (Třinec): "Doplatili jsme na chyby v obraně a nedůraznou hru před vlastní brankou. Znojmo nás přehrávalo i v přesilovkách, byť jsme se na ně připravovali. Zápas měl jinak vysoké tempo a mohou nás mrzet nevyužité šance."

Leoš Zajíc (Znojmo): "Největší problémy jsme měli v úvodní desetiminutovce, která potvrdila naše obavy. Třinec nás přitlačil a dostával se do přečíslení, které jsme mu umožnili chybami ve středním pásmu. Postupně se to ale zlepšovalo a dokázali jsme najít recept, jak Třinec přibrzdit. Závěr utkání jsme pak už zvládli velice dobře."