Orli Znojmo Orli Znojmo
10. kolo
EBYSL - út 28. 11. 2017
Znojmo
7:6
0:3, 4:0, 3:3
Linz

V divoké přestřelce udolali Orli svého soupeře z Linze

Po první třetině, ve které byli lepším týmem hosté, odcházeli Orli do kabin za stavu 0:3, a nevypadalo to tak pro domácí dobře. Ve druhé třetině však Orli svůj výkon zvedli a vsítili soupeřovi čtyři branky. Ve třetí třetině si připsal hattrick Lukáš Změškal. Hosté se sice ještě snažili vyrovnat, čas jim to však již nedovolil.

V první třetině byli aktivnějším týmem jednoznačně hosté. Byl to právě Linz, který byl většinu času na puku a dokázal toho zužitkovat, když se hned ve třetí minutě trefil Paul Koudelka a poslal svůj tým do vedení poté, co si počkal na modré čáře na spoluhráčovu přihrávku a pak zamířil sám na branku Orlů, kde překonal znojemského brankáře. V sedmé minutě hosté svůj náskok ještě navýšili, když poslal Paul Koudelka zpoza branky přihrávku Leevimu Ahonenovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil přesně za Veličkova záda. Vzápětí tedy domácí využili oddechového času, přesto byli poté na puku stále převážně hosté, z čehož těžili ve dvanácté minutě, když se z mezikruží trefil Krisztian Konya, a tak hosté získali již třígólový náskok, se kterým odcházeli do kabin.

Do druhé třetiny však vlítli jiní Orli. Hned v pětadvacáté minutě se v přesilové hře trefil Richard Miščík a Orli pomalu začali stahovat gólové manko. O dvě minuty později měl Toth hodně práce s Pišovou dorážkou, brankář hostů si však nakonec poradil. Další gól Orlů tak přišel ve třicáté minutě poté, co se puk po zmatku před brankou hostů odrazil od brusle jednoho z domácích, kotouče se ujal Hladil, který ho nahrál Ondřeji Svobodovi, ten ujel sám na brankáře hostů a úspěšně ho prostřelil. Další přesilové hry domácí využili ve třicáté třetí minutě, když vsítil gól do branky hostů Tomáš Sigmund. Třígólové manko Orlů tak bylo smazáno a hra pokračovala oddechovým časem pro tým hostů. Orli však byli na ledě ve druhé třetině jasně lepším týmem, a toho také zužitkovali, když se trefil v osmatřicáté minutě opět Ondřej Svoboda. Orli tak mohli odcházet do kabin s jednogólovým náskokem.

Hned na začátku další třetiny Orli svůj náskok ještě navýšili a využili přesilové hry, když odražený puk nasměroval z levého kruhu do branky Lukáš Zmeškal. V devětačtyřicáté minutě se trefil opět Lukáš Zmeškal poté, co nasměroval odraženou střelu Martina Kosnara za záda brankáře hostů. Orli tak již vedli o tři góly, vzápětí však hosté vsítili branku a snížili náskok Orlů na dva góly, když se po Lieschově přihrávce trefil Christian Schmiedmayer. Ve čtyřiapadesáté minutě byl vyloučen hráč hostů, čehož o minutu později využil Lukáš Zmeškal, který nasměroval přihrávku Marka Štěpanovského do odkryté branky hostů a připsal si tak hattrick. Hosté se však nevzdávali a v devětapadesáté minutě se trefil Kilian Frühwirt a o třicet vteřin později Christian Schwarzbauer. Hosté se ještě snažili vyrovnat, zápas se však chýlil ke konci, a tak jim nepomohla ani následná hra bez brankáře. Orli tak nakonec Linz porazili 7:6.


Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Mirek Bazala 0 1 1 -1 0
Zdeněk Brabec 0 0 0 -2 0
Adam Hanáček 0 0 0 0 0
Mario Hladil 0 1 1 -1 0
Vojtěch Hrubý 0 0 0 -1 0
Martin Kosnar 0 4 4 -2 0
Josef Ligocký 0 0 0 0 0
Richard Miščík 1 2 3 -1 2
Martin Peří 0 0 0 1 2
Daniel Piš 0 0 0 0 0
Filip Roubal 0 0 0 0 2
Samuel Rudy 0 2 2 -1 0
Jonáš Růžička 0 0 0 -1 0
Tomáš Sigmund 1 0 1 0 0
Jakub Stromko 0 0 0 0 2
Ondřej Svoboda 2 0 2 1 0
Marek Štěpanovský 0 2 2 0 2
Lukáš Zmeškal 3 0 3 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Velička 60 33 6 27 81,82 0 0