Vídeň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIE (8:2)

Po opatrnějším začátku se prosadili jako první domácí, když po necelých deseti minutách hry ve vlastním oslabení propálil hostujícího brankáře Filip Roubal, který zamířil pod horní tyč. Vídni nechyběla snaha, ale byli to Orli, kdo pálil do černého. Nejprve v 15. minutě Jonáš Růžička využil přihrávku z pravého kruhu a prostřelil přesouvajícího se brankáře, o necelou minutu později jej napodobil Martin Kosnar, který ujel hostující obraně a zavěsil pod břevno. Poté sehráli znojemští junioři ještě přesilovku, ale gólu se už v první části nedočkali.

Druhé dějství začali domácí hokejisté poměrně agresivně a po čtyřech minutách hry opět skórovali. Filip Roubal ujel obráncům a z těsné blízkosti překonal střelou kolem ruky vídeňského brankáře již podruhé. Netrvalo to dlouho a Lievens znovu lovil kotouč ze své svatyně, propálil jej Martin Kosnar - 5:0. Ke slovu se poté konečně dostali i hosté, když Simon Babusek svojí dělovkou od modré čáry poslal touš do domácí sítě a překazil tak doposud bezchybné Kolupaeovo počínání.

To ale nebylo ve druhém dějství ani zdaleka vše. Po vyloučení na straně rakouského celku se znovu měnilo skóre zápasu. Patrik Bulín se krásně protáhl přes hostující pětku a z těsné blízkosti nekompromisně zasunul kotouč kolem špičky betonu Lievense za brankovou čáru – 6:1. Ve 39. minutě se na ledě blýskl Lukáš Zmeškal, který svojí dělovkou od modré čáry překvapil hostujícího gólmana.

Závěrečné dějství přineslo ze začátku mnohem poklidnější hokej, než byl doposud k vidění. Svědčí o tom také menší počet vstřelených branek, které začaly padat až v jeho druhé polovině. Daniel Piš pojistil výhru znojemského celku, když rychle propasíroval puk do brány pod nohou hostujícího brankáře. Těsně před zazněním závěrečné sirény ještě kosmeticky upravil skóre Alexander Hoffer - 8:2.