Vídeň
1/3
2/3

Birova dělovka dvě minuty před koncem přinesla Orlům bod proti mistrovi

Znojmo sehrálo s Vídní velmi vyrovnaný zápas. Dvě minuty před sirénou vyrovnal na 1:1 Marek Biro, avšak zápas do vítězného konce domácí dotáhnout nedokázali. V první minutě prodloužení si bonusový bod zajistili Capitals.

Orli nastoupili ke svátečnímu zápasu před velmi slušně zaplněnou Nevoga arénou aktivně. Přesto to však byla Vídeň, kdo měl první větší šanci zápasu. Schneider se uvolnil před Schwarzem, vyčkal a pokusil se vystřelit, jeho projektil ale minul zcela odkrytou část brány. Znojmo se sice i nadále snažilo, ale Bartošova velká šance z úniku se minula účinkem. Gól tak vstřelili hosté, Rafael Rotter našel odražený puk před znojemskou bránou a zakončil.

Druhé dějství nabídlo velmi vyrovnaný hokej, žádná ze soupeřících stran neměla vyloženě navrch. Jedinou vyloženou šanci prostřední dvacetiminutovky neproměnili domácí, když se puk po střele od modré čáry ocitl za vídeňským maskovaným mužem, než se ale stihl dokutálet do brány, přijíždějící obránce jej stihl odpálit do bezpečí.

Třetí část nabídla velmi pohledný hokej ve znamení znojemské touhy za vyrovnáním. Hned z úvodu třetiny ale události spíše napovídaly vyrovnání hostů. Nödl si počíhal u brány a po skvěle mířené přihrávce vystřelil, ale trefil pouze tyč. O deset minut později se k podobnému jevu uchýlilo znovu, tentokrát napálil tyč Cuma, který brankovou konstrukci orazítkoval z mezikruží.

Následně se ale už dostali na koně domácí, kteří začali stupňovat tlak, a nakonec se jim jejich úsilí vyplatilo. Téměř ihned poté, co Schwarz odjel na střídačku, se prosadil Marek Biro, na jehož tvrdou ránu od modré Lamoureux nedosáhl. V základní části už poté ani jeden tým neskóroval, došlo tak na prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Caps. Do samostatného úniku se dostal Kelsey Tessier, na jehož ránu pod lapačku byl znojemský gólman krátký.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Bylo to derby se skvělou atmosférou, hrálo se nahoru, dolů. Hráči to trochu cítili a první třetina byla z naší strany docela opatrná. Od druhé části jsme si místy vytvářeli tlak, nakonec přišlo zaplaťpánbůh vyrovnání. Věděli jsme, že Vídeň je silná při hře tři na tři, ale bohužel přišla chyba a soupeř rozhodl. Bod je pro nás v současné situaci asi málo. Musíme dále tvrdě pracovat a věřit, že se to zlomí.