Villach
1/3
2/3

Znojmo se dostalo do rychlého vedení a obralo Villach o všechny body

Orli vstřelili hned v první třetině dva rychlé góly. Villach sice ještě ve stejném dějství snížil, ale to bylo vše, na co se na jihu Moravy zmohl. Domácí už jen ve závěrečné dvacetiminutovce kosmeticky upravili skóre na konečných 3:1.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně. První velkou šanci si vypracovali hráči Villachu. V šesté minutě se mohl prosadit Leiler, který ale tváří v tvář znojemskému gólmanovi trefil pouze boční síťku. Prvním skórujícím týmem byl ale právě ten domácí. V jedenácté minutě využil chvíle nepozornosti Michal Plutnar, který se svým prvním gólem v barvách Orlů famózně představil.

Netrvalo dlouho a Znojmo skórovalo podruhé. Adam Raška zvýšil vedení Jihomoravanů nenápadnou bekhendovou střelou z ostrého úhlu. Hosté následně zvýšili tempo, aby jen o dvě a půl minuty sami skórovali. Nahození od modré prošlo skrumáží těl před Schwarzem a zaplulo do brány, za střelce gólu byl označen Nikolas Petrik.

Ve druhém dějství pokračoval zápas ve vysokém tempu. Hned v jeho úvodu spálil Erik Němec perfektní šanci, jeho ránu na poslední chvíli zastavil gólman Villachu. Po sérii několika vyloučení, kdy bylo napětí na ledě velmi vysoké, se ke střele ve třiatřicáté minutě dostal Jakub Stehlík, jehož projektil skončil na tyči Rakušanů.

Do závěrečného dějství vstupovali domácí hráči s výhodou jednoho gólu, jenže takový stav nevydržel dlouho. Ve čtyřicáté páté minutě se ocitl puk za brankovou čárou černých orlů, rozhodčí se ale vydali zkoumat video pro podezření z úmyslného kopnutí do kotouče. Gól byl však uznán a připsán Davidu Bartošovi. Až do konce třetiny už byla k vidění pouze jediná větší šance, ale proti Leilerovu pokusu se Schwarz vytáhl s perfektním zákrokem.

Roman Šimíček (Znojmo): Úleva je obrovská. Zpočátku byla na klucích vidět nervozita, ale postupně jsme projevili větší herní kvalitu a jsem přesvědčený, že jsme vyhráli zaslouženě. Děkuju všem hráčům, Marku Schwarzovi. Doufám, že tenhle moment nás nakopne do dalších bojů a věřím tomu, že se vrátíme k výkonům ze začátku sezóny. Parádní výkon dnes odvedl Michal Plutnar, sedli jsme si s ním před zápasem a jsme maximálně spokojeni. Adamu Millerovi chybí zápasová praxe, u něj musíme být trpěliví, ale věřím, že to chce jen čas.