Orli Znojmo Orli Znojmo
0:2, 2:1, 1:0 - 1:0
Innsbruck

Po sedmi prohrách zasloužené vítězství! Orli otočili zápas s Innsbruckem

Znojemští hokejisté otočili vývoj utkání s Innsbruckem a připisují si dva cenné body za výhru v prodloužení! Do druhé třetiny přitom vstupovali s dvougólovým mankem. Po sedmi prohrách v řadě tak nyní slaví vítězství.

Žraloci z Innsbrucku přijeli do Znojma s očividnou chutí po úspěchu. Od prvních vteřin na domácí vlétli a brzy přišel úspěch v podobě gólu. V přesilovce proměnil tlak svého týmu Tyler Spurgeon, jenž ideálně tečoval nahození na bránu. Rakouský celek ale nepolevoval ani v dalších minutách. Schwarz musel tahat jeden zákrok za druhým a jeho spoluhráči měli v obranném pásmu pořádně naspěch. Ani druhá trefa ve znojemské síti tak na sebe nenechala dlouho čekat. Na konci jedenácté minuty vydoloval z hezké souhry hostů gólový zásah Sacha Guimond. Orli se ještě zvládli ubránit další přesile soupeře, ale vinou nepřesností ve hře nemohli myslet na žádný větší odpor. Duel navíc v závěru okořenily menší strkanice a emoce navazující na některé výroky rozhodčích.

Do prostředního dějství ale nastoupili úplně jiní Orli. Více bruslili a s tím začala vycházet i kombinace. Rychlé průniky před Nechvátala dávaly hostující defenzívě pořádně zabrat. A tak nikoho nepřekvapilo, že brzy přišel kontaktní gól. Antonín Bořuta napřáhl na modré čáře a český gólman ve službách Innsbrucku nestihl zareagovat. Znojemští se nadále drali do útoku a přicházely další šance. Navíc čtyřminutová početní výhoda je dosti luxusní záležitost a nevyužít ji, to by se určitě nevyplatilo. Po delším obléhání klece Žraloků se podařilo z kruhu přesně zamířit Eriku Němcovi. Vypadalo to na obrovský vzestup domácího týmu, ale z nečekaného brejku si hosté opět přisvojili vedení. Po vydařeném úniku zasunul kotouč za záda Schwarze Sacha Guimond.

Ve třetí třetině jsme sledovali hodně upracovaný a opatrný hokej, v němž si museli domácí každou šanci doslova vydřít. Žraloci se zaměřili na defenzívu a nedávali Orlům ani kousek ledu zadarmo. Až s polovinou periody si do velké příležitosti našlápl z mezikruží Číp a následně si domácí vymodlili početní výhodu. V ní sice Znojemští několikrát pálili od modré čáry, ale Nechvátal se nenechal vyvést z koncentrace. Nicméně nápor týmu stále sílil a hra se ve své drtivé většině držela před svatyní Innsbrucku. Znojmo se rozhodlo k odvolání Schwarze a tentokrát se tento tah trenérům vyplatil. Na domácí se konečně usmálo štěstí a Colton Yellow Horn ze své oblíbené pozice z kruhu doklepl odražený kotouč do sítě.

V prodloužení Orli dokonali svůj obrat. V obrovský jásot propukly tribuny po akci Davida Bartoše, jenž zavěsil pod horní tyčku brány.

Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 62 29 3 26 89,66 0 0

Ohlasy k utkání

Roman Šimíček (Znojmo): Máme radost a jsme šťastní, ale chválit se určitě nebudeme. To, co jsme předvedli v první třetině, byla tragédie. Za ni se snad musíme fanouškům i veřejně omluvit. Nemůžeme si dovolit takto přistoupit ani k minutě zápasu, to nejde. V kabině jsem byl hodně hlasitý, ani nevím, co jsem říkal, ale asi to pomohlo. Věřím, že výhra tým mentálně nakopne a po přestávce budeme opět předvádět hokej jako v prvních deseti kolech.