Tipsport Extraliga - ne 5. 12. 2004
Třinec

Orli napravili nezdar se Spartou a vezou z Třince tři body

T ř i n e c - Oslabený Třinec nedokázal ani ve druhém domácím utkání víkendu zvítězit a pustil do Znojma všechny tři body. Orlí vzestup tabulkou se po drobném pátečním zaváhání s vedoucí Spartou opět rozjel a na osmou příčku Orli ztrácí již jen čtyři body. Výhra v Třinci se zrodila ve druhé třetině, kdy dokázali Karel Plášek a dvěma brankami <b>Patrik Eliáš</b> reagovat na vedení domácích. Oceláři se v poslední třetině snažili o dotáhnutí výsledků, ale více než Královo snížení jim už Orli nedovolili. Orly nyní čekají dva zápasy doma, v úterý hostí Karlovy Vary, v pátek Liberec
Zatímco v pátek proti Spartě úvod zápasu Orlům hrubě nevyšel a inkasovali hned ve 14 vteřině, v Třinci si hráči Znojma dali pořádný pozor a naopak od začátku zasypávali Vojtka v domácí brance sprškou střel. Vyjádření jejich převahy přišlo ve čtvrté minutě, Uram našel křížnou přihrávkou Puchera a ten otevřel skóre. Další šance stejné dvojice už zůstala nevyužita, naopak se začali osmělovat domácí. Pomohla jim k tomu přesilovka v 11. minutě, kdy přimkli Orly k jejich brance, skóroval ale až v 15. minutě Tomáš Zbořil, který osvedčil důraz v předbrankovém prostoru. Pro třineckého mladíka to byla letošní premiérová branka, v zraněními oslabené sestavě Ocelářů dostali kromě něj šanci také mladší Hebar a Pospíšil.

Ocelářům se povedl i vstup do druhé části, Hunkesovu střelu vyrazil Vokoun jen před sebe a pohotový Martynek poslal domácí do vedení. Byla to však poslední domácí radost nedělního večera. Neuplynuly ani dvě minuty, když se Plášek prohnal mezi dvojicí přihlížejících obránců a trefil se nad ledem vedle Vojtka. Tato branka Orly nastartovala a domácí už na jejich nástup nestačili zareagovat.

Po šancích Erata a Puchera, kdy se ještě vyznamenal domácí brankář Vojtek, přišla v 36. minutě přesilovka při vyloučení Malinského, kterou po minutě využil Patrik Eliáš - dorazil za Vojtka puk po akci Davida Ludvíka.

Stejná dvojice byla u čtvrtého zásahu Orlů. David Ludvík vystihl chybu Mezeie v rozehrávce, poslal dopředu Patrika Eliáše a zkušený útočník si Martina Vojtka doslova vychutnal.

V poslední třetině se domácí dostali do tempa po dvou přesilovkách, po nevyužité dvojnásobné se v té druhé dokonce dočkali vyrovnání. Autor dvou gólových nahrávek Richard Král se dočkal i branky, po střele Martynka nedokázala obrana Orlů adekvátně zareagovat a Král dorazil puk za Vokouna.

Tři body pro Znojmo zachránil skvělým výkonem Tomáš Vokoun. Zlikvidoval velkou šanci Radka Bonka a v poslední minutě při hře domácích bez brankáře pokryl i Richarda Krále.

Ohlasy trenérů

Pavel Marek (Třinec): "Vyhořeli nám zkušení obránci, kteří vyrobili klíčové chyby. Hru se nám přitom povedlo oživit zařazením mladých hráčů do čtvrté lajny, bojovnost se i díky tomu zlepšila. O výsledku ale rozhodly hrubky v naší obraně. Ke všemu se nám povážlivě rozrůstá marodka. Martynek a Pavelek mají problémy s kotníkem, Bonk asi natažený přitahovač."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Sehráli jsme slušný zápas, který rozhodli gólmani. Tomáš Vokoun nás hodně podržel, proto jsme byli o krůček lepší. Mohli jsme se opřít i o další opory, ale hlavně Vokoun s Eliášem prokázali, že jsou hráči světové kvality."