1:0, 3:0, 3:1
1/3
2/3

Orli v Innsbrucku narazili a zůstávají bez bodu

Zápas v Innsbrucku znojemským hokejistům nevyšel. Za stavu 0:1 sice soupeře dlouho tlačili a byli blízko k vyrovnání, gól ale nedali a na druhé straně poté několikrát inkasovali. Hat-trick si připsal Mitch Wahl, jediný gól Znojma vstřelil Colton Yellow Horn.

Do dalšího mistrovského zápasu nastoupili Orli velmi dobře, ale již v sedmé minutě prohrávali. Mitch Wahl se po velmi dobré přihrávce prosadil střelou mířenou k tyči, využil toho, že se znojemský brankář nestihl přesunout. Hosté se snažili odpovědět, ale jedinou velkou nebezpečnou střelou byla Bořutova rána, jež o centimetry minula tyč.

Ani ve druhé dvacetiminutovce nebyli Jihomoravané horším týmem, ale přesto třikrát inkasovali. Nejdříve se trefil přesně Kevin Wehrs, jehož prudkou ránu z mezikruží Schwarz nemohl zachytit. Ve třicáté čtvrté minutě pak využil přesilovku druhým gólem v utkání Mitch Wahl.

Třetím gólem druhé třetiny se stala parádička Tylera Spurgeona, který před Markem Schwarzem naznačil střelu, ale ve správnou chvíli uhnul, objel bránu a puk zasunul do odkryté klece. Znojmo se sice snažilo odpovědět, ale Petr Mrázek nedokázal využít obrovskou šanci, kdy dostal kotouč přímo před ex-znojemského Patrika Nechvátala, jehož nedokázal prostřelit z bezprostřední blízkosti.

Začátek posledního dějství se odehrál v duchu vylučování, v jedné z takových přesilovek se dostali do šance Orli, kterou hned využili! Colton Yellow Horn dostal namazáno do kruhu, odkud nemilosrdně Nechvátala postřelil. Znojmo se následně snažilo o skórování další branky, která by mohla vést ke kontaktnímu gólu, ale místo toho přišel závěr z říše hororů.

Pět minut před koncem se dostal k zakončení John Lammers, jehož střelu Schwarz neviděl. Následně se z rychlého protiútoku prosadil Hunter Bishop, který přidal už šestou branku Žraloků, aby celkově sedmým gólem domácího celku zakončil svůj hat-trick Mitch Wahl.

Roman Šimíček (Znojmo): Dojeli jsme na to, co už jsem několikát zmiňoval. Optický a umělecký dojem je možná dobrý, ale aktivita v předbrankovém prostoru, důraz a efektivita v zakončení je špatná. Ukazuje nám to, že na tom budeme muset pracovat, i když nevím, jestli zrovna tohle se dá úplně naučit. Musíme se každopádně víc tlačit do brány, být důraznější, šance proměňovat. Zápas se nám vůbec nevyvedl, i když jsme někdy opticky v některých fázích měli navrch. Jinak jsme ale propadli ve všech směrech. Doufám, že nás takhle vysoká porážka nakopne a v Bolzanu podáme úplně jiný výkon. Teď se ukáže, jak je tým silný.