Dornbirn
1/3
2/3

Orli nasypali Dornbirnu bůra a vylétli na druhé místo

Ač se Dornbirn v zápase prosadil jako první, nakonec odjíždí z jižní Moravy s debaklem na krku. Domácí totiž překonali soupeřova brankáře hned pětkrát, a díky čtvrtému vítězství v sezóně se posunuli na druhé místo v tabulce.

Vyrovnaný úvod duelu ukončila 7. minuta a zaváhání ve znojemské rozehrávce, po němž se Matthew Fraser dostal do brejku a švihem z pravého kruhu rozvlnil síť za Schwarzovými zády. Vedení hostů vydrželo prakticky až do konce první třetiny, rostoucí tlak Orlů ale přeci jen přinesl ovoce, poté co se na modré čáře uvolnil Jakub Stehlík, sjel si blíže k brance a střelou na lapačku překonal francouzského reprezentačního brankáře Quemenera.

Pokud se v první třetině mohlo zdát, že zápas bude vyrovnaný, pak druhá část jednoznačně patřila znojemskému týmu. Soupeře v ní na dlouhé pasáže zavírali do vlastního pásma, nepouštěli obránce střídat a z rostoucí únavy Buldoků pramenily i chyby. Poprvé obrana hostů neodolala ve 27. minutě, kdy nahození od modré čáry tečoval do sítě Jiří Beroun. V polovině zápasu putoval na trestnou lavici Magnan a Znojmo trestalo v přesilovce po pěkné souhře, kterou zakončoval pod břevno David Bartoš.

Hra na jednu branku pokračovala i nadále. Dvě a půl minuty před koncem po skvělé přihrávce zpoza branky ukázal rychlé ruce Radim Matuš, vymíchal si brankáře a bekhendovým blafákem zvýšil už na 4:1.

Jestli hosté do závěrečné třetiny vstupovali s nadějemi na snížení a možný bodový zisk, pak jim rychlou přítrž udělal Marek Biro, jehož nahození od modré si našlo cestu skrz clonící hráče a za záda brankáře. Dornbirn poté měl několik šancí v přesilovkách, ale Reid i Connelly střelami z první orazítkovali jen brankovou konstrukci. Zdramatizovat zápas už hosté nedokázali, Orli si na své konto připsali další tři body a v průběžné tabulce se posunuli už na druhé místo.

Roman Šimíček (Znojmo): I když to může vypadat, že zápas byl pro nás lehký, nebylo tomu tak. V první třetině jsme nehráli úplně to, co chceme. Sice jsme opticky měli tlak, ale hráli dost po rozích a nestříleli. V pauze jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny už náš výkon byl prakticky bezchybný. Jsme rádi za výhru, ale víkend ještě nekončí a spokojený budu, až pokud zvládneme nedělní duel.